Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Beata Szydło: 500+ nie dla korzystających z podobnych programów za granicą

Beata Szydło: 500+ nie dla korzystających z podobnych programów za granicą

Wyświetlaj:
kkk569 / 89.67.9.* / 2015-12-30 12:06
islamskie macice tylko marza o 500 na dziecko

PiS chce nam tu zrobic kalifat za 50 lat ?
Wiesiek0007 / 95.49.227.* / 2015-12-22 21:29
Uważam, że pomoc w wysokości 500zł na dziecko powinno obowiązywać od zawsze. Inne państwa europy i to bardzo rozwinięte wspomagają dzietność swojego narodu. Co jest najważniejsze w narodzie. Dzieci. Czyli obywatele. Oni tworzą społeczeństwo. Liczebność społeczeństwa świadczy o potędze narodu. Moim zdaniem powinno się wspierać nartodziny każdego obywatela. Mam nadzieję że te marne 500zł na dziecko to dopiero początek wspierania rozwoju liczebności narodu. Te wszystkie komentarze negatywne to pochodzą chyba od wrogów naszego narodu.
Waniek / 2015-12-23 13:13 / Bywalec forum
Wspomagają dzietność i sprowadzają islamskich imigrantów. Bo dzietność spada wśród Anglików Niemców i Francuzów za to rośnie wśród imigrantów. Ciekawe czy jest to wzór do naśladowania?
Lesskill / 217.99.251.* / 2015-12-23 01:37
Ty to wiesiek jesteś. Jeśli ktoś poważnie patrzy na kwestie posiadania dzieci to 500 zł nic nie zmienia, ponieważ może się pojawić jak i zniknąć w każdej chwili, a dziecko nie zniknie i zadbać o nie nadal trzeba. Najwięcej beneficjentów będzie z rodzin gdzie i tak dzieci chodzą brudne i głodne ale tanie wino już będzie można brać za "nasze" pieniądze. Tam chętnie zrobią kolejne dziecko bo będzie kolejne 500 zł to może nawet na chleb starczy...
klasyjk / 62.87.129.* / 2015-12-22 12:06
Daliby po 200 zł na każde dziecko i byłby spokój. I ludzie byliby zadowoleni, i budżet państwa. A tak PIS wkurza ludzi, robi sobie wrogów i ogałaca budżet
miks28 / 83.26.147.* / 2015-12-22 11:45
Centralnie mi to już zwisa, mam to po prostu w d...pie. Jesteśmy zawaleni podatkami, co rusz z lodówki wyskakuje jakaś nowa danina albo podwyżka. Nie mam dzieci, nie chcę mieć i nie zamierzam się dokładać do czyjegoś "rodzinnego szczęścia" , nie, nie dlatego, że jestem zawistnym sku...synem tylko dlatego, że po prostu też chciałbym coś z tego życia mieć kupić mieszkanie, nowszy samochód a w tym kraju ledwo na cokolwiek starcza, a tu nagle okazuje się, że oni jak z kapelusza wyciągają tak niesamowicie wielkie pieniądze na świadczenia które jeśli okażą się nadmiernie obciążające dla budżetu, niesamowicie trudno będzie odebrać. Dlaczego? Bo mały przyrost naturalny. Przyrost jest jak najbardziej ok, to po prostu podlega naturalnym wahnięciom m.in. przez to, że jesteśmy krajem na dorobku, jeszcze troszkę za bardzo wpatrzonym w konsumpcyjny styl życia. Za 40 lat nowe pokolenia będą na to patrzeć zupełnie inaczej. Problem to oczywiście system emerytur których o la Boga nie będzie miał kto finansować. Tylko czy wy naprawdę myślicie, że jak oni nam zadłużą ten kraj po uszy, m.in. poprzez takie pomysły to to wszystko nie p*****...nie. W każdym razie ja mam już dość, nie chcę skończyć po 50-tce narzekając, że miałem pecha i urodziłem się w pokoleniu które nie miało zbyt dobrych perspektyw. Najpóźniej w lecie pakuję walizki i zmykam stąd na stałe. Kocham ten kraj, ludzi, jedzenie, powietrze, ale po prostu nie mam już siły i muszę pomyśleć o tym co będzie kiedy już nie będę młody, zdrowy i silny wystarczająco aby pokonywać wszystkie trudności. Wiem, że to tylko jedna strona medalu, ale tak po ludzku mnie to wszystko boli, musiałem to z siebie wypisać, przepraszam jeśli się nadmiernie uniosłem i kogoś to uraziło.
syriana / 91.232.53.* / 2015-12-28 09:29
