Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
USA: Członkowie grupy G20 zapowiadają reformę świat. systemu finansowego i walkę z recesją
Przywódcy najbogatszych państw świata i największych krajów rozwijających się zapowiedzieli reformę światowego systemu finansowego i walkę z nadciągającą recesją. Podczas szczytu w Waszyngtonie nie osiągnięto jednak porozumienia w sprawie skoordynowanych działań na rzecz pobudzania wzrostu gospodarczego.
Czytaj więcej w Money.pl
Reforma systemu penitencjarnego w USA. "Z więziennictwa uczyniliśmy wielki biznes"
Huragan Katrina okazał się przełomem, by rozpocząć reformę więziennictwa.
Światowy kryzys finansowy. Amerykańskie miasta wciąż nie podniosły się z recesji
Okazuje się, że tempo wychodzenia z recesji jest najwolniejsze w San Bernardino w Kalifornii.
Rosja chce nowego ładu finansowego świata. Wpadnie w ręce Chin
- Putin przecenia rolę tej inicjatywy jako konkurencji dla Zachodu - przekonuje w rozmowie z Money.pl prof. Stanisław Gomułka.


Członkowie grupy G20, reprezentujący 85 procent potencjału gospodarczego świata, wydali 5 stronicowy komunikat. Stwierdza on, że dla powstrzymania recesji należy podjąć działania uwzględniające uwarunkowania poszczególnych krajów. Prezydent George Bush wyraził zadowolenie, że uczestnicy szczytu wyrazili przywiązanie do zasad rynkowych i wolnego handlu.

Giełda na żywo

Kraje G20 zgodzili się na zaostrzenie regulacji i większą przejrzystość rynków finansowych. Bush przyznał jednak, że w tej sprawie konieczne będą kolejne spotkania. Amerykański prezydent zapowiedział, że w kolejnym szczycie weźmie już udział jego następca Barack Obama.
wybory, usa, prezydent, reforma, recesja, świat, grupa, system finansowy, walka, członkowie
IAR