Na skróty
Joanna Jarecka-Gomez liderką PSL na Podkarpaciu w wyborach do PE
2009-03-01 15:36

Joanna Jarecka-Gomez liderką PSL na Podkarpaciu w wyborach do PE


Joanna Jarecka-Gomez będzie liderem podkarpackiej listy wyborczej Polskiego Stronnictwa Ludowego w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

W niedzielę w Boguchwale k. Rzeszowa odbyła się wojewódzka konwencja wyborcza PSL, na której przedstawiono wszystkich kandydatów do PE.

Joanna Jarecka-Gomez jest pierwszą Polką zatrudnioną na stanowisku merytorycznym w Parlamencie Europejskim. Od czerwca 1991 była doradcą do spraw Europy Centralnej i Wschodniej; od 2000 roku pracowała w Komisji Spraw Zagranicznych, Bezpieczeństwa i Praw Człowieka. Od 2006 roku pracuje we frakcji politycznej EPL- ED (Europejska Partia Ludowa - Europejscy Demokraci) jako doradca i szefowa departamentu d/s zewnętrznych delegacji międzyparlamentarnych.


Jan Bury prezes PSL na Podkarpaciu i wiceminister Skarbu Państwa, przedstawiając Jarecką-Gomez powiedział, że w PE trzeba profesjonalistów i osób, które znają języki obce.

"Przez ostanie lata widzieliśmy jak funkcjonowali nasi europosłowie. Czas to zmienić, czas na profesjonalizm, dlatego mamy taką reprezentację, i taką liderkę. Zna ona biegle sześć języków obcych, zna PE od podszewki, bo wiele lat tam już pracuje. Lepszego kandydata nie mogliśmy znaleźć" - dodał Bury.
Giełda na żywo

Grecja dalej w centrum uwagi

Od wczesnego poranka na europejskich rynkach daje o sobie znać duża nerwowość.Jego zdaniem, kampania którą rozpoczyna PSL będzie inna od dotychczasowych, ze względu na panujący kryzys.

"Wiemy, że w tych czasach trzeba skromności i nie będzie to kampania kosztowana, jak dawniej. Będzie to kampania z ludźmi i dla ludzi, planujemy mnóstwo spotkań z obywatelami. Będziemy rozmawiać o miejscu Polski w UE i na tematy, które są bliskie mieszkańcom Podkarpacia. Nie będzie to kampania cudów ani czynów, ale konkretów" - zapowiedział wiceminister.

Jarecka-Gomez powiedziała podczas konwencji, że w PE chce skupić się na m.in. na kwestiach bezpieczeństwa energetycznego i solidarności energetycznej w Europie.

Oprócz Jareckiej-Gomez na podkarpackiej liście PSL do PE znajdują się m.in. obecni posłowie partii Mieczysław Kasprzak i Leszek Deptuła. (PAP)

huk/ drag/

Tagi:Polska, kryzys, psl, bezpieczeństwo, kampania, joanna, wybory do pe, gomez


Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl
INFORMACJA
Zamieszczone na stronach internetowych portalu Money.pl materiały sygnowane skrótem PAP stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Money.pl na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP SA zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.