Forum Forum finansoweInne

Kredyt we frankach. Związek Banków Polskich przedstawia propozycję pomocy

Kredyt we frankach. Związek Banków Polskich przedstawia propozycję pomocy

Wyświetlaj:
ajkashfkjshf / 46.7.202.* / 2015-10-26 17:53
a co wy myslicie ze ktos przyjdzie i spalaci za was kredyt?czemu braliscie we frankach?bo byly korzystniejsze i wtedy mowiliscie do tych co brali w zl ze daja sie naciagac i tyle placa wrecz smialiscie sie z tych ludzi a teraz wielcy poszkodowani!!!jak przegralem wczoraj kase na gieldzie moze tez mi ktos to odda?
kredytobiorca frankowy 550tys / 81.190.98.* / 2015-02-17 21:15
Jaka łaska dla niewolników kredytowych Bank będzie respektował zapisy z umowy kredytowej czyli ujemny LIBOR? Czy to jest propozycja ? To jest szyderstwo iście dorównujące Putinowi.
darek 345 / 81.97.152.* / 2015-02-16 13:35
na taka zamiane franka na zlotego sie niezgodze i to niemoze byc bez mojej zgody dokonana zmiana poniewaz ta zamiana jest jeszcze gorsza jak ten kurs
bea482 / 78.156.162.* / 2015-02-16 09:55
to na taki bzdet się zdecydowali, żeby zatkać ludziom usta. Ludzie jesteśmy siłą tylko musimy to zrozumieć. Przed wyborami jeszcze będą na frankowiczów zwracać uwagę, potem nas oleją. Zademonstrujmy razem 28.02
puncio / 185.78.148.* / 2015-02-13 20:29
Kurduplowi zależy co najwyżej, żeby jeszcze lepiej okraść frankowiczy. Zdajecie sobie sprawę jak frank poleci do góry w momencie zatwierdzenia wersji przewalutowania?
Lichwa zrobi swoje na czas tej operacji a ja i tak się nie zgodzę - poczekam na rozstrzygnięcie sądów, ewentualnie spadek franka bo powoli przestaje być wiarygodny dla inwestorów - no jest oazą spekulantów, złodziei, tych co nie płacą podatków, rusków i temu podobnych. Ale i to się skończy, bo takie miłe gadanie tego kurdupla znaczy tylko, róbmy przewalutowanie bo stracimy. Zgodzę się osobiście tylko na wersję z dnia umowy + 20% i koniec.
franco gery / 185.78.148.* / 2015-02-13 20:01
W odniesieniu do tego artykułu powiem szczerze, robię pewne manewry finansowe na skale mojej rodziny, ale złotówki i waluta nie są przechowywane na kontach. Po realizacji wyciągam je z dwóch powodów. Nie będą banki zarabiały na przechowywanej tam kasie, po drugie - mam poważne obawy w kontekście obecnej sytuacji finansowej i politycznej, jest i trzeci powód, mam kredyt i pomimo tego, że wszystko wiedzą nie maja wpływu na moje zdywersyfikowane oszczędności. Na koncie zostawiam tylko to co niezbędne, żeby ułatwić sobie życie w ten sposób ja korzystam z usług jakie daje bank a bank nie korzysta z moich pieniędzy. Zarabia tylko i wyłącznie na operacjach - taka powinna być służalcza rola banku. Radzę wszystkim tak czynić, banki dostają baty ja czuję się zabezpieczony. Rozejrzyjcie się dookoła - ja mam obawy. Jeśli robisz inaczej to oni z ciebie robią niewolnika.
Nie ma się co spieszyć w sprawie kredytu z kilku powodów:
- jeśli z dnia na dzień frank skoczy do niebotycznego kursu np 5-6 zł to szybciej to zrobią niż nam się wydaje i to jeszcze po lepszej cenie niż dzisiaj im się wydaje
- kredyt mam jeszcze ma 11 lat więc spokojnie spłacam nie denerwuję się
- czekam na wybory prezydenckie i niezależnie od moich sympatii będę głosował na największego konkurenta Komorowskiego prawdopodobnie Dudę
- podobnie zrobię przy wyborach parlamentarnych pewnie na PIS - będzie weselej a politycy mi nigdy nie pomogli w przypadku PO zaszkodzili
- złożę pozew grupowy bo uważam, że to sprawa dla sądów, będzie to trochę trwało ale uwierzcie kilka wyroków i się banki rozsypią w drobne - to ich najbardziej boli, bo sądy wezmą pod uwagę aspekty moralno-społeczne, a nie tylko kruczki prawne.
- już nikt z mojej rodziny nie zagłosuje nigdy na PO czyli 5 osób - zapomniałbym jeszcze o rodzicach którym przed nosem zabrano możliwość przejścia na emeryturę więc 9 osób

