Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
USA: Członkowie grupy G20 zapowiadają reformę świat. systemu finansowego i walkę z recesją
Przywódcy najbogatszych państw świata i największych krajów rozwijających się zapowiedzieli reformę światowego systemu finansowego i walkę z nadciągającą recesją. Podczas szczytu w Waszyngtonie nie osiągnięto jednak porozumienia w sprawie skoordynowanych działań na rzecz pobudzania wzrostu gospodarczego.
Czytaj więcej w Money.pl
Reforma systemu penitencjarnego w USA. "Z więziennictwa uczyniliśmy wielki biznes"
Huragan Katrina okazał się przełomem, by rozpocząć reformę więziennictwa.
Action zmienia się w grupę handlową, zapowiada nowe projekty
W III kw. br. Action ponownie w tym roku pokazał słabe wyniki, co jednak nie jest zaskoczeniem - zysk netto spadł w odniesieniu do ub.r. o prawie 60 proc., przy przychodach mniejszych o ponad 9 proc. W wyjściu z dołka ma pomóc zmiana struktury grupy, rozwój nowych projektów i zmniejszenie zależności od producentów IT.
G Data: trzy dekady ochrony systemów IT
Na gali w centrali koncernu w Bochum jubileusz 30-lecia G Daty świętowało ponad 400 gości z 28 krajów.


Członkowie grupy G20, reprezentujący 85 procent potencjału gospodarczego świata, wydali 5 stronicowy komunikat. Stwierdza on, że dla powstrzymania recesji należy podjąć działania uwzględniające uwarunkowania poszczególnych krajów. Prezydent George Bush wyraził zadowolenie, że uczestnicy szczytu wyrazili przywiązanie do zasad rynkowych i wolnego handlu.

Kraje G20 zgodzili się na zaostrzenie regulacji i większą przejrzystość rynków finansowych. Bush przyznał jednak, że w tej sprawie konieczne będą kolejne spotkania. Amerykański prezydent zapowiedział, że w kolejnym szczycie weźmie już udział jego następca Barack Obama.
wybory, usa, prezydent, reforma, recesja, świat, grupa, system finansowy, walka, członkowie
IAR