Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Sygnały - Senator Gowin: Abp Wielgus powinien odnieść się do zarzutów

Giełda na żywo

Senator Platformy Obywatelskiej - Jarosław Gowin uważa, że lepiej byłoby, gdyby ingres arcybiskupa Stanisława Wielgusa został odłożony na prośbę samego duchownego do czasu pełnego wyjaśnienia sprawy. Gość "Sygnałów Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia podkreślił, że arcybiskup Wielgus zdecydowanie powinien odnieść się do zarzutów. Tym bardziej, że - jak przypomniał polityk Platformy - kilka dni temu duchowny mówił, że niczego nie podpisywał. Potem przyznał, że coś podpisał, ale zastrzegł, że nie donosił, nie szkodził nikomu i nie był agentem. Senator i wieloletni publicysta katolicki dodał, że hierarcha powinien był przyznać się do współpracy z SB od razu po 1989 roku. Wówczas takie wyznanie zostałoby przyjęte z szacunkiem. Ujawnienie prawdy, które obecnie obserwujemy, nadszarpnęło autorytet arcybiskupa Wielgusa. Zdaniem senatora Gowina, duchowny nie powinien sprawować funkcji metropolity warszawskiego.
Czytaj więcej w Money.pl
Pomoc dla frankowiczów. Senatorowie PiS nie poprą ustawy o pomocy frankowiczom
Senatorowie PiS nie poprą ustawy o pomocy frankowiczom - zapowiedziała Beata Szydło.
Posłowie i senatorowie będą płacić mandaty
Posłowie oraz senatorowie przestaną wreszcie być bezkarni na polskich drogach. Sejm przyjął nowelizację ustawy, w myśl której immunitet nie pomoże urzędnikom państwowym i będą oni musieli ponosić kary za wykroczenia drogowe.
Senatorowie podzieleni w sprawie ustawy o uzgodnieniu płci (aktl.)
We wtorkowej debacie nad ustawą o uzgodnieniu płci senatorowie zaproponowali poprawki zmierzające m.in. do jednoznacznego określenia, że dotyczy ona wyłącznie osób transseksualnych. Padł też wniosek o odrzucenie ustawy w całości.
Komentując artykły prasowe na temat sprawy arcybiskupa Wielgusa, senator Jarosław Gowin wskazał, że wszelkie teorie spiskowe są bezsensowne. Pomysł "Trybuny", że obecna afera to element walki PiS z kościołem nazwał absurdem. Wskazał, że teza, iż jakakolwiek partia walczy z kościołem jest nieuczciwa. Dodał, że politycy powinni w całej sprawie zachować powściągliwość i wielu tak właśnie czyni.
Gość "Sygnałów Dnia" jest zdania, że sprawa arcybiskupa Wielgusa jest przykładem moralnego zagubienia człowieka, który kiedyś uwikłał się we współpracę ze służbami, a teraz nie potrafi sobie z tym poradzić. Dodał, że - według niego - w Polsce wielu ludzi kościoła lęka sie konfrontacji z prawdą. Podkreślił, że ten lęk jest nieuzasadniony, bo chrześcijanie nie powinni mieć nic do ukrycia.
pis, senator, zarzuty, wielgus, abp, gowin, sygnał, powinna
IAR