Na skróty
Pekao SA planuje sprzedaż banku OJSC Unicredit Bank na Ukrainie
2010-11-10 13:27

Pekao SA planuje sprzedaż banku OJSC Unicredit Bank na Ukrainie


Pekao SA planuje sprzedaż banku OJSC Unicredit Bank na Ukrainie - poinformowali na konferencji przedstawiciele banku.

"Nasza strategia przewiduje wyjście z inwestycji na Ukrainie" - powiedział na konferencji Luigi Lovaglio, wiceprezes banku.

Pekao już pracuje nad konkretnym rozwiązaniem tej kwestii.

"To nie jest tylko rozważanie, analizujemy rynek, przygotowujemy konkretne rozwiązania" - powiedziała dziennikarzom Alicja Kornasiewicz, prezes banku. "Te same pieniądze zainwestowane w Polsce dają większy wzrost" - dodała.

Pekao SA jest jedynym właścicielem OJSC Unicredit Banku na Ukrainie.

W trzecim kwartale 2010 roku bank ten miał 10 mln zł zysku netto, podczas gdy rok wcześniej zysk wynosił 4 mln zł. (PAP)

seb/ gsu/ ana/ drag/

Tagi:rynek, banki, unicredit, pekao sa, polsce, sprzedaż banku, planowany


Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl
INFORMACJA
Zamieszczone na stronach internetowych portalu Money.pl materiały sygnowane skrótem PAP stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Money.pl na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP SA zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.