Na skróty
Money.plArchiwumWiadomości agencyjnePAP Na Morzu Północnym statek dryfuje w stronę platformy wiertniczej
2007-01-11 21:27

Na Morzu Północnym statek dryfuje w stronę platformy wiertniczej


Statek towarowy dryfuje po Morzu Północnym w kierunku platformy wiertniczej - poinformowały w czwartek brytyjskie służby ratownicze, dodając, iż istnieje groźba zderzenia. Z platformy ewakuowano około 20 osób.

"Według wyliczeń, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że gdzieś między godziną 21.00 a 23.00 (między 22.00 a północą w Polsce) dojdzie do kolizji" - podała z bazy Królewskich Sił Lotniczych (RAF) w Kinloss w Szkocji brytyjska telewizja Sky News.

Szef miejscowej jednostki straży wybrzeża Tony Tewton powiedział, że dryfujący statek doznał uszkodzeń w czwartek popołudniu, w odległości około 14 kilometrów od wydobywającej gaz ziemny platformy Murdoch.


"Przy prędkości, z jaką dryfuje, najwcześniej zderzenie mogłoby nastąpić w ciągu dwóch godzin" - zauważył. Dodał, że z platformy Murdoch ewakuowano jednynie personel, który nie jest konieczny przy pracach wydobywczych.

Na miejscu pozostało 10 ludzi. Gdyby zaszła konieczność ewakuacji pozostałych pracowników platformy oraz załogi statku, śmigłowce są w pełnej gotowości - poinformował Tewton. (PAP)
Giełda na żywo

Microsoft i Amazon nie rozczarowały wynikami

W przeliczeniu na jedną akcję Microsoft zarobił 0,68 dolara, a Amazon 0,23...zab/ ap/

8213 8162 arch. int.Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl
Najpopularniejsze
  • (link spons.)
INFORMACJA
Zamieszczone na stronach internetowych portalu Money.pl materiały sygnowane skrótem PAP stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Money.pl na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP SA zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.