Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
USA: Członkowie grupy G20 zapowiadają reformę świat. systemu finansowego i walkę z recesją
Przywódcy najbogatszych państw świata i największych krajów rozwijających się zapowiedzieli reformę światowego systemu finansowego i walkę z nadciągającą recesją. Podczas szczytu w Waszyngtonie nie osiągnięto jednak porozumienia w sprawie skoordynowanych działań na rzecz pobudzania wzrostu gospodarczego.
Czytaj więcej w Money.pl
System emerytalny. Prezydent zapowiada zmiany w reformie emerytalnej
Kancelaria Prezydenta opracowała projekt ustawy, przewidujący możliwość przejścia na emeryturę po 40 latach pracy.
Państwo Islamskie. Po roku rządów "kalifatu" nic nie zapowiada jego kresu
Muzułmański Irak na liście 162 krajów, w których występuje terroryzm jest pierwszy, a na przykład Francja zajmuje 56. miejsce.
Poroszenko zapowiada zmianę konstytucji i decentralizację władzy
Szef państwa stanowczo oświadczył, że zmiany nie przewidują specjalnego statusu dla Donbasu, o który zabiega Rosja i kontrolujący ten region prorosyjscy separatyści


Członkowie grupy G20, reprezentujący 85 procent potencjału gospodarczego świata, wydali 5 stronicowy komunikat. Stwierdza on, że dla powstrzymania recesji należy podjąć działania uwzględniające uwarunkowania poszczególnych krajów. Prezydent George Bush wyraził zadowolenie, że uczestnicy szczytu wyrazili przywiązanie do zasad rynkowych i wolnego handlu.

Giełda na żywo

Kraje G20 zgodzili się na zaostrzenie regulacji i większą przejrzystość rynków finansowych. Bush przyznał jednak, że w tej sprawie konieczne będą kolejne spotkania. Amerykański prezydent zapowiedział, że w kolejnym szczycie weźmie już udział jego następca Barack Obama.
wybory, usa, prezydent, reforma, recesja, świat, grupa, system finansowy, walka, członkowie
IAR