Forum Forum podatkowePIT

Dwa PITy-11 z różnymi kosztami uzyskania przychodu

Dwa PITy-11 z różnymi kosztami uzyskania przychodu

Darek982 / 217.30.159.* / 2014-03-19 07:49
Witam,
sytuacja jest następująca, w poprzednim roku pracowałem do końca czerwca w jednej firmie na umowę o prace, od lipca również na umowie o pracę w innej firmie. Z tym, że z pierwszej firmy dostałem PIT z kosztami uzyskania dochodu:
3. z jednego stosunku pracy (stosunków pokrewnych), podwyższone w związku z zamieszkiwaniem podatnika poza miejscowością, w której znajduje się zakład pracy
zaś z drugiej firmy PIT ma:
1. z jednego stosunku pracy (stosunków pokrewnych)

Pytanie, czy w rozliczeniu wpisać po prostu sumę obu kosztów uzyskania przychodów?
Wyświetlaj:
belladonna / 2014-03-19 21:47 / Tysiącznik profesjonalny
A 2 pracodawca jest w miejscu zamieszkania?
Darek982 / 217.30.159.* / 2014-03-20 07:12
Ogólnie to obie firmy są we Wrocławiu, gdzie wynajmuję mieszkanie i mieszkam na co dzień (ale nie jestem zameldowany tutaj nawet czasowo), a zameldowanie stałe mam w innym mieście innego województwa.
belladonna / 2014-03-20 16:50 / Tysiącznik profesjonalny
I znając życie rozliczasz się w US wg stałego meldunku.
US jest właściwy wg adresu zamieszkania. Jak pracodawca i ja jesteśmy we wrocku to 1 miał niewłaściwe nasze oświadczenie, że mieszkamy poza wrockiem (skoro naliczał wyższe). 2 pracodawca oświadczenia już nie miał i prawidłowo naliczył KUP podstawowe.
Ogólnie powinieneś złożyć PIT w US właściwym wg adresu ZAMIESZKANIA = masz KUP wszystkie podstawowe (111,25 x miesiące) :)
Darek982 / 217.30.159.* / 2014-03-21 08:57
No właśnie zamierzałem się rozliczyć w tym roku już we Wrocławiu, tylko nie byłem pewien czy muszę być zameldowany we Wrocławiu żeby to zrobić, dziękuję za odpowiedź, rozumiem, że składam PIT we Wro podaję adres zamieszkania wrocławski i wpisuję KUP 12x111,25 czyli 1335zł.
belladonna / 2014-03-22 08:07 / Tysiącznik profesjonalny
Zmiana właściwości US osoby bez działalności = składam w US PIT z nowym adresem lub ZAP-3 jak zmieniam właściwość w trakcie roku. US nie bada naszych meldunków itd. Zmieniam US wpisując samodzielnie adres w zeznaniu lub ZAP-3 i tyle.

Przecież stosując wyższe KUP są zasadne jak np mieszkam w Wieliczce, a pracuję w Krakowie (odległości do pokonania).

Ale jak ktoś mieszka w Gdańsku, a pracuje w Krakowie to? samolotem lata do pracy? :-))
Przecież US ma PIT-11 i na jego podstawie poznaje siedzibę pracodawcy, gdzie jest :)

Najnowsze wpisy