Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Volkswagen wybuduje fabrykę w rosyjskim mieście Kaługa
Największy niemiecki koncern samochodowy Volkswagen poinformował w piątek, że zbuduje nową fabrykę w mieście Kaługa na południowy zachód od Moskwy.

Nowe zakłady, które mają do końca 2008 roku rozpocząć produkcję Volkswagena Polo i Skody Octavii, będą mogły produkować 115 tysięcy samochodów rocznie.

Niemiecki koncern liczy na wzrost sprzedaży w Rosji z 30 tysięcy samochodów obecnie do 150 tysięcy do końca 2010 roku.


Umowa między firmą Volkswagen a rosyjskim rządem i władzami Kaługi zostanie podpisana 29 maja w Moskwie.(PAP)

cyk/ ro/

Giełda na żywo5726

sprzedaż, rząd, samochód, volkswagen, fabryka, rosyjski, kaługa
PAP
INFORMACJA
Zamieszczone na stronach internetowych portalu Money.pl materiały sygnowane skrótem PAP stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Money.pl na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP SA zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.