niestety masz rację.
od 23 lat jestem szczęsliwą posiadaczką trójki dzieci. przez pierwsze pięć lat nie pracowałam - utrzymywał nas mąż - a i tak żadnego zasiłku rodzinnego nie otrzymywałam. później poszłam do pracy, i oczywiście dalej zasiłke mi nie przysługiwał.
wychowałam trójke - poszli na studia, usamodzielnili się.
prawda jest taka, że to 500+ nic nie załatwi, jak się pytam córek lub syna czy chcą mieć dzieci, odpowiedź jest jedna: teraz?! nie!.
cała trójka mysli o jednym: wyjazd z kraju na stałe - a ja i mąż im w tym dopingujemy
to nie jest kraj dla młodych ludzi, dla starych też nie jest.
ale ja juz nie nadje sie na żadną emigracje, a młodzi niech próbują
to 500+ nic nie załatwi.
reorganizacja zus być może tak.
Luki 1 / 37.7.56.* / 2015-12-22 11:39
Taki przyklad samotny rodzic wychowujacy dziecko nie ma szans na to 500zl jesli trzymac sie zalozen 800 dochodu na osobe. Ile taki rodzic musi zarabiac by sobie pozwolic na zlobek przedszkole? Dostanie ten 500 masa patologii a nie wszyscy ktorzy tego potrzebuja. Program dobry, realizacja wymagalaby siedzenia po nocach jak teraz i dopracowywania go. I nie hejtujcie ludzi za swoje poglady bo to wlasnie swiadczy o tym ile partia rzadzaca wlewa nienawisci w Polakow, ktorzy powinni byc jednym narodem i dobre pomysly chwalic, zle ganic. To co robia wokol TK wymaga interwencji bo nikt mi nie powie ze nie widzi ze w tej kwestii polityka uprawiana przez Pis jest irracjonalna, akcja z NATO itd. Wszystko mozna zrobic w zgodzie ze standardami panstwa demokratycznego a nie urzadzac farse i wystawiac na posmiewisko Polski. Od prezydenta Dudy oczekuje ze pokaze jaja i bedzie prezydentem calego narodu a nie giermkiem Kaczynskiego, bo piastuje takie stanowisko ktore wymaga od niego samodzielnego myslenia i dbania o interes Panstwa. Duda wygladal na porzadnego kandydata ale te pare miesiecy okazalo sie wielkim rozczarowaniem w jego wykonaniu.
Wykształciuch / 91.222.69.* / 2015-12-22 11:38
Program 500+ ruszy na pewno 1-go kwietnia. Niezły to będzie Prima Aprilis. A w którym roku to będzie ?
Kaziński / 78.88.192.* / 2015-12-22 11:37
Wysoce niesprawiedliwe. Z tego wynika, że będziemy się składać na dzieci po 500 rodzicom, którzy płaca podatki w Anglii, bo Cameron zasiłki dla Polaków zabierze, więc będą tam pracować a zasiłków pobierać nie będą, więc należą im się w Polsce!!!
Beatka508 / 193.151.98.* / 2015-12-22 11:36
a co z matkami samotnie wychowującymi dziecko ??? jak zwykle nic
Lusi48 / 83.3.170.* / 2016-04-16 08:26
A co z matkamisamotnie wychowujactmi dzieci już pełnoletnie uczące się też się szarpiemy z życiem charujemy na ten kraj by pani premier miała na wypłaty dla siebie.czy nasze dzieci są gorsze bo maja 18 lat też potrzebują zjeść ubranie ich też kosztuje dlaczego my tego 500+nie dostałyśmy widać jak państwo dba tylko niestety nie o tych co trzeba
tamcia / 159.205.151.* / 2015-12-22 11:42
samotnie wychowujące, rozwódki, wdowy.....o nich Szydło zapomniała. Oszustka!!! miało być dla każdego dziecka bez względu na zamożność rodziców!!!
Qq-lka / 185.24.203.* / 2015-12-22 11:30
Pani premier bardzo proszę przestać oszukiwać swoich wyborców ( to w dużej mierze ludzie prości więc tym bardziej proszę ich nie okłamywać wykorzystując ich niewiedzę ekonomiczną !! ) ,

Państwo nikomu nic nie daje - co najwyżej wydaje resztę z tego co wcześniej obywatelom zabrało - a więc na rynku raczej z tego nic nie przybędzie ( co najwyżej kilka szwaczek - zamiast produkować ubranka dla dzieci - zamieni się w kolejnych biurokratów do pilnowanie tego procederu - więc przybędzie biurokratów a ubędzie ubranek , których ceny podskoczą ).

