wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
USA: Członkowie grupy G20 zapowiadają reformę świat. systemu finansowego i walkę z recesją
Przywódcy najbogatszych państw świata i największych krajów rozwijających się zapowiedzieli reformę światowego systemu finansowego i walkę z nadciągającą recesją. Podczas szczytu w Waszyngtonie nie osiągnięto jednak porozumienia w sprawie skoordynowanych działań na rzecz pobudzania wzrostu gospodarczego.
Czytaj więcej w Money.pl
Gospodarka Iranu. Ajatollah Chamenei zapowiada walkę z bezrobociem i recesją
Gospodarka powinna być dla Iranu priorytetem, zwłaszcza walka z bezrobociem i recesją - powiedział w niedzielę najwyższy przywódca duchowo-polityczny Iranu ajatollah Ali Chamenei w emitowanym w telewizji przesłaniu do narodu z okazji irańskiego Nowego Roku.
Grupa G20 nie dogadała się w sprawie poparcia dla wolnego handlu
Reforma edukacji. Sławomir Broniarz zapowiada walkę o pracę i podwyżki dla nauczycieli
- My widzimy, że podwyżkę sfinansują sobie sami nauczyciele np. poprzez likwidację dodatku wiejskiego, który otrzymują zatrudnieni w placówkach na terenie miast poniżej 5 tys. mieszkańców – tak zapowiedź podwyżek dla pracowników oświaty skomentował w #dzieńdobryWP Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. 31 marca planowany jest ogólnopolski strajk w oświacie. Tego dnia nauczyciele nie pójdą do szkół, protestując przeciwko reformie edukacji, żądając podwyżek wynagrodzenia.


Członkowie grupy G20, reprezentujący 85 procent potencjału gospodarczego świata, wydali 5 stronicowy komunikat. Stwierdza on, że dla powstrzymania recesji należy podjąć działania uwzględniające uwarunkowania poszczególnych krajów. Prezydent George Bush wyraził zadowolenie, że uczestnicy szczytu wyrazili przywiązanie do zasad rynkowych i wolnego handlu.


Kraje G20 zgodzili się na zaostrzenie regulacji i większą przejrzystość rynków finansowych. Bush przyznał jednak, że w tej sprawie konieczne będą kolejne spotkania. Amerykański prezydent zapowiedział, że w kolejnym szczycie weźmie już udział jego następca Barack Obama.
wybory, usa, prezydent, reforma, recesja, świat, grupa, system finansowy, walka, członkowie
IAR