Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Budowa domu kosztuje tyle, co mieszkanie. Sprawdź, gdzie

Budowa domu kosztuje tyle, co mieszkanie. Sprawdź, gdzie

Wyświetlaj:
tomaszT / 80.82.24.* / 2015-10-08 13:18
No tak, tyle że do kosztów budowy domu trzeba doliczyć ziemię, no i nie wybudujesz go sobie w centrum dużego miasta. ja miałem akurat szczęście, że ziemię dostałem po rodzicach. No i miałem brata do pomocy i w sumie dużą część roboty wykonałem sam, więc mam już prawie gotowy dom nawet nieco poniżej cen mieszkań
markaz4 / 85.222.80.* / 2015-06-29 06:19
toruńska firma buduje zaj... domy za 240 000.
Rosjanin Romanow / 89.68.181.* / 2015-06-28 19:16
Miasto powinno mieć w ciągłej sprzedaży działki pod budowę domów jednorodzinnych, wielorodzinnych i szeregówek .Ludzie zakupujący takie działki zrzeszali by się w organizacje ,które zwolnione by były z podatków i korzystali z przysługujących ulg podatkowych w budowie własnego mieszkania.Pisałem o tym problemie ale oligarchia łącznie z prezydentem,wojewodą i sejmikiem widzą tylko swoje potrzeby w 1000 hektarów.Nie dla psa kiełbasa .
Rosjanin Romanow / 89.68.181.* / 2015-06-28 19:10
Miasto powinno mieć w ciągłej sprzedaży działki pod budowę domów jednorodzinnych, wielorodzinnych i szeregówek .Ludzie zakupujący takie działki zrzeszali by się w organizacje ,które zwolnione by były z podatków i korzystali z przysługujących ulg podatkowych w budowie własnego mieszkania.Pisałem o tym problemie ale oligarchia łącznie z prezydentem,wojewodą i sejmikiem widzą tylko swoje potrzeby w 1000 hektarów.Nie dla psa kiełbasa .
Rosjanin Romanow / 89.68.181.* / 2015-06-28 18:35
Budowa mieszkania w bloku i budynku wielorodzinym jest o 50% tańsza. Pytam złodziei ,którzy zainkasowali kasę za mieszkanie gdzie jest to 50%z całej kwoty zapłaconej ?.
koloska / 188.0.32.* / 2015-06-28 10:18
komuna nauczyła nas kombinować i przechodzi to z pokolenia na pokolenie.
T. / 217.172.230.* / 2014-11-13 16:55

Cała budowa w efekcie wyniosła nas niemal 360 tys. złotych, czyli ok. 2250 zł/m kw. To mniej więcej tyle, ile byśmy wydali na kupno 50-metrowego mieszkania w Warszawie

Przy mojej kalkulacji budowa domu o dwukrotnie większej powierzchni(!) niż mieszkanie kosztuje znacznie taniej .Wszystko zależy od ekipy budowlanej ,którą obowiązkowo należy osobiście doglądać codziennie !!! Zaś materiały budowlane najlepiej samemu kupować .
Realista / 91.215.34.* / 2014-11-13 14:49
Nie pisze że to dom murowany a co o domach z drewna ? co o firmach stosujących dziadowskie materiały z podrabianymi dokumentami ? co z łapówkami ? co z brakoróbstwem ukrytym ? Przecież większość firm budowlanych stosuje odpadowe, najtańsze,markietowe materiały często nie nadające się albo tak liche że po kilku latach trzeba wymieniać. Znajdź prawdziwego profesjonalistę w budowlance ? Architekt, inspektor,kierownik ? Przecież to wszystko emeryci i okresowi pracownicy a większość na czarno.Taka jest ta nasza Rzeczpospolita .No i najważniejsza jest cena !
T. / 217.172.230.* / 2014-11-13 16:34

większość firm budowlanych stosuje odpadowe, najtańsze,markietowe materiały

Tzn,jakie odpadowe ?
Cement portlandzki 32,5, 42,5 lub Expert ?
Różnej gęstości i o różnej przenikalności cieplnej styropian z różnych firm do wyboru ?
Wszelkiego rodzaju zaprawy murarskie,tynkarskie ,kleje do płytek Atlasu ,Knaufa,Kreisla itp.?
Farby elewacyjne światowych firm ? To są w/g Ciebie odpady?
W marketach budowlanych wybór wszelkiej maści materiałów jest tak ogromny ,że nie wiadomo co kupować i od jakiego producenta. Jedni mogą kupować tańszy inni droższy do wyboru, czego już w prywatnych hurtowniach nie uświadczysz. Tam wszystko od jednego producenta i o 20-30% drożej. Może o to Tobie chodzi ?

Znajdź prawdziwego profesjonalistę w budowlance ?

Z tym to akurat się zgodzę. Większość z nich to rolnicy z wiosek co tak ciężko harują w polu przez cały rok za co biorą jeszcze dotację z "UE" ...

Najnowsze wpisy