Na skróty
  • Ważne:
Poznań: Rezerwacja wizyty w urzędzie przez internet
2008-09-26 12:53

Poznań: Rezerwacja wizyty w urzędzie przez internet


Rezerwacja wizyt w urzędzie przez internet - taką nową usługę wprowadza od poniedziałku Urząd Miasta Poznania. Na początek usługa dotyczyć będzie wydziału komunikacji i spraw obywatelskich.

"To są wydziały, w których najczęściej tworzą się kolejki. System będzie stopniowo rozszerzany na inne wydziały" - powiedział w piątek podczas konferencji prasowej Piotr Kołodziejczyk sekretarz urzędu.

W ramach portalu miejskiego Poznań uruchomił dla urzędników miejskich platformę do nauczania przez internet. Jest to jeden z elementów projektu "Kompetentny urzędnik - wyższa jakość usług" - dofinansowany z funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

W najbliższym czasie miasto rozpocznie konsultacje społeczne poświęcone rozbudowie miejskich serwisów internetowych, tak aby kolejne ułatwienia w ramach e-administracji były zgodne z życzeniami internautów -mieszkańców Poznania.

Dzięki miejskiemu portalowi informacyjnemu, który transmitował przebieg Pierwszego Europejskiego Konkursu Pianistycznego "Halina Czerny-Stefańska in memoriam" w czasie trwania konkursu na stronę internetową Poznania weszło kilka tysięcy osób z ponad stu krajów świata.
Giełda na żywo

Duda prezydentem. Czas na reakcję GPW

Finalny odczyt dynamiki wzrostu PKB w pierwszym kwartale to najważniejsza...

Giełda na żywo

KGHM chce lubuskiej miedzi. Według eksperta jest szansa na wydobycie

Polska spółka ma jednak poważnego konkurenta. Lubuscy przedsiębiorcy chcą,...

Giełda na żywo

Nasdaq zapowiada wykorzystanie bitcoinowej technologii

Nowy system handlu akcjami powstanie na bazie rozwiązania, na który od 6 lat...Za pomocą Miejskiego Informatora Multimedialnego Urzędu Miasta w Poznaniu można założyć i zlikwidować firmę, załatwić sprawy finansowe będą w gestii władz gminy czy wyszukać na poznańskich cmentarzach miejsce pochówku wybranej osoby. Wszystkie informacje zawarte w portalu tłumaczone są także na język migowy. (PAP)

kpr/ la/ mow/

Tagi:internet, pomoc, system, poznań, wizyta, urząd, rezerwacja


Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl
INFORMACJA
Zamieszczone na stronach internetowych portalu Money.pl materiały sygnowane skrótem PAP stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Money.pl na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP SA zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.