Forum Polityka, aktualnościKraj

Igor Chalupec: "Ruch był za długo firmą państwową"

Igor Chalupec: "Ruch był za długo firmą państwową"

Wyświetlaj:
lwica666 / 195.205.42.* / 2015-09-26 15:46
Mnie też Pan może walić niekoniecznie po koeszeni
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ajntkaga / 178.37.152.* / 2015-09-24 16:02
Czy wszyscy tu piszący, tacy oczarowani firmą, uważają, że to jest uczciwe karać ajenta karą finansową za to, że nie sprzedał umowy Vivus? Dla niezorientowanych - pożyczki chwilówki.
Czy Pani z wywiadu, mogłaby jeszcze raz porozmawiać z prezesem o wielkim sukcesie, ale po wcześniejszej rozmowie z ajentami? Porozmawiać o kulisach działalności Ruch?
Wygładzony, wyczesany, wypachniony, elegancki pan, wali ajentów po kieszeni, bo ludzie nie chcą brać lichwiarskich kredytów. Wstyd i skandal!
Grażyna_55 / 93.105.42.* / 2015-09-18 23:04
Kolejny raz pytam gdzie są moje komentarze? Tak bardzo jesteście uzależnieni od Ruchu że czekacie na ich telefon niczym kiedyś na telefon z gabinetu I sekretarza. Prawda was boli i przeszkadza? Wasz czas sie kończy a money chyba staje sie tubą wyzyskiwaczy którzy nie mogąc znieść prawdy każą swoim ludziom kasować posty. Wszyscy narzekacie na czasy PRLu a co robicie ? dokładnie to samo
radoslaw22 / 78.154.88.* / 2015-09-18 13:41
Zgadzam się, ze RUCH został zbyt późno sprywatyzowany. Każdy ma sentyment do tej marki i szkoda by było, żeby zniknęła z naszych ulic, a na to się zanosiło. Teraz kioski nie tylko ładnie wyglądają, ale mają również stabilny asortyment, a nie jak kiedyś że co kiosk to coś innego. I jak czegoś człowiek potrzebował to musiał latać od jednego do drugiego.
Grażyna_55 / 93.105.42.* / 2015-09-18 23:12
Powtórzę jeszcze raz, z ładnej ale pustej miski jeszcze się nikt nie najadł. Kioski ładne? Stoi ich tyle pustych że zamiast pisać bzdety na życzenie czy polecenie firmy, weź chłopie jeden albo dwa i zobacz te cuda od środka. Zanosiło sie na to ze znikną kioski z ulic? chłopie, Ty ślepy jesteś? polecę dobrego okulistę. Te kioski już poznikały, wszyscy to widzą, w niektórych miastach nie ma po nich śladu a w niektórych w byłych budkach sprzedaje się jajka :D Stabilny asortyment, chłopie zmień dilera, jak mówią młodzi, bo chyba czegoś się najarałeś. Żałosne do czego trzeba się posuwać żeby tuszować własną nieudolność. Acha, zapomniałam dodać, że dawno powinien się firmą zainteresować GIODO
Ajentkaga / 83.238.147.* / 2015-09-18 17:28
Stabilny asortyment. Spadłam z kanapy. Z jednym się zgadzam. Teraz czlowiek nie lata od jednego do drugiego. Z dwóch powodów. Jak nie ma w jednym, to wiadomo, że w drugim też nie będzie. Drugi powód to taki, ze są miejscowości i to całkiem duże, gdzie tylko jeden/ dwa kioski się ostały. Skąd Wy się ludzie bierzecie??? Stabilny asortyment - stabilnie, co święta brakuje znaczków. Kartki okolicznościowe, widokówki są albo i nie, ale raczej nie. Notoryczny brak biletów jednorazowych, okrojony wybór miesięcznych, papierosów w wystarczającej ilości, baterii, małych saszetek z tabletkami. W sumie, to tak okresowo, zawsze czegoś nie ma. Może i kioski ładnie wyglądają, nie będę z dyskutować o gustach, ale niestety, ani nie są solidne ani przemyślane pod kątem praktyczności i wygody.