Pani premier nie wiem co gorsze - czy nie zna pani podstaw ekonomi czy też zna pani i świadomie oszukuje polaków ?.
Ja789 / 83.23.28.* / 2015-12-22 11:46
Z ekonomi najlepsza nie jesteś. Obecnie mamy 7 mln dzieci załóżmy że połowa się zakwalifikuje. Czyli mamy 3,5 mln dzieci i 35 mln obywateli. 500zł brutto - VAT = 385zł. Czyli mamy koszt 38,5 zł na obywatela. Do obywateli zależy czy przekażą 38,5 zł na inne dzieci, czy inni dopłaca im 423zł(pozostała kwota zostanie im potrącona bo wszyscy płaca podatki). Dodatkowo powstanie duża pula pieniędzy do wydania. Czyli firmy sprzedają więcej , więc będą musiały więcej produkować. Większa produkcja to więcej miejsc pracy. Mamy jeszcze 10% bezrobotnych więc nie zabraknie rąk do pracy i dla każdego dziecka ubranka się znajdą. Zawsze pozostaje jeszcze import.
zlodzieje11 / 77.253.2.* / 2015-12-22 11:29
Jezli ja mam 1 dziecko, więcej zaplace za zywnosc. moim kosztem inne dzieci i inne rodziny dostana 500zl!!! znowu zostane okradziona!!!! złodzieje!!!
mavi 77 / 188.146.70.* / 2015-12-22 12:36
Program jest po to, zebys chciala miec drugie dziecko i wtedy bedziesz zadowolona ze masz 500 zl. Proste?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Luki 1 / 37.7.56.* / 2015-12-22 11:44
tak, jeszcze przez podniesienie podatkow wzrosna koszty zycia. A skoro w kampanii bylo 500 na kazde dziecko to niech tak bedzie. Kazdy placi podatki. Oszukali frankowiczow, oszukali górnikow, to i czesc rodzicow moga. Poczytajcie ich obietnice wyborcze, jesli spelnia 10% to bedzie sukces, ale idac ich tropem to kazdy niech obiecuje wszystko byle zdobyc wladze.
polak46 / 46.9.209.* / 2015-12-22 11:27
Ludzie czy wam ten beton na stałe zagoscił w głowach Juz PO powołało swego czasu komurke pod tytułem CENTRUM POLITYKI SPOŁECZNEJ ktora eliminuje pobieranie podwujnych swiadczen i to nie tylko na terenie EU mieszkam w norwegi i nie pobierałem tu zasiłku na dziecko ale sie dopatrzyli ze tu pracuje mimo ze zona i dziecko byli w polsce i mosialem udowodnic ze tu nie pobierałem wiele problemow ale pilnuja tego wiec nie ma mowy na podwojne swiadczenia.
xxl 1 / 188.146.10.* / 2015-12-22 11:27
mieszkania dla młodych to coś pomorze a nie jałmużna
joachim381 / 83.21.68.* / 2015-12-22 11:26
i prawidłowo, dlaczego ludzie którzy wyjechali za granicę biorą tam zasiłek na dziecko i to nie mały, mają jeszcze dostawać w Polsce taki zasiłek. Zacznijmy się zajmować w końcu ludzi żyjącymi w naszym kraju, którzy tu pracują i żyją.
joke / 2015-12-22 11:29
A jak udowodnią że ludzie nie mieszkają w Polsce skoro są zameldowani.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Luki 1 / 37.7.56.* / 2015-12-22 11:25
No jeszcze tego brakuje by dawac pieniadze ludziom ktorzy nie placa podatkow w Polsce z naszych podatkow. Wydaja pieniadze jakby wydawali swoje, zostawic wiek emerytalny, zostawic gimnazja i wtedy niech daja na dzieci 500zl. Inaczej obudzimy sie za pare lat w Grecji. A za reformy zabrac sie z takim impetem jak za rozmontowywanie TK, ale po nocach beda siedziec tylko dla wlasnych potrzeb i korzysci. Obiecali wszystkim wszystko. oszukali byle zdobyc wladze. Mam nadzieje ze glosujacy na nich sie juz obudzili i rozlicza ich ze wszystkiego. Program 500+ mialbyc na kazde dziecko, a juz zmienili tak ze masa ludzi go nie dostanie mimo ze do budzetu panstwa placa znacznie wiecej. Chory PIS i ich pojecie prawa i sprawiedliwosci.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy