Na skróty
Warmińsko-mazurskie: Na jeziorze Bełdany załamał się lód - dwóch mężczyzn nie żyje
2009-03-12 18:08

Warmińsko-mazurskie: Na jeziorze Bełdany załamał się lód - dwóch mężczyzn nie żyje


Dwóch mężczyzn, którzy wpadli do jeziora Bełdany po tym, gdy załamał się pod nimi lód, zmarło mimo reanimacji - poinformowała PAP Bernadeta Ćwiklińska-Rydel z warmińsko-mazurskiej policji.

"Akcja ratunkowa przebiegała w trudnych warunkach na polu namiotowym koło Iznoty, do mężczyzn nie mogła dojechać karetka, ratownicy przez 2 km szli do nich pieszo, a lekarze dolecieli helikopterem" - relacjonowała Ćwiklińska-Rydel. Mężczyźni zmarli na skutek wychłodzenia organizmu.

W czwartek po południu lód na jeziorze Bełdany załamał się pod czterema mężczyznami. Jeden z nich o własnych siłach wydostał się z wody, drugiego udało się skutecznie reanimować - trafił do szpitala w Piszu.(PAP)


jwo/ itm/ gma/

Tagi:policja, lekarze, warmińsko-mazurskie, lód, mężczyzna, jezioro, nie żyje, dwóch


Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl
INFORMACJA
Zamieszczone na stronach internetowych portalu Money.pl materiały sygnowane skrótem PAP stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Money.pl na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP SA zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.