Forum Forum podatkowePIT

Abonament na firmę

Abonament na firmę

Adam 725 / 194.126.238.* / 2015-07-01 09:13
Witam
Mam abonament komórkowy na firmę, stała kwota abonamentu, nielimitowane rozmowy, smsy itp. Pytanie, czy użytkując ten abonament zarówno do celów służbowych jak i prywatnych mogę zaliczyć całość abonamentu w koszty ze względu na to, że czy wykonam te połączenia prywatne czy nie to cena abonamentu będzie taka sama. Czy raczej w takiej sytuacji powinienem wziąć biling i wyliczyć % prywatnych rozmów i taką cześć faktury odliczyć.
Wyświetlaj:
Adam 725 / 194.126.238.* / 2015-07-01 15:58
Dzięki za odpowiedź. Abonament, który mam jest najniższą i jednocześnie najtańszą opcją na rynku. Za brak limitów płacę 29,90netto. taniej się nie da,toteż myślisz, że z czystym sumieniem mogę wrzucić całość w koszty? A co z opłatą aktywacyjną - 50zł? I jeszcze jak mógłbyś doradzić. Faktura wystawiona w czerwcu, czyli do kpir powinienem wrzucić z datą wystawienia. Termin płatności 13.07.2015. Opłaciłem w czerwcu.
Czy do VATu wrzucić pod datą terminu płatności czyli lipiec czy pod datą opłacenia czyli czerwiec. Rozliczam się kasowo.
Jeszcze raz dzięki
wiwan / 2015-07-01 11:09
Temat rzeka.

W interpretacjach przeważa opcja zaliczania w koszty jedynie kosztów połączeń/smsów zw. z DG, czyli z pominięciem prywatnych + niezaliczanie kosztów abonamentu - 'bo i tak by go płacono, nawet bez DG'.

Tylko, że gdy abonament ma wszystko wliczone....to równie dobra jest opinia, że owszem bez DG abonament byłby i tak płacony ALE w niższej kosztowo opcji (dużo mniejszy pakiet minut/smsów).

Pomyślałbym w tej sytuacji o opcji takiej- przejrzenie ze dwu bilingów, wyodrębnienie minut/sztuk sms-ów 'prywatnych'. Następnie znalezienie w ofercie operatora ( z tego samego czasu, z tego 'wachlarza' ofert ) najniższego abonamentu w którym ów prywatny zakres połączeń by się mieścił- i za koszt DG uznawanie różnicy cen abonamentu obecnego i tego hipotetycznego 'prywatnego'. Na apteczną robotę zliczania minut/smsów co miesiąc, a więc uwzględnianie więcej niż jednej opcji abonamentu hipotetycznego Karkołomne, wynikające jednak z logiki szeregu interpretacji. Najbardziej karkołomne jak zawsze jest przekonanie US w razie zastrzeżeń.

Najnowsze wpisy