Na skróty
  • Ważne:
Świętokrzyskie: List gończy za ukrywającym się zbiegiem
2008-01-04 15:53

Świętokrzyskie: List gończy za ukrywającym się zbiegiem


Sąd w Skarżysku-Kamiennej wyraził zgodę na wydanie przez tamtejszą prokuraturę listu gończego za Emilem Okłą - ukrywającym się przed organami ścigania uczestnikiem brawurowej ucieczki aresztantów z komendy policji.

11 grudnia zeszłego roku z pomieszczeń dla osób zatrzymanych w skarżyskiej komendzie policji zbiegło pięciu mężczyzn. Uciekli przez okno, w którym prawdopodobnie przepiłowali kratę. Kilka dni później w obławie ujęto czterech uciekinierów, piąty - Emil Okła - nadal jest poszukiwany.

Jak poinformowała w piątek prokurator rejonowy w Skarżysku- Kamiennej Teresa Szwagierek, do listu gończego dołączony został wniosek o tymczasowe aresztowanie Okły.

Skarżyska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie ucieczki pięciu mężczyzn z budynku komendy policji. Sprawę ewentualnej odpowiedzialności funkcjonariuszy publicznych - strażników więziennych i policjantów - przejął wydział śledczy Prokuratury Okręgowej w Kielcach - powiedziała Szwagierek.

Policyjni eksperci, którzy zbadali okoliczności ucieczki, uznali, że pięciu policjantów - odpowiedzialnych za konwojowanie osób zatrzymanych i nadzór nad nimi w miejscu odosobnienia - nie dopełniło obowiązków. Mogą oni otrzymać za to naganę, a nawet zostać wydaleni ze służby. Komendant wojewódzki ma podjąć decyzje dyscyplinarne w ich sprawie po zapoznaniu się z raportem.
Giełda na żywo

Duda prezydentem. Czas na reakcję GPW

Finalny odczyt dynamiki wzrostu PKB w pierwszym kwartale to najważniejsza...Wnioski dyscyplinarne zawarte w raporcie ekspertów, dotyczą dwóch naczelników wydziałów, pomocnika oficera dyżurnego i dwóch policjantów-konwojentów.

Uciekinierzy ze Skarżyska-Kamiennej to osoby podejrzane o przestępstwa kryminalne. Krytycznego dnia doprowadzano je do sądu. Są mieszkańcami pow. kieleckiego, skarżyskiego i starachowickiego, w wieku od 26 do 29 lat. (PAP)

mch/ itm/ gma/

Tagi:śledztwo, sąd, prokuratura, raport, list gończy, świętokrzyskie, rok, zbieg


Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl
INFORMACJA
Zamieszczone na stronach internetowych portalu Money.pl materiały sygnowane skrótem PAP stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Money.pl na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP SA zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.