antoni2467xxx / 79.191.127.* / 2015-09-17 11:25
Przypadkiem trafiłem na tą stronę, przeczytałem wywiad z panem Chalupcem i komentarze odnośnie tego wywiadu.Nie jestem ajentem ani pracownikiem tej firmy.Pragnę zabrać głos jako klient ,który przez wiele lat korzystał z usług tej firmy .Kiosk prawie pod domem ,zawsze te same miłe uśmiechnięte panie Postawiono nowy śliczny pięknie oświetlony kiosk z klimatyzacją jednym słowem nowoczesność. Wprowadzono opłaty za rachunki co też mnie bardzo ucieszyło bo będę mógł w jednym miejscu kupić papierosy ,gazety,jakieś drobne sprawunki i dokonać opłat.Pierwsze niemiłe zaskoczenie to wyższe ceny na pewne produkty niż dotychczas ale że nie jestem człowiekiem biednym który musi liczyć się z każdym groszem dla tak miłych kobiet nie zmieniłem miejsca dokonywania zakupów.Kolejną niemiła sprawą czego już nie potrafiłem zrozumieć była niemożliwość kupienia moich i żony papierosów bo ponoć Ruch wycofał je z obrotu . Nie mogłem w to uwierzyć że rezygnuje się z czegoś co sprzedaje się w sporych ilościach więc sprawdziłem to w innych punktach tej firmy i niestety była to prawda Co więcej wszędzie słyszałem od sprzedawców to samo że zdjęto nam towary które dobrze się sprzedawały.Co do innych mankamentów tej nowoczesnej firmy to rachunków też nie mogłem wszystkich zapłacić bo ponoć system nie przyjmuje ,telefonu doładować nie mogłem bo coś tam gazety kolekcjonerskiej nie kupiłem bo ponoć w tej firmie robi to nowoczesny system i nie wie że 27 nr. trzeba dać .Panie Chalupec nie dziwię się że na wszystko panu spada sprzedaż Klienci o których się nie dba też spadają do konkurencji której z pewnością rośnie bo tam się da wszystko załatwić . Szkoda tylko tych miłych kobiet które muszą tam pracować za jak mi powiedziały średnio 5 zł. za godz.Podsumowując ma się pan czym pochwalić
Grazyna_55 / 93.105.236.* / 2015-09-17 20:15
Nareszcie odważny klient. Brawo dla Pana. Tak jest wszędzie. Mimo że nie mam już z Ruchem nic wspólnego to nadal interesuje mnie los ajentow, oni nie mają na kogo liczyć. Żadna gazeta tego nie napiszę a money.pl jeszcze bezczelnie usuwa posty bo nie są poprawne w stosunku do p.Chalupca. Może ten pan opowie szczerze o swojej karierze, kto mu pomógł i dlaczego pod jego zarzadem ajenci są traktowani jak niewolnicy przywiezieni na plantacje bawełny
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ajentkaga / 77.253.171.* / 2015-09-16 15:31
Ależ się namnożyło pochlebnych komentarzy! Zupełnie jak na FB, gdzie ajentom zablokowano możliwość wpisów i pojawiły się same pozytywne pienia na temat firmy. Jak się okazało sponsorowane.
Ciekawa jestem, skąd randek1980 ma informacje, że "facetowi się udało"? Bo tak powiedział? Ja wiem, że Ruch ma problemy z zapłatą za czynsz pomieszczenia, w którym jest mój psd. Jak na sukces, to trochę cieńko to wygląda. Nie stać firmy na zwykłe pomalowanie ścian, naprawę mebli, nie płacili firmie serwisowej. Faktycznie sukces.
Największym sukcesem ostatnich miesięcy jest podpisanie umowy z firmą vivus. Ruch pieniądze zgarnął, a teraz zaczyna pobierać kary od tego, że ajent nie zawarł umowy. Wkleić sms- a na dowód?
