Na skróty
Podpisano umowę na kanalizację okolic Puszczy Zielonki
2009-10-16 15:34

Podpisano umowę na kanalizację okolic Puszczy Zielonki


Budowę około 370 km sieci kanalizacyjnej oraz wykonanie 150 przepompowni ścieków przewiduje projekt kanalizacji okolic leżącego w pobliżu Poznania Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka. Budowa sieci kanalizacji ma m.in. zwiększyć atrakcyjność turystyczną tego terenu.

Umowę o dofinansowanie projektu "Kanalizacja obszaru Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka i okolic" podpisał z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Związek Międzygminny "Puszcza Zielonka".

Jak powiedziała w piątek PAP reprezentująca związek Agnieszka Banaszak, budowa sieci kanalizacji będzie miała duży wpływ m.in. na poprawę atrakcyjności turystycznej obszarów, na których znajduje się Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka. Umowa została podpisana w czwartek.


Realizacja projektu będzie przebiegać na terenie pięciu gmin - Czerwonak, Murowana Goślina, Pobiedziska, Skoki i Swarzędz. Wartość projektu to 292 mln zł. Związek będzie mógł liczyć na dofinansowanie z Funduszu Spójności w wysokości ponad 70 proc. wartości projektu.

"W ramach tego projektu zostaną m.in. zlikwidowane dwie gminne oczyszczalnie ścieków, które nie spełniają obowiązujących norm. W wyniku projektu dostęp do kanalizacji uzyska ponad 40 tysięcy mieszkańców. Mamy nadzieję, że roboty rozpoczną się w przyszłym roku i zakończą się w roku 2012. Całe przedsięwzięcie wpłynie na poziom czystości cieków i zbiorników wodnych, zwiększy się też atrakcyjność tych terenów" - powiedziała PAP Banaszak.
Giełda na żywo

Wall Street w dół po słabych danych o PKB w USA

Inwestorów straszy również sprawa Grecji, jednakże jej ewentualne bankructwo...Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka został utworzony w 1993 roku. Należy do najcenniejszych obszarów przyrodniczych w Wielkopolsce. Jest to zarazem największy kompleks leśny w okolicach aglomeracji poznańskiej. Związek Międzygminny "Puszcza Zielonka" zrzesza sześć gmin położonych w granicach parku. Istnieje ok 1999 r.(PAP)

rpo/ bos/ jbr/

Tagi:umowa, wyniki, projekt, budowa, sieci, kanalizacja, podpisanie, zielonka


Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl
INFORMACJA
Zamieszczone na stronach internetowych portalu Money.pl materiały sygnowane skrótem PAP stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Money.pl na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP SA zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.