Forum Polityka, aktualnościGospodarka

E-sklepy tak walczą z cenami, że toną w długach

E-sklepy tak walczą z cenami, że toną w długach

Wyświetlaj:
jacek 1972............. / 109.173.163.* / 2015-11-20 21:30
Od pewnego czasu ograniczamy wystawianie produktów na allegro. Poza kosztami na allegro problemem jest ich podejscie do ich klientów - sprzedawców. Jako jedyni nie potrafia wystawic duplikatu faktury!!!! bo utrzymują, ze przechowują oryginaly na swerwerze. I odlicz sobie wtedy VAT!!! U nikogo innego w Polsce z takim podejsciem sie nie spotkalem. I UOKiK nic z tym nie robi.
a lampy proponuje kupowac na miviena
maczek58 / 89.79.69.* / 2015-11-20 20:33
trzeba zlikwidować zawyżone koszty przesyłki na allegro . opłata w tym samym mieście 17,00 zł kurier bez możliwości odbioru osobistego i dodatkowo 2 zł. za następną rzecz to grabież w biały dzień. wielokrotnie informowałem zarząd allegro i za nic mają kupujących, a sprzedający mają się dobrze. często praktykowano rzecz za 1 zł kup teraz wyznaczając koszty przesyłki 50 czy 100 zł. winny być narzucone koszty zgodne z cennikiem Poczty Polskiej czy Impostu, a nie samowolne ich stosowanie przez handlarzy a nie biznesmenów za jakich chcą uchodzić. niech ci sklepikarze szukają kupujących za granicą to już całkiem zbankrutują np.bezpłatne koszty przesyłki z chin.
robert232 / 77.252.90.* / 2015-11-20 18:31
życzę powodzenie w szukaniu klientów za granicą- 23% vat+ 18% podatek dochodowy a do tego najdroższe wysyłki na kontynencie /poczta polska 16 zł za list polecony priorytetowy do 50 g a Chińczycy wysyłają za free- możecie sobie pokonkurować!!!!
zmeczony / 94.254.129.* / 2015-11-20 16:30
KRD SA to jest prywatna spółka a nie instytucja państwowa wiec żadna wyrocznia panie i panowie redaktorzy.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
JMSa / 37.47.7.* / 2015-11-20 15:35
Prowizje allegro/ceneo/reszty zjadają cały zysk. Pora na stworzenie nowego systemu - poza monopolem grupy alledrogo
Pilot128 / 83.5.18.* / 2015-11-20 17:59
Tak to jest jak się sprzedaje na głodowych marżach.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
tommy481 / 185.65.135.* / 2015-11-20 14:34
Allegro wysłało mi kiedyś reklamę typu : "pozbądź się niepotrzebnych przedmiotów z domu i wystaw je bezpłatnie na Allgero". Tak tez zrobiłem, miałem kilka niepotrzebnych rzeczy, które wystawiłem niby "za darmo". Sprzedałem je po około miesiącu i przyszedł mi miesięczny rachunek...wtedy czapka mi spadła!!! Podliczono mi zaraz każdy dzień (poza darmowym wystawieniem). Okazało się, ze opłaty za wystawienie prawie zrównały się z cenami produktów na Allegro. Ogólnie nie polecam!!!!
Maciek 234432 / 46.112.112.* / 2015-11-20 13:30
"KRD podaje, że 102 mln zł wynoszą zaległości firm handlujących głównie przez serwis Allegro".
Bo tak naprawdę zarabia monopolista Allegro!!! W tym segmencie nie ma konkurencji a opłaty są ogromne! Warunki dla klientów jakie stawia Allegro to tylko i wyłącznie opłaty! Reklama na ich portalu za którą biorą krocie nic nie wnosi, a jeśli poprawi sprzedaż to "per saldo" zysk zostaje dla Allegro! Ktoś, kto zainwestował w sklep internetowy wpada w ich sieci natychmiast i pompują go do końca! Na miejsce upadłego sklepu wchodzi następny i wszystko zaczyna się od nowa... Nikt nie jest w stanie z nimi wygrać i nikt ich nie rozlicza za praktyki monopolistyczne!
xmogamboxx / 94.254.146.* / 2015-11-20 15:54
Czlowieku co ty tu płaczesz na forum, jak ci nie pasuje to u nich nie wystawiaj. Tu leży problem takich jak ty . Sam nie jesteś kreatywny zeby stworzyc strone jak allegro ! ? To sie pogudz z tym ze za czyjś pomysł trzeba zapłacić. Znając zycie to programy i muzyke pewnie też nie kupujesz bo cwaniaki chcą za nia dużo.
Maciek 234432 / 46.112.112.* / 2015-11-20 16:15
Czasami to mnie głowa boli jak czytam takie komentarze! Jesteś pracownikiem Allegro czy Ceneo?
Nikt o zdrowych zmysłach nie pisał by takich bzdur! To co ludzie mają zrobić? Nie wystawiać? To gdzie mają sprzedawać swoje wyroby? Na targowisku? Wszyscy wiedzą że w supermarketach płaci się za półki i wszyscy wiedzą że aby założyć portal typu Allegro czy Ceneo trzeba mieć conajmniej kilka milionów!!! Chodzi o to że wolny handel został nam zabrany przez korporacje które zawładnęły wszystkimi obszarami! Trzeba zmienić przepisy i zabronić monopolu i monopolistycznych praktyk!
ds126 / 185.34.76.* / 2015-11-20 12:13
miałem i wiem czym to śmierdzi :D zastaw sie a postaw się ! - dzięki!
cichy58 / 83.28.204.* / 2015-11-20 11:42
No niestety robią to na własne życzenie bo stosują ceny graniczące z absurdem. Pracuję w handlu i wiem coś o tym bo jeżeli ktoś sprzedaje produkt praktycznie bez zysku z myślą , że jakoś to będzie to daleko nie pociągnie . Poza tym to nie sama cena a czasami jest jeszcze coś wiedzieć na temat produktu którym się handluje .
daniel_majewski / 2015-11-20 10:26
a do tego dochodzi rynek azjatycki - ostatnia wyprzedaż na jednym z portali 11/11 wzbudziła duże emocje wśród polskich konsumentów. ekspertfirmowy.pl

Najnowsze wpisy