Na skróty
Money.plArchiwumWiadomości agencyjneIARUSA: Członkowie grupy G20 zapowiadają reformę świat. systemu finansowego i walkę z recesją
2008-11-16 08:24

USA: Członkowie grupy G20 zapowiadają reformę świat. systemu finansowego i walkę z recesją


Przywódcy najbogatszych państw świata i największych krajów rozwijających się zapowiedzieli reformę światowego systemu finansowego i walkę z nadciągającą recesją. Podczas szczytu w Waszyngtonie nie osiągnięto jednak porozumienia w sprawie skoordynowanych działań na rzecz pobudzania wzrostu gospodarczego.
Czytaj więcej w Money.pl
Wielka Brytania najszybciej rozwijającą się gospodarką grupy G7
Przewidywany wzrost gospodarczy ma wynieść w 2014 roku 3 proc.; poprzednie prognozy mówiły o 2,7 proc.
Ewolucja systemów łączności na jednej infografice, od 1G do 5G
Z jednej strony wiadomo, że Samsung pręży muskuły przed premierą Galaxy S6 i chce wszystkim przypomnieć, że jeśli chodzi o produkcję telefonów komórkowych, to taki z niego stary wyga, że hej. Z drugiej - jego infografiki są na tyle czytelne i ciekawe, że naprawdę warto na nie rzucić okiem.
Zawieszenie Grzegorza Napieralskiego. Zapowiada walkę
- Ja 20 lat jestem w tej partii. 20 lat! - emocjonuje się polityk.


Członkowie grupy G20, reprezentujący 85 procent potencjału gospodarczego świata, wydali 5 stronicowy komunikat. Stwierdza on, że dla powstrzymania recesji należy podjąć działania uwzględniające uwarunkowania poszczególnych krajów. Prezydent George Bush wyraził zadowolenie, że uczestnicy szczytu wyrazili przywiązanie do zasad rynkowych i wolnego handlu.

Giełda na żywo

GPW: Ważne dane z USA. Grecy znów wystraszą inwestorów?

Grecy przygotowują reformy, by dostać kolejną transzę pomocy. Na rynku ropy...

Giełda na żywo

Przełomowy rok dla obligacji korporacyjnych

W tym roku wejdą w życie nowe przepisy. Zobacz, co się zmieni.

Kraje G20 zgodzili się na zaostrzenie regulacji i większą przejrzystość rynków finansowych. Bush przyznał jednak, że w tej sprawie konieczne będą kolejne spotkania. Amerykański prezydent zapowiedział, że w kolejnym szczycie weźmie już udział jego następca Barack Obama.
(IAR)
Tagi:wybory, usa, prezydent, reforma, recesja, świat, grupa, system finansowy, walka, członkowie


Poprzednie wiadomości agencyjne IAR
Warszawa: Ponad 600 harcerzy bierze udział w 6. Memoriale Piłkarskim im. gen. Maczka
Druh Wojciech Puchacz, organizator Memoriału, podkreśla, że to jedyna impreza, na której spotykają się harcerze ze wszystkich organizacji, którzy na co dzień nie mają okazji, by się spotkać.
Olsztyn: Trwa referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta
W Olsztynie rozpoczęło się referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta. Aby było ważne, musi wziąć w nim udział co najmniej 36 tysięcy mieszkańców Olsztyna uprawnionych do głosowania. Jeżeli nie będzie wymaganej frekwencji, referendum będzie nieważne i prezydent Olsztyna pozostanie na stanowisku.
Pierwsza dyskusja z cyklu "Informacje, Argumenty, Realia" Polskiego Radia i IAR
W warszawskiej kawiarni Tarabuk odbyło się pierwsze z cyklu spotkań "Informacje, Argumenty, Realia", które zorganizowało Polskie Radio oraz Informacyjna Agencja Radiowa. Gośćmi spotkania byli profesorowie Roman Kuźniar, Wojciech Roszkowski oraz Witold Kieżun. Tematem pierwszej dyskusji były m.in. wyzwania gospodarcze Polski dwudziestolecia międzywojennego, a także III Rzeczpospolitej były jednym z tematów debaty "Niepodległość wczoraj i dziś". 
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl
Najpopularniejsze