Na skróty
Money.plArchiwumWiadomości agencyjnePAP34-letni elektryk zginął w kopalni "Murcki"
2007-06-27 18:47

34-letni elektryk zginął w kopalni "Murcki"


34-letni elektryk zginął w środę w katowickiej kopalni "Murcki", został porażony prądem. Do wypadku doszło na powierzchni kopalni, w rozdzielni prądu - poinformowała PAP rzeczniczka Wyższego Urzędu Górniczego (WUG) Edyta Tomaszewka.

W tym roku w polskim górnictwie zginęło już 11 osób.

"Elektryk został porażony prądem o napięciu 6 tys. V. Kilkudziesięciominutowa reanimacja, niestety, nie przyniosła skutku" - powiedziała Tomaszewska. Mężczyzna, który zginął w wypadku, pozostawił żonę i dwoje dzieci.


Przyczyny i okoliczności wypadku ustali Urząd Górniczy do Badań Kontrolnych Urządzeń Energomechanicznych i WUG.

Elektryk z kopalni "Murcki" jest 11. w tym roku ofiarą śmiertelną w polskim górnictwie i siódmą w kopalniach węgla kamiennego. Do poprzedniej tragedii doszło we wtorek w Zakładzie Górniczym "Sobieski" w Jaworznie. Zginął tam 48-letni górnik.(PAP)


kon/ pz/ gma/Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl
Najpopularniejsze
  • (link spons.)
INFORMACJA
Zamieszczone na stronach internetowych portalu Money.pl materiały sygnowane skrótem PAP stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Money.pl na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP SA zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.