Na skróty
Money.plArchiwumWiadomości agencyjneIARUSA - Obama - prawo imigracyjne
2010-07-01 19:52

USA - Obama - prawo imigracyjne


Prezydent Barack Obama wezwał amerykańskich polityków do zreformowania prawa imigracyjnego. Obama sprzeciwił się postulatom deportacji z USA 11 milionów nielegalnych imigrantów.

Czytaj więcej w Money.pl
Obama zatrzyma imigrację dzieci do USA?
Dzieci te wysyłane są przez rodziców, przeważnie z tych 3 krajów Ameryki Środkowej, w nadziei, że władze USA nie odeślą ich z powrotem i przyznają im prawo stałego pobytu.
Obama w Teksasie: "Nie wysyłajcie nielegalnie swoich dzieci do USA"
prezydent, który wystąpił do Kongresu o 3,7 mld USD, m.in. w celu zapewnienia nieletnim imigrantom lepszych warunków podczas oczekiwania na decyzję sądu w ich sprawie.
Obama odkłada reformę imigracji
Ogłoszono to następnego dnia po tym, gdy Obama oświadczył dziennikarzom, że dokonuje przeglądu zaleceń członków swego gabinetu.
Podczas wystąpienia na Uniwersytecie Amerykańskim w Waszyngtonie, Barack Obama przypomniał, że Stany Zjednoczone zostały stworzone przez imigrantów. "Bycie Amerykaninem nie jest kwestią krwi czy miejsca urodzenia. To kwestia wierności naszym ideałom co czyni nas wyjątkowymi". Obama przypomniał, że niechęcią jaką obecnie wielu Amerykanów odnosi się do Meksykanów, kiedyś spotykali się Europejczycy.


"100 lat temu imigranci z Irlandii, Włoch, Polski i innych krajów europejskich byli przedmiotem rutynowej dyskryminacji i brzydkich stereotypów
".

Obama wyraził przekonanie, że nielegalni imigranci, po zapłaceniu zaległych podatków i kary finansowej oraz nauczeniu się języka, powinni otrzymać szansę pozostania w USA. Prezydent USA zaapelował do członków Kongresu, by wykazali się odwagą i poparli reformę imigracyjną.
(IAR)
Tagi:Polska, prawo, usa, prezydent, obama, imigracyjne


Poprzednie wiadomości agencyjne IAR
Rada Europy-konencja-ochrona dzieci
Weszła w życie Konwencja Rady Europy o ochronie dzieci przed seksualnym wykorzystywaniem. Konwencje podpisało 39 państw, ale tylko - pięć krajów ją ratyfikowało. Polska podpisała Konwencje przed trzema laty.
Czechy-Havel za kamerą
Były prezydent Czech Vaclav Havel wystąpił w nowej roli. Dziś stanął za kamerą jako reżyser filmu, według własnego scenariusza.
Oznakowanie Żywności - PE - nieporozumienie
Regulacje dotyczące oznakowania żywności przyjęte w czerwcu przez Parlament Europejski nie zakazują sprzedaży produktów spożywczych na sztuki. Nie zabraniają też podawania informacji o liczbie sztuk produktu w opakowaniu.
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl
Najpopularniejsze