Hilary741, doprawdy? Pani się uśmiecha? Pani jest zadowolona? O jej! Argument na miarę gimnazjum. Doprawdy, jak Ruch już taki bogaty i mocarny, powinien zatrudnić lepszych rzeczników, bo te dwa wpisy to żenada. Więcej kreatywności. Jeśli nie jesteście pracownikami Ruch, to nie powinniście zabierać głosu w dyskusji na temat, o którym nie macie pojęcia. Jeśli jesteści, a wygląda na to, że tak, to zbierzcie się w końcu na odwagę i podejmijcie dyskusję zamiast się ośmieszać pisząc brednie, bądź kasować wątki.
randek1980 / 212.180.168.* / 2015-09-15 12:20
Przecież RUCH przed prywatyzacją był praktycznie bankrutem. Facet podjął się jej ratowania i jak widać udało się. Cieszcie się, że macie gdzie pracować . Przejdziecie na swoje to vat i zus was dobije
Ajentkaga / 77.253.171.* / 2015-09-16 16:00
Bardzo śmieszne. My jesteśmy na swoim. Płacimy vat i zus. Chciałeś mądrze a wyszło jak wyszło :D
Hilary741 / 37.47.35.* / 2015-09-15 12:16
Tych niby pracowników to chyba konkurencja przysłała. W RUCHu kupuję prasę i jakoś moja pani kioskarka zawsze jest uśmiechnięta i zadowolna
Kaaśka / 79.191.227.* / 2015-09-25 12:30
Ja mam tak samo.... jakoś nie wiedzę tego (podobno) wielkiego problemu. Nie wierzę, że ludzie daliby się tak łatwo oszukiwać
ajentkaga / 77.253.171.* / 2015-09-16 19:10
Dobrze napisane - niby pracowników. W samo sedno! Nawet Hilary myśli, że kioskarze to pracownicy! Dokładnie o to chodzi. Niby pracownicy, a zero praw. Jaki jest rynek pracy, wiemy i Ruch czerpie z tego pełnymi garściami. Musisz założyć firmę, nazywają Cię partnerem, a później traktują gorzej niż pracownika. Gorzej, bo pracownik, nawet źle traktowany, ma prawo do urlopu i L4. Nie wspominając, że jak idzie siusiu, to nie musi tego połowie firmy ogłaszać. Im lepsza firma, tym więcej korzyści. W Ruchu jest tak, że jak Ci za dobrze idzie, to zmieniają umowę na gorszą. Dobrze idą paczki? No to wprowadzimy "małą paczkę". Odbiera się dużo listów, to obetniemy 3/4 i zrobimy od wprowadzonych. Dużo z lotto? Zrobimy nowe porozumienie. Realizują plany, to je zwiększymy i podstawę uznania też. Weź się Hilary nie ośmieszaj.