Zadbajmy o nasze pieniądze, wyjmijmy je z banków bo nadchodzą ciężkie czasy, głosujmy tak aby politycy poczuli odwet. Sądy niech czynią swoją powinność i zobaczymy kto się będzie śmiał ostatni. Skoro rząd ma nas w poszanowaniu to trzeba się odwzajemnić. Zapomnieli, że to dzięki nam kredytobiorcom tak naprawdę ruszyło budownictwo, to był taki mocny impuls w gospodarczy w latach zastoju. Pozdrawiam wszystkich frankowiczy
POZNANIAK 998 / 31.1.2.* / 2015-02-10 12:23
zostaliśmy oszukani przez Banki a Rząd Polski umywa ręce PO i PSL nas sprzedali te wszystkie propozycje są do niczego my kredytobiorcy we frankach chcemy się uwolnić od tej waluty a nie dłużej spłacać chcemy przewalutowania !!!!naszych kredytów po godnym kursie z dnia zawarcia umowy jeśli nie to WIELKOPOLSKA ZAGŁOSUJE NA PIS !!!
poznan740 / 31.1.2.* / 2015-02-10 11:59
Ani słowa o braku od lat nadzoru nad SEKTOREM FINANSOWYM(ochrona praw finansowych klienta nie istnieje). Odpowiedzialni ZA SKANDALE, AFERY , TOKSYCZNE,SPEKULACYJNE KREDYTY CHF Itp.Zasłaniają się Art.138 ust.7 Prawa Bankowego zakaz ingerowania w ZŁODZIEJSKIE Umowy Bankowe.POLACY I POLSKIE RODZINY SKUTECZNIE NISZCZENI PRZEZ BANKI ZA POMOCĄ ZNIEWOLENIA FINANSOWO-PRAWNEGO, POZBAWIENI ZOSTALI ELEMENTARNEJ OCHRONY PRAWNEJ ZE STRONY PAŃSTWA. UKNF to organ Atrapa który zajmuje się wszystkim oprócz ochroną klienta(ODSYŁAJĄ PO CHAMSKU DO SADU).A NA NASTĘPNYCH JELENI czekają Banki z DRAPIEŻNICZYM POŻYCZANIEM I CAŁĄ GAMĄ BEZPRAWIA. Dzisiaj twórcy Bezprawia skoncentrowani są na zachowaniu STATUS QUO,a z kursami CHF poradzą . Deklaracje , obiecanki i dalej do KROJENIA. Wiarygodność tych TUZÓW żadna, mniej niż zero.Koniec z Oszustami 1- utworzenie skutecznego nadzoru o b.dużych uprawnieniach policyjno-prokuratorskich 2- usunięcie ABSURDÓW PRAWNYCH 3 - ODBLOKOWANIE PRAW FINANSOWYCH KONSUMENTÓW.INFORMACJE MOŻNA ZNALEŚĆ W RAPORCIE NIKu. POTRZEBNA REAKCJA PANI PREMIER !!!!!!!
AW68 / 83.26.251.* / 2015-02-06 17:47
Dzisiaj dostałem zawiadomienie o zmianie oprocentowania, w którym stopa LIBOR = 0,0000%. Data wydruku to 30.01.2015, dzień po info j.w. LIBOR jest 3 m-czny, więc następna zmiana będzie 30.04. Mam wrażenie, że Bank PKO BP, w którym mam kredyt pokazał mi środkowy palec, potwierdzając, że jak mówi to mówi...Chyba, że coś się zmieni, ale mam wątpliwości.
dada123 / 89.230.211.* / 2015-02-25 02:31
U mnie nic się nie zmieniło. Ta paplanina niby to nadzoru bankowego i tłuściutkich banków to kpiny z ludzi. Skandal pod rządami PO i PSL.
gosc513 / 78.156.162.* / 2015-02-16 10:12
U mnie to samo pomimi informacji na stronie, że uwzględnią ujemny LIBOR. O jakich oni stratach mówią gdy zagwarantowali sobie prowizję 3% a teraz zejdą do 2,25%, to też nie lada zysk a nie strata. Niech sobie rezerwy utworzą na te wyimaginowane zyski. Nie dajmy się! Jest nas bardzo dużo!
Klasser / 78.10.194.* / 2015-02-02 08:01
Nie zapomnimy wam tego PO i PSL.

Ciekawe, że PLN nagle umacnia się ws do EUR i CHF, czyżby ktoś z PO porozmawiał z Belką? W końcu idą wybory, więc można PLNów dodrukować.
Zener / 193.106.103.* / 2015-02-02 08:46
Drogi Klasserze. Brak słów, a raczej brak elementarnej wiedzy ekonomicznej.

PLN umacnia się do EUR ze względu na to, że Europejski Bank Centralny podjął decyzję o skupie obligacji państw Eurozony (co jest w skutkach podobne do "dodrukowania pieniędzy").

Natomiast PLN do CHF umacnia się ze względu na odreagowanie międzynarodowych rynków walutowych i ujemne stopy procentowe Narodowego Banku Szwajcarii.

NBP nie podejmował ostatnio kroków służących wzmocnieniu złotówki (interwencji na ryku walutowym).

Gdyby natomiast NBP "dodrukował pieniądze", jak sugerujesz, to złotówka by się OSŁABIŁA, a nie umocniła.
Klasser / 78.10.194.* / 2015-02-02 09:17
Szanowny Zener. Masz rację ws reakcji kursów na ew. dodruk polskiej waluty - trochę mnie poniosło. Zwracam Ci jednak uwagę, że afera taśmowa pokazała, że niektóre decyzje i działania podejmowane są pod stołem.
Yacooba / 31.182.152.* / 2015-02-02 00:15
Pan Sadlik ma bardzo ciekawe poglądy.

1. "Trzeba jasno powiedzieć, że banki eksploatują wszystkich klientów: i tych, którzy wzięli kredyt w złotych, i tych, którzy wzięli go we frankach"

Ja w 2005 r. wziąłem złotówkowy kredyt hipoteczny, który już spłaciłem. Umówiłem się z bankiem na określoną marżę (1%) + WIBOR i jakoś nie zauważyłem żadnych problemów. Bank mi wyliczał wysokość rat wg. umowy, ja te raty spłacałem i tyle. Nie czuję się w jakikolwiek sposób "eksploatowany" przez bank.

Wręcz przeciwnie, bez pomocy z banku nie mógłbym kupić mieszkania, bo nie miałem gotówki. Gdybym nie dostał kredytu, musiałbym przez 10 lat wynajmować mieszkanie i jednocześnie oszczędzać na zakup swojego. Koszt wynajmu (odstępnego) co najmniej 800 zł miesięcznie, czyli w sumie 96 000 zł. A odsetek zapłaciłem łącznie mniej niż połowę tego. Czyli dzięki bankowi zaoszczędziłem na czysto około 50 000 zł.

2. Sadlik mówi: "Teraz pojawiła się zapowiedź, że banki będą chciały sobie odbić ewentualne straty zysku, który obiecali akcjonariuszom, że zwiększą LIBOR. O tym decydują na bieżąco prezesi banków w Warszawie"

Banki nie mogą same zwiększyć LIBORU, a już na pewno nie prezesi banków w Warszawie. LIBOR jest wyliczany na podstawie stóp procentowych oferowanych na rynku międzybankowym w Londynie (nazwa to skrót od London Interbank Offered Rate).
db082007 / 178.43.221.* / 2015-02-01 14:35
Ani słowa o braku od lat nadzoru nad SEKTOREM FINANSOWYM(ochrona praw finansowych klienta nie istnieje). Odpowiedzialni ZA SKANDALE, AFERY , TOKSYCZNE,SPEKULACYJNE KREDYTY CHF Itp.Zasłaniają się Art.138 ust.7 Prawa Bankowego zakaz ingerowania w ZŁODZIEJSKIE Umowy Bankowe.POLACY I POLSKIE RODZINY SKUTECZNIE NISZCZENI PRZEZ BANKI ZA POMOCĄ ZNIEWOLENIA FINANSOWO-PRAWNEGO, POZBAWIENI ZOSTALI ELEMENTARNEJ OCHRONY PRAWNEJ ZE STRONY PAŃSTWA. UKNF to organ Atrapa który zajmuje się wszystkim oprócz ochroną klienta(ODSYŁAJĄ PO CHAMSKU DO SADU).A NA NASTĘPNYCH JELENI czekają Banki z DRAPIEŻNICZYM POŻYCZANIEM I CAŁĄ GAMĄ BEZPRAWIA. Dzisiaj twórcy Bezprawia skoncentrowani są na zachowaniu STATUS QUO,a z kursami CHF poradzą . Deklaracje , obiecanki i dalej do KROJENIA. Wiarygodność tych TUZÓW żadna, mniej niż zero.Koniec z Oszustami 1- utworzenie skutecznego nadzoru o b.dużych uprawnieniach policyjno-prokuratorskich 2- usunięcie ABSURDÓW PRAWNYCH 3 - ODBLOKOWANIE PRAW FINANSOWYCH KONSUMENTÓW.INFORMACJE MOŻNA ZNALEŚĆ W RAPORCIE NIKu. POTRZEBNA REAKCJA PANI PREMIER !
mzawadzki64 / 2015-02-01 13:48
Czy ktoś na forum ma kredyt we frankach? Co wy sądzicie o takich rozwiązaniach? Może macie jakiś pomysł jak to rozwiązać?
rtl / 176.102.183.* / 2015-01-31 22:34
Pozywajcie banksterów o niedozwolone klauzule w umowach kredytowych! Ustalanie przez banki złodziejskich spreadów walutowych do przeliczania wypłat tych kredytów i rat spłat są zakazane i potwierdził to UOKiK, potwierdzają to sądy. Ratunkiem są pozwy zbiorowe lub indywidualne. Czytajcie o klauzulach abuzywnych.
az1960 / 193.239.83.* / 2015-01-31 13:34
Problem jest nie sama wysokość raty 9choćto też) ale przeliczanie wartości zadłużenia wg. kursu z dnia spłaty raty. Na to nie umawiał się żaden bank, a wszyscy to traktują tak, jakby to było oczywiste.
Problem-złe naliczanie odsetek przez banki (w chf i pln). Czy pan prezes coś w tym zakresie sprawdzał? nie bo się tym nie zajmuje.
Co robi w tej sprawie UOKiK - czytali umowy, wyciągnęli wnioski?
Co robi prokuratoria generalna? bada błędy prawa i sytuacje, w której prawo nie jest przestrzegane ze szkodą dla konsumenta?
Czy dla sędziów zorganizowano szkolenie z tego tematu z uczące ich zagadnienia, zeby wiedzieli jak wyglądają różne umowy kredytowe.Sądy przyjmują zapisy w umowie prawie jak prawo stanowiono, uznając, że skoro bank tak napisła, to tak jest. Albo powołują ekspertów z sektora bankowego.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: