Forum Forum prawneKarne

Dostęp do akt sprawy. Komu przysługuje?

Dostęp do akt sprawy. Komu przysługuje?

Money.pl / 2015-05-26 21:46
Komentarze do wiadomości: Dostęp do akt sprawy. Komu przysługuje?.
Wyświetlaj:
podatnik249 / 88.156.50.* / 2015-05-27 05:35
Moja córka miała sprawę rozwodową w Olsztyńskim Sądzie .Na sprawie nie była ponieważ była za granicami Polski ,żona była pełnomocnikiem ale ze jest osobą niepełnosprawną nie była na rozprawie sądowej podpisała ugodę . Ale było zaskoczenie jak zwróciłem się do Olsztyńskiego sądu ponieważ dowiedziałem się ze trzeba spłacić zięcia za sprawę poniesionych kosztów ,tu pracownica sądu oświadczyła ze nie poda mi adresu ponieważ ma zabronione przez mecenasa byłego zięcia , ponieważ mecenas w raz Sędzią ustalili ze jak córka wróci to wtedy komornik naliczy odsetki .Uważam ze w Olsztyńskim Sądzie jest zmowa między mecenasami i Sędziami który mecenas da więcej dla Sędziego ten rządzi Sędziego sekretariatem i pracownikami.
vimag / 46.113.235.* / 2015-05-26 21:46
W sprawach cywilnych nie ma dowolności w kosztach kserokopii : Ustawa o kosztach sadowych w sprawach cywilnych : Art. 78. Opłatę od wniosku o wydanie kopii dokumentu, znajdującego się w aktach sprawy, pobiera się w kwocie 1 złotego za każdą rozpoczętą stronicę wydanego dokumentu.
Natomiast poza możliwością zrobienia zdjęć można też uzyskać zgodę na zeskanowanie dokumentów - oczywiście o ile strona dysponuje ręcznym skanerem ;-) Ponadto zamiast pisać o rzeczach dosyć oczywistych to można było przybliżyć w artykule temat uzyskiwania "odpisów" z rozpraw nagrywanych i transkrypcji takich rozpraw bo jest to coraz powszechniejsza metoda rejestracji, a nie każdy wie jak uzyskać takie dokumenty.
Bea19 / 77.252.26.* / 2017-02-22 14:53
A czy organ administracyjny moze zataic przed strona inną stronę postępowania? Jesli tak, na jakiej podstawie?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
szklarek / 2017-02-22 17:58
Wspomniany w artykule przewodnim do wątku dostęp do akt wynika z art. 73 KPA.

Już kolejny artykuł tego kodeksu - 74 mówi: "Przepisu art. 73 nie stosuje się do akt sprawy zawierających informacje nie-jawne o klauzuli tajności „tajne” lub „ściśle tajne”, a także do innych akt, które organ administracji publicznej wyłączy ze względu na ważny interes państwowy".

Kwestię tych klauzul reguluje Ustawa z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych.
Iuristicus / 185.35.196.* / 2015-06-05 20:31
Słusznie Waszmość prawisz!

Najnowsze wpisy