Na skróty
34-letni elektryk zginął w kopalni "Murcki"
2007-06-27 18:47

34-letni elektryk zginął w kopalni "Murcki"


34-letni elektryk zginął w środę w katowickiej kopalni "Murcki", został porażony prądem. Do wypadku doszło na powierzchni kopalni, w rozdzielni prądu - poinformowała PAP rzeczniczka Wyższego Urzędu Górniczego (WUG) Edyta Tomaszewka.

W tym roku w polskim górnictwie zginęło już 11 osób.

"Elektryk został porażony prądem o napięciu 6 tys. V. Kilkudziesięciominutowa reanimacja, niestety, nie przyniosła skutku" - powiedziała Tomaszewska. Mężczyzna, który zginął w wypadku, pozostawił żonę i dwoje dzieci.

ZOBACZ TEŻ:
W nocy był wstrząs w katowickiej kopalni Murcki-Staszic
W związku z zawaleniem się 23 pażdziernika br. trzech kondygnacji w kamienicy...
Przyczyny i okoliczności wypadku ustali Urząd Górniczy do Badań Kontrolnych Urządzeń Energomechanicznych i WUG.

Elektryk z kopalni "Murcki" jest 11. w tym roku ofiarą śmiertelną w polskim górnictwie i siódmą w kopalniach węgla kamiennego. Do poprzedniej tragedii doszło we wtorek w Zakładzie Górniczym "Sobieski" w Jaworznie. Zginął tam 48-letni górnik.(PAP)
Giełda na żywo

Sesja na Wall Street. Silne umocnienie dolara

W centrum uwagi znalazła się szefowa Fed, która zdradziła, kiedy stopy...

Giełda na żywo

Komunikat ze spółki BOA SA

Giełda na żywo

Komunikat ze spółki BOA SAkon/ pz/ gma/

Tagi:Polska, wypadek, kopalnia, rok, zginęli, elektrycy, letni


Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl
INFORMACJA
Zamieszczone na stronach internetowych portalu Money.pl materiały sygnowane skrótem PAP stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Money.pl na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP SA zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.