Grazyna_55 / 188.146.9.* / 2015-09-16 02:48
Uśmiechnięta, a to takie dziwne? A jaka ma być? Nigdy nie wiadomo kto stoi po drugiej stronie a kontroli jest wystarczajaco dużo i kase łatwo stracić. Człowieku gdyby było tak dobrze to byłoby tak jak kiedyś,że o kioski można było się przewrocic. A teraz? Są miasta w których kiosku nie ma nawet jednego. A sprawdziles ile godzin pracuje ta Pani? W przewazajacejj ilości kiosków są to jednoosobowe obsady. Piątek,świątek i często niedziela jak mówi powiedzenie. A wc? Zastanawiał się ktoś nad tym? 15 minut nieczynnosci na kasie i włącza się alarm na tym urządzeniu,jeśli nie wylaczysz to znaczy że cię nie ma a jak nie ma to wiazesie to z karą!!! Każde wyjście z kiosku TRZEBA zgłosić!!! To do wc również , bo to przecież wyjście z kiosku. Wszystkie te pochlebne komentarze są chyba tylko pisane przez pracowników lub ich znajomych (Ruchu oczywiście).Za niesprzedanie hitów miesiąca sama zapłaciłam karę,karę za to że klient nie kupił BATONIKA, LAKIERU DO WLOSOW. Mam na to dowód sms od kierownika sprzedaży, i to nie jeden sms świadczący o tym co się w firmie działo i dzieje. Kara w pieerwszym tygodniu braku sprzedaży 10zl, w drugim plus 20zl, w trzecim plus 30 i w czwartym plus 40. Razem dawało to 100zl. Smsa nie da się wkleić tutaj i szkoda ale jako dowód mogę przesłać do money.pl To i nie tylko to. Więc proszę nie pisać głupot o usmiechnietej pani z kiosku. Klient dla niej jest najważniejszy,w przeciwieństwie do firmy. Dla nich klient to właściwie nie wiadomo kto bo w ogóle nie liczą się z jego potrzebami.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Blue65 / 128.199.63.* / 2015-09-15 11:14
Na tym przykładzie widać, że spółki państwowe powinny być prywatyzowane na szeroką skalę
Grażyna_55 / 93.105.236.* / 2015-09-17 23:13
O tak, sprywatyzowana i doprowadzona do ruiny firma, do niedawna potentat w dziedzinie kolportażu prasy a teraz? Kioski zamykają sie jeden za drugim a wypowiedzenia sypia się coraz częściej. Kary za wszystko, nawet za to ze nie ma podpisanej umowy na pożyczkę
Majka1982 / 2015-09-14 10:51 + - 0usuń
czy dostał ktoś karę za brak wniosku z VIVUSA 70zł ?????????????????????
to wpis na forum money, kar jest wiecej i za wszystko

Andrzej792 / 78.10.88.* / 2015-09-11 17:46 + - 0usuń
Witam
czy ktoś z was dostał karę finansową za błędnei zamknięcie doby wg ruch?...
Zobacz więcej

To już nie ma prawa istnieć. Za chwilę państwo z biura będą prowadzić kioski, bo nikt takiego tyrania nie wytrzyma. I jeszcze Szanowna Pani eRzecznik żąda usunięcia postów w których opisana jest prawda o pracy w tej firmie a raczej dla tej firmy, bo przypominam że każdy ajent ma własną działalność gospodarczą, jest osobnym podmiotem gospodarczym a nie niewolnikiem nie mającym prawa głosu. Więcej dowodów? mam ich aż nadto.
Jeśli ktoś usuwa posty na żądanie Ruchu, to znaczy ze toleruje wyzysk i jest stronniczy
Akar_M / 104.207.134.* / 2015-09-17 14:51
Jest w tym racja, ale prywatyzowane powinny być tylko spółki handlowe. Nie wyobrażam sobie prywatnych kolei, energetyki czy wodociągów...
Grazyna_55 / 188.146.9.* / 2015-09-16 02:27
No faktycznie, tylko jeszcze trzeba zatrudniać ludzi na umowę o pracę a nie kazać zakładać działalność i w imię tej współpracy nie dac żadnego prawa ajentowi. Proponnuje podjąć współpracę a potem pisać komentarze
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
red114 / 83.145.172.* / 2015-09-14 20:32
Człowieku gdzie Ty żyjesz zajrzyj do kiosku posłuchaj ajentów IGOREK skąd Ty się zerwałeś
pierwsza sprawa- obiecywanie od kilku miesięcy że w kiosku wejdą wszystkie opłaty- i co ?
