Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Akcje pracownicze Energi - kilka pytań

Akcje pracownicze Energi - kilka pytań

Maciek-energa / 78.88.153.* / 2009-09-17 12:27
Witam wszystkich forumowiczów
Od razu muszę nadmienić iż na giełdzie kompletnie się nie znam, dlatego proszę nie denerwowanie się ani nie wybuchanie śmiechem podczas czytania moich pytań : ). Otóż jestem w posiadaniu pewnej ilości akcji pracowniczych Energi, jako że nie jestem obeznany z tematem giełdy jak już nadmieniłem dlatego chciałbym je sprzedać i tutaj oto moje pytania:
1. Z tego co wiem Energa nie weszła jeszcze na giełdę ( choć nie jestem tego pewien w 100%) czy można sprzedać te akcje przed wejściem spółki na giełde.
2.Wartość nominalna akcji to 1zł/szt czy to oznacza że można sprzedawać je tylko po takiej cenie? czy może w momencie wejścia na giełde ta wartość wzrośnie?
3. I może jeszcze takie ogólne pytanie jak wygląda taki proces sprzedania akcji?
Z góry dziękuje za odpowiedź :) :) :)
fazik / 2009-09-18 15:06 / "Gpw-racer"
1. tak
2. nie (cenę ustalasz z kupującym)
3. w Internecie jest sporo ofert kupna akcji, zadzwoń a poznasz i cene i procedurę
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy