Forum Forum prawneCywilne

Konfliktowy sąsiad - jakie mam prawa we wlasnym mieszkaniu.

Konfliktowy sąsiad - jakie mam prawa we wlasnym mieszkaniu.

MarcelinaS / 193.109.244.* / 2014-10-08 16:10
Witam,
posiadam mieszkanie na właśność. Pode mną mieszka sąsiad, który co chwilę ma pretensje, że zakłócam jego spokój. Poprzez zakłócanie spokoju sąsiad rozumie m.in. pranie, gotowanie, prace remontowe (np. kładzenie płytek), chodzenie po mieszkaniu. ogólnie twierdzi, że jak tylko wracam z pracy jest hałas. Sąsiadowi przeszkadza również, że psy (mam dwa) schodzą po schodach na klatce jak wychodzę z nimi na spacer. Ostatnio przyszedł do mnie z pretensją, że jest głośno (godzina 19 w dzień roboczy - kładzenie płytek). Sąsiad oparł się o drzwi, zastawił je, nie pozwolił zamknąć a na końcu trzasnął moimi drzwiami. Szczerze mowiąc tracę poczucie bezpieczeństwa we własnym mieszkaniu oraz obawiam się, że sąsiad może coś zrobić (np. przedziurawić opony w samochodzie). W związku z tym mam pytanie jakie mam prawa jako właściciel zajmowanego mieszkania oraz co mogę w takiej sytuacji zrobić? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Wyświetlaj:
Marcelina S / 193.109.244.* / 2014-10-08 16:33
Dla ścislości. Pisząc prace remontowe nie mam na myśli walenia młotkiem czy wiercenie w ścianach:). Sąsiad skarży się też, że psy biegają po mieszkaniu i, że mogłam zamieszkać na parterze. Psy w czasie kiedy jestem w pracy są cicho (to wiem od innej sąsiadki), ale sąsiad raz twierdzi, że jest głośno jak mnie nie ma, a raz, że jest głośno jak wracam z pracy. Ponaddto sąsiad w okresie letnim bardzo często puszcza muzykę do 22 tak, że dudni cały blok. Na moją uwagę, że jak robił imprezy nie zwracałam mu uwagi stwierdził, że od jego muzyki mam sie odpi.przyć.
Marcelina S / 193.109.244.* / 2014-10-08 16:33
Dla ścislości. Pisząc prace remontowe nie mam na myśli walenia młotkiem czy wiercenie w ścianach:). Sąsiad skarży się też, że psy biegają po mieszkaniu i, że mogłam zamieszkać na parterze. Psy w czasie kiedy jestem w pracy są cicho (to wiem od innej sąsiadki), ale sąsiad raz twierdzi, że jest głośno jak mnie nie ma, a raz, że jest głośno jak wracam z pracy. Ponaddto sąsiad w okresie letnim bardzo często puszcza muzykę do 22 tak, że dudni cały blok. Na moją uwagę, że jak robił imprezy nie zwracałam mu uwagi stwierdził, że od jego muzyki mam sie odpi.przyć.

Najnowsze wpisy