Na skróty
Lublin: Dyrektor oddziału towarzystwa ubezpieczeniowego podejrzany o pomoc w wyłudzaniu odszkodowań
2008-11-05 16:11

Lublin: Dyrektor oddziału towarzystwa ubezpieczeniowego podejrzany o pomoc w wyłudzaniu odszkodowań


Zarzuty pomagania w wyłudzaniu odszkodowań w zamian za łapówki postawiła w środę prokuratura w Lublinie dyrektorowi centrum likwidacji szkód towarzystwa ubezpieczeniowego Warta w tym mieście Jackowi K.

W latach 1998-1999 wziął on pięć łapówek o łącznej wysokości ponad 10 tys. zł, za pomoc w uzyskaniu nienależnych odszkodowań osobom, które sfingowały stłuczki samochodowe - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Beata Syk-Jankowska.

Jacek K. był wówczas pracownikiem Warty, a do jego obowiązków należało akceptowanie wniosków o wypłatę odszkodowań z tytułu wypadków komunikacyjnych. "Wiedział o tym, że te wypadki zostały sfingowane, łapówki stanowiły 10 proc. wypłaconych odszkodowań" - powiedziała Syk-Jankowska.

Mężczyzna odpowie też za nielegalne posiadanie broni. Podczas przeszukania w jego mieszkaniu znaleziono pistolet gazowy, na który nie miał pozwolenia.

Jacek K. przyznał się do winy. Prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 25 tys. zł. Za zarzucane mu przestępstwa grozi kara do 8 lat więzienia. (PAP)


kop/ bno/ gma/

Tagi:pomoc, lublin, wyłudzanie odszkodowań, towarzystwa ubezpieczeniowe, oddziały, dyrektor, podejrzany


Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl
INFORMACJA
Zamieszczone na stronach internetowych portalu Money.pl materiały sygnowane skrótem PAP stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Money.pl na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP SA zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.