Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Oferta banków coraz szersza

0
Podziel się:

Konkurujące ze sobą banki coraz częściej oferują swoim klientom więcej niż tylko możliwość: założenia i prowadzenia rachunku, zarabiania na lokacie czy otrzymania kredytu na dowolny cel.

Oferta banków coraz szersza

Konkurujące ze sobą banki coraz częściej oferują swoim klientom więcej niż tylko możliwość: założenia i prowadzenia rachunku, zarabiania na lokacie czy otrzymania kredytu na dowolny cel. Kuszą ich m.in. możliwością zarobku za pośrednictwem funduszy inwestycyjnych, doładowania telefonu przez internet czy też ubezpieczenia samochodu. Sprawdziliśmy, co instytucje finansowe mają w swoich ofertach.

Standardem są ubezpieczenia. Praktycznie wszystkie liczące się na polskim rynku banki współpracują z towarzystwami ubezpieczeniowymi i klientom, którzy cenią sobie spokój i bezpieczeństwo oferują różnego rodzaju polisy.

Oprócz pakietów dołączanych do kart kredytowych - np. na wypadek kradzieży lub zagubienia - czy kredytów - np. na wypadek utraty pracy - banki sprzedają m.in. ubezpieczenia:

domu lub mieszkania (m.in. na wypadek pożaru, powodzi czy kradzieży z włamaniem),

komunikacyjne (OC, AC, NNW, Assistance, przedłużona gwarancja),

na życie (np. na wypadek śmierci klienta lub jego małżonka w następstwie nieszczęśliwego wypadku)

turystyczne (może obejmować m.in. koszty leczenia za granicą, OC i ubezpieczenie bagażu).

medyczne (obejmują np. ubezpieczenie niekorzystnych następstw planowych zabiegów operacyjnych i porodów)

Równie powszechna w ofercie banków jest możliwość zakupu jednostek uczestnictwa towarzystw funduszy inwestycyjnych i pomnażania swoich oszczędności za ich pośrednictwem. Często dodatkową zachętą dla klientów korzystających z usług bankowości elektronicznej jest brak konieczności ponoszenia opłat związanych z nabyciem lub zbyciem jednostek funduszu.

W ofercie niektórych banków znajdziemy nawet 250 różnych funduszy. W zależności od temperamentu inwestycyjnego, klient może wybrać m.in.:

*fundusze akcji *- teoretycznie najbardziej narażone na ryzyko straty, inwestuję one bowiem w papiery spółek notowanych na GPW i zagranicznych parkietach, stopa zwrotu zależy więc od giełdowej koniunktury. Z drugiej strony potencjalny zysk także jest największy.

fundusze obligacji - w ich przypadku ryzyko wahań jest dużo mniejsze niż w przypadku akcyjnych TFI, pieniądze klientów są tu inwestowane w długoterminowe obligacje - emitowane m.in. przez Skarb Państwa

*fundusze rynku pieniężnego *- teoretycznie najbezpieczniejsze, środki klientów lokowane są w takich instrumentach jak: bony skarbowe, czy krótkoterminowe obligacje.

fundusze mieszane - zgodnie ze swoją nazwą część środków - w różnych proporcjach - lokowana jest w akcjach, a część w bezpiecznych instrumentach dłużnych (np. obligacjach).

Za pośrednictwem internetowych serwisów niektórych banków klient może zdecydować też jak chce oszczędzać na emeryturę w II lub III filarze, czyli: wybrać Otwarty Fundusz Emerytalny, do którego wpływać będzie 7,3 proc. naszej pensji brutto i założyć tzw. IKE czyli Indywidualne Konto Emerytalne, które pozwala odkładać na emeryturę bez konieczności płacenia tzw. podatku Belki.

W ofercie banków znajdziemy też usługi zdecydowanie luźniej związane z ich podstawową działalnością. Oferują np. usługi telekomunikacyjne. Klienci posiadający telefony komórkowe na kartę, mogą za pośrednictwem swoich rachunków internetowych lub bankomatów doładować swoje konta.

Jeden z banków poszedł jeszcze dalej i - jako tzw. wirtualny operator - uruchomił własną telefonię komórkową. Klienci, którzy płacą kartami kredytowi banku lub w terminie spłacają kredyt gotówkowy lub samochodowy mogą liczyć na specjalne pakiety darmowych minut.

Banki kuszą też możliwością oszczędzania przy okazji zakupów. Klienci korzystający z usług jednego z banków prowadzących e-pasaż handlowy zbierają punkty, gdy korzystają z produktów banku. Po zebraniu odpowiedniej ich liczby, mogą kupić np.: perfumy, sprzęt AGD lub książki w specjalnie obniżonych cenach.

eurobank
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)