druga sprawa-Kierownicy Sprzedaży żadnej pomocy ludzie których praca polega na unikaniu ajentów a póżniej jak się im robi gorąco potrafią przesłać po kilka info. z prośbą i to błagalną aby sprzedać choć jednego Vivusa
trzecia sprawa-zwroty prasy złodziejstwo na porządku dziennym którego nikt nie kontroluje
czwarta sprawa- kontrola nieczynności bez pytania strach wyjść do toalety bo jak się spóżnisz kara
piąta sprawa -zaopatrzenie całkowite nieporozumienie braki na trzy dni przed następną dostawą sięgające 40%
można tak wyliczać w nieskończoność
Jedyne co się udało to wydawanie paczek choć i tam jakiś cymbał przypomina po kilka razy dziennie o przyjęciu paczki chociaż już dawno została przyjęta i wydana
A teraz najważniejsze - gdy się spojrzy w umowę i Księgę Agenta gdzie narzucone są różne nakazy ,zakazy grożby ,brak urlopu , pozbawiania przez narzucanie wygórowanych planów uczciwie i zarobionych pieniędzy każdy agent powinien zgłosić to do Państwowej Inspekcji Handlowej niech fachowcy ocenią czy formą zatrudnienia nie powinien być etat bo nie jest to na pewno działalność gospodarcza a wtedy Ruch musiałby zapłacić ZUS i podatek VAT za kilka lat wstecz
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - eRzecznik RUCH.]
Grazyna_55 / 188.146.9.* / 2015-09-16 02:24
Pani eRzecznik, Pani raczy żartować? To jest prawda. Jeśli ten komentarz zostanie usunięty to znaczy tylko jedno,że jest cenzura i obowiązuje poprawne myślenie. A może powinno się przesłać do money.pl oryginalne pisma,zdjęcia z kasy lub smsy?
Nie jest prawdą ze każde wyjście trzeba zgłaszać? Nie są prawda zapisy w KA? To jest tupet,wprowadzić to wszystko do kiosków a potem zadać usunięcia. Prawda boli? A ilość własnych punktów, może Pani odpowie ile ich jest? A pochlebne komentarze to taka sama reakcja na prawdę jak ta na forum o Ruchu.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Grzesie.Te / 178.218.230.* / 2015-09-14 15:23
Ruch to już zupełnie inna firma niż kilka lat temu. Ja teraz z kiosku głównie odbieram paczki :)
kanarek / 62.29.172.* / 2015-09-14 14:09
W tej głębokiej komunie Panie Prezesie to jeszcze są zakorzenieni Pańscy podwładni.
Może niech Pan zorganizuje spotkanie z przedstawicielami ajentów to Panu przedstawimy kilka przykładów z życia Ruchu.
Nieudolność władz Ruchu przerzuca się na finansowe konsekwencje na ajentów przez chore audyty czy też inne wymogi z kosmosu.
Tymczasem kręgosłup Ruchu nie radzi sobie nawet z nadziałem prasy a jakość merytoryczna WZ to wielkie bagno, aby dojść co się kryje pod enigmatycznymi skrótami ajent traci swój cenny czas. To tylko wierzchołek góry lodowej. Za mało miejsca aby tu wszystko opisać.
Gotwald / 212.180.168.* / 2015-09-14 12:56
To zupełnie inna firma niż kilka lat temu i to widać. W kiosku najczęściej odbieram paczki
Dubaj / 212.180.168.* / 2015-09-14 11:47
Ja uważam że dobrze że firma się zmienia inaczej zostali by na poziomie kiosków z PRL
Grażyna_55 / 93.105.236.* / 2015-09-17 23:18
Dubaj, może nie zabieraj głosu jak nie masz pojęcia o Ruchu. Na poziomie kiosków PRL to można było kupic od mydła przez sznurówki po chemię i papierosy. Nie przywożono po 5 paczek a sztangami,a teraz, jeszcze jedyne czego nie brakuje, to batoników, drogich, że po sąsiedzku w tej cenie kupi sie dwa.
Amik, architekt New York / 98.113.62.* / 2015-09-14 11:22
ktos zupelnie pozbawiony oleju w glowie wymyslil taka funkcje.
ma byc ODWROTNIE, TZN CZESC ZAOKRAGLONA PRZESZKLONA /MOZLIWOSC WYSTAWIENIA JAK NAJWIEKSZEJ ILOSCI TOWARU!/
CZESC PROSTOKATNA - MAGAZYN - ZAPLECZE!
ANOTHER "POLISH JOKE"
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy