Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kto i dlaczego emigruje za pracą

Kto i dlaczego emigruje za pracą

Money.pl / 2016-05-10 17:47
Komentarze do wiadomości: Kto i dlaczego emigruje za pracą.
Wyświetlaj:
rembecky / 78.34.23.* / 2016-06-04 15:40
Exportujemy polskih kryminalistow, zlodziei, zebrakow, prostytutki, tyle tylko pozostalo w wielkiej POstkomunistycznej polsce do zbycia.ci ludzie gdyby tu zostali, pozdychaliby niebawem z glodu. A ttym polskim "wyksztalcenem" to przesada, bo jest ono tyle warte co papier toaletowy.dowodem jest tylko to,zeby moc w nowej ojczyznie pracowac w swoim zawodzie , trzeba bylo polski tak zwane wyzsze wyksztalcene schowac w ubikacji, i tu studiowac od nowa.ktos z polski kto tak okrada i oszukuje swoich rodakow wmawiajac im jakies badet o wartest polskim diplomatischen, jest
podwojnym polskim kryminalista,
Monikasika / 80.201.215.* / 2016-05-31 05:34
Bzdury i propaganda. Wyjeżdżają ludzie z wykształceniem wyższym i dobrą znajomością przynajmniej jednego języka oprócz ojczystego. To był i jest celowy zabieg aby w kraju pozostali mniej inteligentni. Można w ten sposób dobrze sterować narodem i nikt się nie wychyli jak będzie co miał jeść. To samo w pierwszym planie ataku na Polskę chciał zrobić hitler i zrobił. Zaczął od mordowania inteligencji. Ta wersja jest mniej drastyczna.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wmwm1939 / 195.68.192.* / 2016-05-11 15:41
Jak wyjeżdżają poza granice Polski na stałe, to niech płacą za edukację, która była pokryta z publicznej kasy....co to ma być??? Ktoś, kto pobiera social do śmierci też powinien zapłacić...np. swoim mieszkaniem, które zostawia po śmierci, a jak ma spadkobierców, to niech oni płacą.....a jak! Nie pracujesz, nie jesz!
Hans Kloss / 8.37.225.* / 2017-01-20 09:16
Za edukację zapłaciłem sam ledwo co mi stykało, mieszkania się w Polsce nie dorobiłem, zawsze byłem śmieciem w tym kraju, więc teraz chyba lepiej że mnie tam nie ma...
Schönen Tag für alle
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
JP-2 / 95.48.197.* / 2016-05-11 10:13
PIS wespół z kościołem z kraju który był dla Polaków matką zrobili MACOCHĘ czas stąd sier..ać.
Mazurka61 / 79.187.212.* / 2016-05-11 10:06
Młodzi , wykształceni Polacy wyjeżdżają nie jako robotnicy , lecz na kontrakty do Szwajcarii, Norwegii, Niemiec , Francji. Nie planują powrotu do tego kraju, niszczącego własnych obywateli. Tam mają domy , pracę na odpowiedzialnych, dobrze płatnych stanowiskach, kształcą swoje dzieci ( często dwu lub trzy języczne). Dlatego my , rodzice , godzimy się z tym , że na starość zostaniemy sami w tym smutnym, biednym kraju.
gosc999 / 193.202.91.* / 2016-05-11 10:04
Powiem tak.. emigracja jest ciężka, człowiek czuje sie obco ale nie ma już wyjścia bo głupota, naiwność Polaków, wyborców przez ostatnie 30 doprowadziła do upadku Polski, do upadku przemysłu, do stania się kolonia, prostytutka USA, UE, Watykanu.. Po co wracać? na zachodzie zarobki sa min 4 krotnie lepsze przy podobnych kosztach zycia, lepsze warunki pracy, płaca zależna od wykształcenia.. im wyższe tym lepsze zarobki, płaca zależna od doświadczenia.. im większe tym lepsze zarobki, szansa na przyzwoita emeryturę, opieka socjalna pozwalająca godnie żyć.. Polska od 30 lat się tylko stacza, kolejne rządy sprzedają Polske i Polaków.. Polska to tania kolonia zachodu.. ludzie wyjeżdżają i Polskę czeka demograficzna zapaść o ile PIS wczesnej nie doprowadzi do III wojny światowej...
amdrzeje / 91.212.242.* / 2016-05-11 09:56
Mam 26 lat, skończone 2 kierunki studiów, pracuje od 3 lat w jednym "korpo", zarabiam 1500zł - 1600zł brak możliwości podwyżki (awans bez podwyżki). Szukam pracy cały czas, niestety wszyscy wszędzie płacą najniższą, a najgorsze jest to, że lepsza praca tylko po znajomościach (wszystkie urzędy i ogólnie budżetówka - potwierdzone info w 100%). Jak się można domyślić za miesiąc wyjeżdzam do Holandii bo już dłużej tak nie moge, tym bardziej, że chcę założyć rodzine i niestety z marnymi "groszami" będzie mnie stać tylko na wynajęcie kawalerki i opłacenie rachunków.. a gdzie godne życie? Wiecie co jest najgorsze, że na zachodzie najniższa krajowa to 4x więcej niż zarabiam tutaj. Nie chcę tam jechać, zawsze byłem Patriotą i nie wyobrażałem sobie wyjazdu za granicę... niestety, jestem załamany co się wyrabia ze zwykłym obywatelem, najlepiej nałożyć podatki na wszystko by zostało tylko na chleb... tak więc żegnam rządzących środkowym palcem, dziękuje za zmarnowanie mi życia, ale kto wie może jeszcze podziękuje bo tam będzie lepiej?
Grubs / 89.75.154.* / 2016-06-01 22:04
To słabo masz potwierdzone info o panstwowych posadach. Sam bylem inspektorem w policji jako cywil pracowalem 3tyg i rzucilem wypowiedzenie wszyscy tam pracuja za 1400-1500zl. Moja kobieta pracuje w szpitalu w kontrolingu 1430zl. Wyzsze mamy i doswiadczenie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mc3050 / 173.75.253.* / 2016-05-12 00:06
Zycze Ci powodzenia, no ale kto Cie wyksztalcil i zaplacil za te dwa fakultety? Sam zaplaciles ? nie sadze , raczej zrobili to podanicy .

Nie jestem przeciwna emigracji ale na zachodzie mialbys do splacenia ok 100- 200 tys dolarow kredytu za edukacje a w Polsce miales za free a teraz zamiast to odpracowac to sie ulatniasz .

Nie wiem jakie masz wyksztalcenie i w jakim zawodzie pracujesz
Gość niedzielny / 46.169.26.* / 2016-05-11 09:48
No i gdzie jest "dobra zmiana" ???
4131231 / 77.65.85.* / 2016-05-11 09:44
Lubię Polskę i w niej zostanę, natomiast problemem imigracji nie są koniecznie zarobki. Problem leży gdzie indziej. Chodzi o siłę nabywczą pieniądza. Np. w Niemczech za średnią krajową kupisz 1000 bochenków chleba, a w Polsce ok. 790. Drugi problem leży w tym, że polskie firmy nie są faworyzowane przez rząd, a zagranicznym pozwalają na dostanie się do Polski. Dlatego też pieniądze wypływają z państwa. Trzeci problem leży w tym, że podatki rosną, aby zwiększyć socjal dla innych, co również jest niekorzystne dla społeczeństwa. Te trzy filary jakby państwo naprawiło, to od razu zmniejszyłoby to falę imigracji. Ja nie wyemigruję ze względu na muzułmanów. Jedyny plus biedy w Polsce. I niech ta sytuacja bez Daeshu pozostanie.
ppssrrtteeyyuu / 62.31.138.* / 2016-05-11 09:43
A teraz wyobrazcie sobie ze Polacy dostja wizy do USA... i po 5 latach Polska zamienia sie w pustynie...
gosc999 / 193.202.91.* / 2016-05-11 09:41
Po co wracać? na zachodzie zarobki sa min 4 krotnie lepsze przy podobnych kosztach zycia, lepsze warunki pracy, płaca zależna od wykształcenia.. im wyższe tym lepsze zarobki, płaca zależna od doświadczenia.. im większe tym lepsze zarobki, szansa na przyzwoita emeryturę, opieka socjalna pozwalająca godnie żyć.. Polska od 30 lat się tylko stacza, kolejne rządy sprzedają Polske i Polaków.. Polska to tania kolonia zachodu.. ludzie wyjeżdżają i Polskę czeka demograficzna zapaść o ile PIS wczesnej nie doprowadzi do III wojny światowej...
eraa / 46.151.16.* / 2016-05-11 09:34
wystarczy popaczeć na ulicach banda starych ludzi młodych brak a ci co zostali planują wyjazd bo z pracy za 8 zł na godz to tylko przeżyć się da i mieszkać u rodziców
Przemysław Narodowy / 93.105.34.* / 2016-05-11 09:32

młodzi Polacy

Kopulujcie za 500 zł bo trzeba Parobków do podcierania SSmanów
jeszcze się wacham / 176.111.127.* / 2016-05-11 09:30
Wniosek jest prosty i już widoczny ci co nie wyjadą będą musieli płacić wyższe podatki na utrzymanie tego przerośniętego nepotycznego i skorumpowanego aparatu ucisku.
adam1999 / 78.34.23.* / 2016-05-11 09:30
Zebys w polsce nie zdechl z glodu, krasc i zebrac ucz sie z mlodu. Oto polskie przykazanie na przezycie polsce.Jak to je umiesz, to na zebry i szaber za granice. Oto obraz polski i polakow.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy