Forum Polityka, aktualnościKraj

Kolejny przywilej podatkowy dla rolników. Skala może przekroczyć 1,2 mld zł

Kolejny przywilej podatkowy dla rolników. Skala może przekroczyć 1,2 mld zł

Wyświetlaj:
elzotka 53 / 83.25.118.* / 2015-08-16 10:38
do wkurzonego,chłopie Ty idąc do pracy dostałeś od pracodawcy stanowisko pracy,maszyny,narzędzia ,ubranie robocze zostałeś wykształcony za podatników pieniądze jak zachorujesz idziesz do lekarza,idziesz na chorobowe i dostajesz chorując w zależnosci od stażu pracy pieniądze na chorobowym o 3-ej machniesz fartuchem i idziesz do domu po pracy po narzekać.Rolnik najpierw musi sobie kupić ziemię,następnie maszyny rolnicze nawozy,nasiona i dopiero może uprawiać i siać,gdy zachoruje a musi mieć zwolnienia powyżej 30 dni dostaje z KRUSU chorobowe 10 zł dziennie,rolnicy ,krórzy mają mniejsz areały płacą mniej na ubezpieczenie ale więksi płacą więcej ale chorobowe i emerytura jest taka sama.Przecież dopłaty to nie jest nic innego jak dopłata cicha do żywności,niech zabiorą dopłaty izostaną na roli tylko tacy którym się chce pracować i nie jęczą,proszę pojechać drogą z Iławy do Susza i zobaczyć jak cwaniak posadził plantację orzecha włoskiego było to modne 3-4 lata temu dostaje dopłatę a Agencja z Olsztyna nawet nie sprawdzi na co dajedopłatę to są cwaniaki a nie taki co sprzeda 3 słoiki dzemu.Byłam w okolicach Nicei i widziałam w jakich warunkach produkują soki,sery i inne produkty,u nasz sanepid dawno by pozamykał takie przetwórnie a tam działają.Pozdrawiam i zapraszam tych co to niedawno wieś opuścili i poszli do miasta aby odgrzebali swoje korzenie i nie pisali bzdur.
adamk123456 / 89.65.104.* / 2015-08-12 16:25
System ulg w PL jest genialny. Ten kto ma płaci najmniej.
W sumie KRUS i VAT od paliwa , to jeszcze trzeba dac im całkowite zwolnienie od sprzedaży indywidualnej, bo jak nie będzie wymogu kasy fiskalnej i kontroli, to żaden z nich nie przekroczy 7tys za Chiny Ludowe....
centerus / 217.97.99.* / 2015-08-12 15:21
Dywagacje czy 7 tys. to mało czy dużo należy zostawić profesorom na uczelniach.

Po pierwsze:
Jeżeli rolnik będzie handlował w szarej strefie to czy sprzeda za 1.000 czy 10.000 czy 100.000 państwo nie zobaczy z tego ani złotówki a konsumenci zostaną bez żadnych praw i żadnej ochrony przed nieuczciwymi praktykami. Więc "legalizacja" małej produkcji nie zmieni przychodów państwa.

Po drugie:
To że rolnik zrobi 7.000 sprzedaży na dżemie, serze etc. nie oznacza że tyle ma dochodu. Tylko osoba która mieszkała I ŻYŁA na wsi wie ile pracy, zachodu i czasu trzeba na to by wyprodukować łyżkę miodu, dżemu, osełek masła czy kawałek sera. Mleko nie bierze się znikąd - rolnik musi odchować cielę co trwa ponad 2 lata, następnych kilka lat musi dbać o krowę - to jest praca na pełny etat - bez wakacji i dni wolnych - praktycznie przez całe czynne zawodowo życie. Zwierzęcia nie można zostawić na więcej niż kilka godzin bez wody i jedzenia. To wszystko są koszty: koszty pracy, wytworzenia/zakupu i przechowywania paszy (zboża etc.). Na sprzedanym jednym słoiczku dżemu z własnych truskawek rolnik może zarobi kilkadziesiąt groszy a może i to nie.


Po trzecie:
Lokalni producenci żywności i ogólnie prywatna przedsiębiorczość w dobrym rozumieniu tego słowa jest siłą Polaków. Problem w tym, że przedsiębiorca w Polsce jest celem kilkunastu różnych urzędów, które w domyśle nie mają pomóc mu w poprawie jakości, bezpieczeństwa produktów, rozliczaniu składek i podatków etc. tylko UKARAĆ, TĘPIĆ i NAKAZYWAĆ!!!

Dopóki Polska nie zacznie stosować się do zasady: po pierwsze nie szkodzić (polskim przedsiębiorcom, rolnikom, obywatelom) doputy będzie jak jest. Rolą urzędnika (nawet tego kontrolującego) powinna być przede wszystkim POMOC we właściwym wypełnianiu obowiązków narzuconych przez Państwo a dopiero w dalszej kolejności dyscyplinowanie do zgodnego z prawem zachowania a i to tylko w sprawach wartych podejmowania działań (czasami maszyna urzędniczo-sądownicza rusza z powodu przysłowiowego "batonika").
Karo404 / 88.156.226.* / 2015-08-12 15:03
A cóż to jest za przywilej??!! Spróbuj, jeden z drugim, co się tu wymądrzacie, popracować na roli. to nie jest praca od ósmej do czwartej i wszystkie soboty i niedziele wolne. Rolnik nie tylko nie ma wolnych sobót i niedziel, ale tez nie ma urlopów, nie tylko płatnych, ale żadnych, bo świnie, krowy, czy drób muszą każdego dnia jeść i pić, a w żniwa rolnik nie patrzy w kalendarz, tylko w niebo, czy nie będzie padać i czy zdąży zebrać, to co zasiał.
I jeszcze zazdrościcie, że jak się jego żona naharuje i zrobi przetwory to nadwyżkę będzie mogła sprzedać takim obibokom jak wy? Co wy wytwarzacie? Nic. Za swoją bezproduktywną "pracę" dostajecie gotówkę, a rolnik, żeby mieć na zapłacenie podatku i jakieś zakupy musi najpierw coś wyhodować i sprzedać
Zorro Lis / 178.43.86.* / 2015-08-12 13:53
A kto q...a będzie odpowiadał za jakość, warunki sanitarne itp.
A dlacz inni nie mogą produkować bez podatku.
Karo404 / 88.156.226.* / 2015-08-12 15:16
Jak twoja babcia robi dżem, albo kisi ogórki, to sprowadzasz do niej Sanepid??? Poza tym to nie jest żadna produkcja, tylko wyroby domowe. Byłby z ciebie świetny komisarz NKWD. Za późno się urodziłeś. Dostałbyś od Stalina medal.
zeenee / 37.128.14.* / 2015-06-22 11:47
Jednakowe podatki i opłaty na ZUS dla wszystkich obywateli bez wyjątku. Będzie to możliwe jeśli PSL nie wejdzie do Sejmu.
kwik / 89.64.252.* / 2015-04-10 11:55
SKSANDAL! jak długo jeszcze my, uczciwie pracujący i płacący podatki mamy sponsorować kasty świętych krów a postkomunistycznymi przywilejami, w tym najbardziej uprzywilejowaną kastę rolników! Jesli oni maja mieć mozliwość zarobienia 7 tys.zł bez podatku to należy równoczesnie podnieść innym pracującym kwotę wolna od podatku do 7 tys zł! Ale rolnicy nie prowadzą żadnej ewidencji swoich finansów więc kto i jak rozliczy takiego cwaniaka za ile sprzedaje w ciągu roku? Dlaczego nadal nie płaca składki zdrowotnej jak inni, przecież tez sie leczą, dlaczego wciąż nie płaca podatku od nieruchomości, podatku dochodowego i groszowe składki do KRUSu? Dostają emerytury i inne swiadczenia w wysokości jak inni więc to inni musza się na ich wypłaty składać! To jest niezgodne z KONSTYTUCJĄ! Dośc tego!
Wkurzony / 178.37.122.* / 2015-04-10 13:01
A czy wiesz że rolnik ma 10 zł dziennie jak jest na chorobowym l4 !! A ty ile masz na l4 co ? czy wiesz że rolnik ma 850-960 zł emerytury i za to musi przeżyć !!... Jesteś baranem jak myślisz że rolnik nie płaci składki zdrowotnej płaci baranie !! podatek gruntowy też płaci !!! weź oblicz rolnikowi podatek dochodowy jak nie ma stałego miesięcznego dochodu jak pracownik i nie pracuje po 8-10 h dziennie przez 5- dni i nie ma umowy o prace rozumiesz !!! A dlaczego tak nie wsiadłeś na nierobów księży którzy nie płacą podatków a koszą kasę dlaczego lekarze nie płaca podatków czy dostałeś paragon od lekarza jak byłeś prywatnie co ? głupoty piszesz a gówn* wiesz o rolnictwie zamień się z rolnikiem to pogadamy
wow768 / 188.117.149.* / 2015-06-24 12:53
też mam rodzinę w rolnictwie...włąsny dom, własna ziemia, dofinansowanie z UE, małe obciążenia...oddają pracę dzieciom i dostają emeryturę...a poza rolnictwem połowa moich wypłat idzie do budżetu państwa, a przewidują mi emeryturę podobną do KRUZ, lub mniejszą, nie mogę przekazać pracy dzieciom, mogę w każdej chwili zostać zwolniony, nie mam dofinansowań, w blokach jak płacę co miesiac czynsz to mam mieszkanie inaczej won, nie mam własnej żywnosci, ewentualnie śmietniki...ja chcę tylko sprawiedliwości i równości...robotników, rolników, też mundurowych, urzędników, księży i reszty!!!!
FK_ / 195.78.238.* / 2015-04-10 21:25
a rozroznij czlowieku rolnika od 'rolnika'... ale pewnie ty jestes z tej drugiej grupy ktora chowa sie za tym biedniejszym w trosce o siebie samego..
ksiezy i lekarzy tez by nalezalo... bez wyjatkow..
Nie wiem dlaczego wszyscy by chieli, zeby tylko frajera-szaraka doic...
50 tysiecy - smiechu warte...
Były Rolnik / 178.37.122.* / 2015-04-10 12:50
"SKANDAL! jak długo jeszcze my, uczciwie pracujący i płacący podatki " A co myślisz że rolnicy nie uczciwie pracują i nie płacą podatków jak jesteś przekonany że tak dobrze mają to się zamień z rolnikiem kup sobie pole maszyny pomyśl co masz siać ,sadzić, hodować potem zainwestuj w nawozy ,opryski , paliwo do ciągnika i módl się żeby była pogoda by ci nie zniszczyła plonów a ty żebyś nie zbankrutował !!! Byłem rolnikiem i wiem jaki to z********** przy hodowli np. świń czy martwienie się o uprawy teraz po 8-10 h pracy przez 5- dni mam czysty zarobek na miesiąc i już nie inwestuje nic poza swoją osobą... Rolnicy mają przerąbane zajęcie ,,A nie zapominaj że przedsiębiorcy mają też dofinansowanie z Unii oraz ulgi !!!!
grau46 / 176.115.26.* / 2015-04-10 10:10
Przestańcie nastawać na rolników.
Podatek dochodowy powinien zostać zlikwidowany.

A swoją drogą trzeba iść do wyborów i wywalić PSL z sejmu. Wtedy może zrównamy prawa i obowiązki rolników w ZUS. To jest poważny problem a nie podatek za ogórki w słoiku na straganie ...

Dochodowy to najbardziej szkodliwy podatek.
To jest mandat za pracę!
Adam1960 / 83.4.180.* / 2015-04-10 09:46
... to jest przerażające ..., nie płacić podatków, ubezpieczenia w KRUS, dać dopłaty ... do wszystkiego, zwrócić straty jakie ponieśli z powodu, suszy, embarga, gradobicia itd itp!!! Każdy by tak chciał!!! Jak daje się możliwość sprzedaży (z limitem do 7000 zł bez podatku) to tez źle bo jak by się udało ... sprzedać więcej to podatek trzeba zapłacić!!! To jest CHORE!!!
Wkurzony / 178.37.122.* / 2015-04-10 11:34
A ty myślisz że taka Biedronka lidl czy inni pracodawcy płacą podatki w PL myślisz że ludziom tam pracującym dają tylko umowy o pracę ... to obcy kapitał nie Polski ,A rolnicy to Polska branża to sól tej ziemi wolę im dać ulgi i dopłaty niż wyzyskiwaczowi zza granicy
Peter D / 178.37.122.* / 2015-04-10 09:00
Nie gadajcie bzdur rolnicy mają dopłaty i przywileje ale to nic w porównaniu z pracodawcami i firmami w PL przecież takie firmy też dostają kasę z Unijnych programów do tego pracodawcy mają ulgi na rozkręcenie działalności gospodarczej , mają dopłaty dla osób niepełnosprawnych z PFRON które wykorzystują jak mogą do tego kombinują z luk prawnych i zatrudniają ludzi na Umowach zleceniach zamiast o pracę żeby kasy nie płacić za nich tu dopiero jest przekręt .Wszyscy rolnicy mają dopłaty w całej Unii ale nasi mają dopiero 70% tego co zachodni a produkują najważniejsze czyli Pokarm !!!!
Peter D / 178.37.122.* / 2015-04-10 11:29
Widzę że pracodawcy mnie zminusowali za prawdę...
tomasz 69 / 91.231.24.* / 2015-04-10 08:46
Brawo Polska równa dla wszystkich Polaków .Dlaczego ja jako producent mebli nie mogę tak zrobić tylko od razu 23 % VAT ? A znając zachłanność rolników będzie sprzedawał cały rok i wykaże 6800 złotych i to nie koniecznie po sprzedazy swoich wyrobów bo kto mu udowodni jak kupi sobie dobrą kiełbasę osmoli dymem i popchnie w mieście ?
eeetam / 85.28.128.* / 2015-08-16 20:27
przecież ty tego watu nie płacisz o co ci chodzi???
zbi / 95.171.199.* / 2015-04-10 08:36
Jak dla mnie kolejny totalny bezsens.Jakieś ulgi nie wiadomo po co i dla kogo.Jeszcze ta absurdalna kwota 7000zł,ile to jest? 1700 Euro? Czyli tyle co niemiecki 19-latek,świeżo po szkole, zarobi w m-c latając z kartonami na magazynie.Nie.Nie jestem rolnikiem,jeśli ktoś ma wątpliwości.Na szczęście kilku rolników znam i widzę jak im się "przelewa"-jak sugeruje tv...Tak im się przelewa jak górnikom zarabiającym po 10tys,albo policjantom zarabiającym po 8...Tylko ciekawe,że jedni jak i drudzy po pracy idą do kolejnej pracy,tudzież na tak zwaną "fuchę" żeby chociaż kredyt za mieszkanie zapłacić.
Więc kłóćmy się dalej czy wybieramy socjalistyczny Pis czy socjalistyczne Po. I donośmy dalej do Urzędu Skarbowego na sąsiada,że kupił auto za 12tys zł ,a my mamy tylko za 10tys...
Mądrzy wnioski wysuną sami...głupi...głupi najczęściej gapią się w tv i spędzają czas w kolejkach do lekarza...
etyk / 37.128.50.* / 2015-04-10 08:33
jak im mało to niech idą do pracy w mieście i zarobię te 7 tys bez podatku wtedy zobacza czy sie opłaca
nn80 / 83.27.182.* / 2015-04-10 08:38
7 tys. przychodu-zysku to 10% czyli 700zł
nn800 / 83.27.182.* / 2015-04-10 08:09
Być może rolnik płaci 360zł KRUS-u ale wypłacane dzienne chorobowe to 10zł. Być może nie płaci podatku dochodowego, ale nie ma ulg z tytułu prowadzenia działalności wszystkie zakupione maszyny, części, paliwa ubezpieczenia to są koszty rolnika, a nie jak przy firmach wrzuca się to w koszty działalności. Rolnicy płacą podatek rolny który wynosi 8-10% dochodu z uprawy roli- więc kto tu nie płaci podatków! Rolnictwo dotowane jest w całym świecie po to aby żywność w sklepie była tańsza, pomyśleć ile by kosztowała gdyby nie było dotowania rolnictwa.
Adam1960 / 83.4.180.* / 2015-04-10 09:51
... jaki problem ..., niech założy działalność gospodarczą na zasadach ogólnych!!! Będzie mógł odliczać ... !!!
as440 / 195.191.163.* / 2015-04-09 22:48
Ustawa jest rozsądna i w pewnym stopniu legalizuje stan faktyczny. Jednocześnie wymagane zgłoszenie takiej działalności ułatwi konieczną kontrolę sanitarną, której obecnie w takiej działalności praktycznie nie ma. Tytuł artykułu realizuje tezę: skłócić Polaków to łatwiej będzie nimi manipulować.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy