Na skróty
Money.plArchiwumWiadomości agencyjneIARUSA: Członkowie grupy G20 zapowiadają reformę świat. systemu finansowego i walkę z recesją
2008-11-16 08:24

USA: Członkowie grupy G20 zapowiadają reformę świat. systemu finansowego i walkę z recesją


Przywódcy najbogatszych państw świata i największych krajów rozwijających się zapowiedzieli reformę światowego systemu finansowego i walkę z nadciągającą recesją. Podczas szczytu w Waszyngtonie nie osiągnięto jednak porozumienia w sprawie skoordynowanych działań na rzecz pobudzania wzrostu gospodarczego.
Czytaj więcej w Money.pl
Walka z pseudokibicami. Ujęto członków chuligańskiej bojówki Widzewa
Podczas śledztwa prowadzonego ustalono, że gang chuliganów ma na koncie także przestępstwa narkotykowe.
Walka z rakiem. Prognozy w USA są optymistyczne
W USA spada umieralność z powodu najczęściej występujących nowotworów, takich jak rak płuca, piersi, jelita grubego oraz prostaty.
Google wzięło się za walkę z autyzmem
Wspólnie z grupą badawczą Autism Speaks Google zainicjowało stworzenia największej na świecie bazy danych z genomami osób chorych i członków ich rodzin.


Członkowie grupy G20, reprezentujący 85 procent potencjału gospodarczego świata, wydali 5 stronicowy komunikat. Stwierdza on, że dla powstrzymania recesji należy podjąć działania uwzględniające uwarunkowania poszczególnych krajów. Prezydent George Bush wyraził zadowolenie, że uczestnicy szczytu wyrazili przywiązanie do zasad rynkowych i wolnego handlu.

Kraje G20 zgodzili się na zaostrzenie regulacji i większą przejrzystość rynków finansowych. Bush przyznał jednak, że w tej sprawie konieczne będą kolejne spotkania. Amerykański prezydent zapowiedział, że w kolejnym szczycie weźmie już udział jego następca Barack Obama.
(IAR)
Tagi:wybory, usa, prezydent, reforma, recesja, świat, grupa, system finansowy, walka, członkowie


Poprzednie wiadomości agencyjne IAR
Warszawa: Ponad 600 harcerzy bierze udział w 6. Memoriale Piłkarskim im. gen. Maczka
Druh Wojciech Puchacz, organizator Memoriału, podkreśla, że to jedyna impreza, na której spotykają się harcerze ze wszystkich organizacji, którzy na co dzień nie mają okazji, by się spotkać.
Olsztyn: Trwa referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta
W Olsztynie rozpoczęło się referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta. Aby było ważne, musi wziąć w nim udział co najmniej 36 tysięcy mieszkańców Olsztyna uprawnionych do głosowania. Jeżeli nie będzie wymaganej frekwencji, referendum będzie nieważne i prezydent Olsztyna pozostanie na stanowisku.
Pierwsza dyskusja z cyklu "Informacje, Argumenty, Realia" Polskiego Radia i IAR
W warszawskiej kawiarni Tarabuk odbyło się pierwsze z cyklu spotkań "Informacje, Argumenty, Realia", które zorganizowało Polskie Radio oraz Informacyjna Agencja Radiowa. Gośćmi spotkania byli profesorowie Roman Kuźniar, Wojciech Roszkowski oraz Witold Kieżun. Tematem pierwszej dyskusji były m.in. wyzwania gospodarcze Polski dwudziestolecia międzywojennego, a także III Rzeczpospolitej były jednym z tematów debaty "Niepodległość wczoraj i dziś". 
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl
Najpopularniejsze