Forum Forum dla firmKadry

Jak odliczyć wynagrodzenie za sobotę od wypłaty

Jak odliczyć wynagrodzenie za sobotę od wypłaty

Daniel F1 / 88.199.251.* / 2014-09-18 11:14
Witam, mam stałą pensję + premię uznaniową. Do wypłaty zalicza mi się również praca w sobotę (wolne lub 100% więcej). Mam taki problem, że pieniądze zarobione w sobotę chce sobie odłożyć na osobne konto. Jednak nie jestem w stanie obliczyć ile na czysto zarobiłem w te dni. Może ktoś da rade? Przykładowo dane wycinka za lipiec:

Wynagrodzenie 2850 brutto
Wynagrodzenie za nadgodziny 371,76
Dodatek 100% za nadgodziny 371,76
Dodatek nocny 175,30
RAZEM 3 768,82

Od kwoty netto odliczona jest również kwota 48zł za ubezpieczenie PZU. Dodam jeszcze, że praca poza miejscem zamieszkania.

Próbowałem na wiele sposobów i kwota netto za soboty nie zgadza mi się z netto za "czyste wynagrodzenie bez sobót".
Wyświetlaj:
szklarek / 2014-09-18 11:58
Nie wiem do końca czy rozumiem, o co chodzi- ale - skala PIT nie jest przecież doskonale liniowa.

Zatem stosując kalkulator brutt/netto NIE zachodzi równość :

Netto wyliczone od brutto(A+B) = netto wyliczone od brutto A + netto wyliczone od brutto B

Zatem po prostu należy przyjąć, że netto za soboty jest proporcjonalne do udziału wynagrodzenia brutto za soboty w całym brutto.

Skoro udział ten wynosi (2*x371,76):3768,82 = 19,72 % to taką część z wypłaty netto (skorygowanej o składkę PZU) należy przyjąć.

Z kalkulatora:
http://www.money.pl/podatki/kalkulatory/plac/

netto wyszło 2 697,42 zł. Za soboty zatem 531,92

* jak rozumiem całość nadgodzin przypada na soboty.
Daniel F1 / 88.199.251.* / 2014-09-18 12:26
O widzisz, pasuje teraz wszystko bo za lipiec zarobiłem własnie 2 649,42 (+48zł PZU), to Twoje netto się zgadza.

A wynagrodzenie za dzien urlopu i za niewkorzystany urlop mogę kwotę tak samo obliczyć jak to z soboty, czy składki się do tego nie wliczają?
szklarek / 2014-09-18 12:40
Podobnie- bo wynagrodzenie urlopowe jak i ekwiwalent za urlop wchodzą do podstawy ub. społecznych (tj. składki nalicza się od łącznej kwoty np. z wynagrodzenia za pracę 1-10 sierpnia+ wynagrodzenia urlopowego za 11-31 sierpnia) więc zachodzi też taka proporcja brutto-netto.

oczywiście nieco inaczej może to wyglądać, gdy ekwiwalent (z opóźnieniem) zostanie wypłacony w innym miesiącu niż ostatnie wynagrodzenie za pracę- bo będzie to już osobne opodatkowanie/oskładkowanie, więc netto będzie jasne.
Daniel F1 / 194.29.182.* / 2014-09-18 14:55
Ekwiwalent za niewykorzystany ulop mam za kwiecien - czerwiec, wtedy też zmieniło mi się wynagodzenie (podpisanie stałej umowy.

Czyli musiałbym zastosować:

(Xzł ekwiwalent):przez sumę kwot brutto za kwiecień-czerwiec?
szklarek / 2014-09-18 20:14
No nie- przecież przynajmniej wynagrodzenie za kwiecień, a następnie za maj było wypłacone osobnymi transzami. Ekwiwalent wypłacono albo sam, albo wraz z wynagrodzeniem za czerwiec.

Najnowsze wpisy