Na skróty
Ukraina-Janukowycz-majątek
2011-12-21 19:40

Ukraina-Janukowycz-majątek


Ukraiński prezydent po raz kolejny odmówił odpowiedzi na pytanie, skąd pochodzą pieniądze, za które zbudował ekskluzywną rezydencję pod Kijowem. Podczas podsumowującej rok konferencji prasowej
Wiktor Janukowycz tłumaczył, z czego wynikają trudności gospodarcze i dlaczego potrzebne są oszczędności.
Czytaj więcej w Money.pl
Janukowycz złożył pozew o odmrożenie jego majątku
Były prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz, a także ośmiu innych Ukraińców, których majątek został zamrożony w ramach unijnych sankcji, złożyło pozwy, aby odzyskać dostęp do zablokowanych aktywów - podaje UEobserver.
Janukowycz chce dowieść, że jest prezydentem Ukrainy
Złożył w tej sprawie pozew do Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu.
Miliony Janukowycza i jego ludzi zamrożone
Szwajcarski wymiar sprawiedliwości zdecydował o zablokowaniu 170 mln franków szwajcarskich ukraińskich oligarchów.
Dziennikarz portalu "Ukraińska Prawda" Mustafa Najem zapytał, skąd w takim razie biorą się pieniądze na rozbudowę prezydenckich rezydencji i wynajem nowoczesnych helikopterów dla Wiktora Janukowycza. Odpowiedzi na pytanie nie uzyskał. Szef państwa dał tylko do zrozumienia, że nie interesują go zarzuty stawiane przez dziennikarzy. "Tematy, które tak burzliwie opisujecie mnie absolutnie nie interesują. I powiem, że to dlatego, że mam bardzo mało czasu na rozrywkę" zaznaczył.
Ukraiński prezydent tradycyjnie już unika odpowiedzi na pytanie, dotyczące swojego majątku. W lipcu w czasie podobnej konferencji prasowej także nie chciał wytłumaczyć, skąd ma środki na utrzymanie ogromnej wystawnie urządzonej rezydencji w Międzygórzu pod Kijowem.
Dziennikarze zwrócili też uwagę, że w czasie konferencji Wiktor Janukowycz pił brytyjską wodę, której mała butelka kosztuje równowartość 7 złotych. Została ona zasłonięta dwoma butelkami zwykłej ukraińskiej wody mineralnej, która jest ponad dwukrotnie tańsza.
Sprawa rezydencji w Międzygórzu jest dla części ukraińskich dziennikarzy symbolem korupcji w ich kraju bowiem nikt nie jest w stanie wytłumaczyć skąd taka osoba jak Wiktor Janukowycz, która pracowała całe życie na państwowych stanowiskach wzięła pieniądze na wystawne apartamenty.
(IAR)


Poprzednie wiadomości agencyjne IAR
Wlk. Bryt.-aresztowania-sierpniowe zamieszki
Londyńska policja aresztowała 62 osoby poszukiwane za udział w zamieszkach i fali rabunków w sierpniu tego roku. W największej akcji od tamtego czasu dziś przeprowadzono rewizje w stu mieszkaniach.
OPIS Afganistan-Polacy-śmierć żołnierzy
Jutro w Ghazni w Afganistanie odbędzie się ceremonia pożegnania pięciu polskich żołnierzy, którzy zginęli dzisiaj rano - poinformowało Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych. Z Ghazni ich ciała zostaną przewiezione do Bagram, gdzie mieści się największa baza sił koalicyjnych w Afganistanie. Cześć oddadzą im żołnierze sił ISAF. Stamtąd ciała zostaną przetransportowane do Polski.
OPIS Służby mundurowe-protest
Związki zawodowe służb mundurowych w całym kraju przystąpiły do akcji protestacyjnej. Na budynkach straży pożarnej, Straży Granicznej i Służby Więziennej w południe zawisły flagi. To reakcja na działania rządu, który obiecał podwyżki pensji między innymi dla policjantów i strażników granicznych. Związkowcy ostrzegają, że jeśli ich protest nie przyniesie skutku to zagrożone może być bezpieczeństwo podczas Euro 2012. Policjanci czy strażnicy graniczni podczas mistrzostw mogą masowo przynosić zwolnienia lekarskie.
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl