Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Luki w systemie podatkowym. W tych branżach działa najwięcej przestępców skarbowych

Luki w systemie podatkowym. W tych branżach działa najwięcej przestępców skarbowych

Wyświetlaj:
Andrzej7876 / 62.141.239.* / 2016-07-23 10:31
Bez pomocy urzędników skarbowych ,kontroli nadzoru przemysłu paliwowego wzmożonych kontroli na granicy, struktur kontroli w danym środowisku, cwaniacy paliwowi i inni w nielegalnym handlu paliwami,leżeli by na łopatkach. ta sytuacja by nie istniała.Tam jest główna przyczyną, prowadziłem działalność gospodarczą .Faktury na paliwa powinny być dostarczane do Urzędu Skarbowego w dniu dostawy towaru, aby można było skontrolować ten fakt, proste ale skuteczne.
50-80 miliardów podatków w Polsce jest omijana,z informacji w TV, może ktoś to zacznie zmieniać, to i zasiłki dla bezrobotnych by były wyższe oraz stałe z Urzędu Pracy, gdyż 6 miesięcy i 12 dla bezrobotnego to biedowanie w tym okresie.Dlaczego zadłużać budżet na 45 miliardów jak można wyjść na plus.
GNIEWNY / 109.243.160.* / 2016-03-19 20:08
gdyby po 1989 roku nie były sprywatyzowane takie gałezie przemysłu jak tytoń paliwa koleje alkohol energia to w tej chwili nie byłoby afer papierosowych alkoholowych paliwowych prad byłby tanszy itd wiedzielibysmy co palimy co pijemy i na czym jezdzimy a tak to najwieksza szara strefa to własnie te gałezie przemysłu
marcinkabat / 78.43.41.* / 2016-03-19 09:10
Mam szczere życzenie żeby wszyscy politycy zamieszani w rozkradanie Polski wraz z ich zleceniodawcami oraz pracującym na ich wyłączne potrzeby aparatem skarbowo-prawnym i policyjnym zostali wreszcie osądzeni i skazani wraz z konfiskatą majątków. Jestem przekonany, że dotyczy to wszystkich polityków,którzy żerują na mamieniu o wspaniałej 25-letniej wolności (ale w rozkradaniu dla nich), czyli wszystkie dotychczasowe partie będące u koryta - do delegalizacji i osądzenia, bo jaka to różnica między sitwą po,psl,sld,czy pis, to tylko inna nazwa. Pewnie dojdzie do tego ta wspaniała lista najbogatszych Polaków, z 50 000 ich popleczników i przynajmniej 90 % aparatu sądowego i skarbowego jak i wszechwładna , tylko nie do największych złodziei z pierwszych stron środków masowego przekazu KGP. W tym przypadku nie mamy czego obawiać się, że przynajmniej o 100 000 ludzi powiększy się liczba skazanych czy bezrobotnych, przecież nawet zakładając koszty zagranicznych więzień (np. w Rosji, np. na Syberii są sprywatyzowane więzienia typu praca,chleb i sól) to i tak będzie to mniejszym kosztem niż dotychczasowa i stała kradzież. No i wreszcie doczekamy się aparatu wykonawczego, który nie będzie osadzał ludzi do więzień za kradzież przysłowiowego batonika (bo biednemu człowiekowi lepiej dać tego batonika niż karać go za byt w środowisku państwowych złodziei, poza tym złodzieje dalej kradną, a my musimy ponosić koszty pracy sprzedajnego aparatu i horrendalnego utrzymania w więzieniu), zresztą sądząc po pracy aparatu wykonawczego myślę że przynajmniej 80% ludzi bez żadnych skrupułów można za te batoniki po prostu wypuścić - akurat zwolni się miejsce dla prawdziwych złodziei. Siadam i przygotowuję pisemny wniosek do kancelarii sejmu-ci złodzieje muszą widzieć naocznie skutki swojej działalności, inaczej za kolejne 20 lat znowu będziemy widzieć teksty o tym, że kolejne 20 lat nie wystarczyło na skazanie i odzyskanie majątku. A bardzo wątpię w to, żeby ktokolwiek z pozostałych przynajmniej 95% ludzi, którzy uczciwie pracowali i nie uczestniczyli w rozkradaniu (a do takich siebie zaliczam) nie był zainteresowany w tym, żeby nasze dzieci żyły w normalnym kraju. Jak zobaczyłem wieczorem przeraźliwie wypełnione dworce autobusowe w Opolu i we Wrocławiu) z odjeżdżającymi na zachód autobusami firmy Sindbad to mimowolnie złapałem się za głowę (sam też po 34 latach pracy muszę uciekać za granicę żeby jakoś żyć), przeraża mnie to, że uciekamy i nie możemy zorganizować się żeby tą pozornie wszechwładną sitwę (jedną opcję jakoś odtrąciło się od koryta,ale druga już zasiadła na to samo) wyplenić z naszego państwa.
lBolek / 89.64.210.* / 2016-03-18 10:34
A kto odpowiada za dziurawe prawo? Podatnicy? Trzeba ich nękać kontrolami domiarami itd. A może by tak uprościć podatki tak, żeby nie było luk? Jak zwykle złodziej pierwszy krzyczy "łapać złodzieja!"
beatao / 79.220.76.* / 2016-03-17 10:23
Jak na zdjeciu widac beda kontrolowac tych co maja takie busy azeby ich dlugo nie szukac pojada na targ a tam takich busow ledwo zywych pelno jeszcze biora sobie babcie zeby nie bylo ze kontrola i juz maja przestepce niewydanie paragonu za sprzedaz bulkivalbo jajek niestety tu ta wesola opowiesc sie konczy mandat wynosi 500 zlotych,ile trzeba sprzedac zeby to odrobic a kolejny raz moga dac 5 tys.i tak sie wlasnie walczy o podatki u tych malych duzy da rade
dxx / 155.133.37.* / 2016-03-17 10:03
Te głąby dobijają cały rynek , najlepiej się stąd wyjechać
gosc000 / 93.105.5.* / 2016-03-17 09:41
A kto jest winny za luki w przepisach babcia sprzedająca pietruszke na bazarze. Raczej politycy z doradcami prawnikami, ekonomistami. A szary obywatel płaci za nieudolność.
c22nnn2c / 109.148.238.* / 2016-03-17 09:36
obnizcie podatki debile to nikt nie bedzie musial was okradac
wojtyl / 91.192.89.* / 2016-03-17 08:56
dlaczego nie konroluja myjni samochodowych gdzie miesieczny przychod to po 100tys zl i z tego nie placa podatkow.
marek123501 / 193.227.123.* / 2016-03-17 08:50
Sam przykład dopalaczy i narkotyków. Można kupić? Można, a przecież nielegalne
maro276 / 95.48.108.* / 2016-03-17 08:32
Na każdym targu w małych miasteczkach handlują papierosami i spirytusem z przemytu a miejscowa policja nic nie robi.Nie chcą i boja się brać za tych kryminalistów.Wola łapać i nękać kierowców.Ludzie podajmy miasteczka gdzie śpi policja zamiast nękać i łapać bandziorów i złodzieji
Agent Dołu / 5.172.247.* / 2016-03-17 00:22
Mnie skontrolowali :) Mam do zapłacenia 100 tys podatku hehehe Dlaczego nie 100 mln? hahaa
Za 2 tys długu komornik zabrał mi dom... Całe życie prowadziłem jednoosobową działalność gospodarczą... Dorobiłem się siwych włosów... CZAS NA EMERYTURĘ! Darmowe jedzonko, ogrzewanie, dach nad głową :) Ja naprawdę na przyszłą zimę nie mam za co kupić opału... PŁACZĘ.....
kij-w-mrowisko / 178.42.83.* / 2016-03-17 05:29
Państwo zapewni... tylko uważnie POczytaj Kodeks Karny :) I lekarza specjalistę bez kolejki GRATIS ;P
z Polski / 24.13.127.* / 2016-03-17 04:23
I Slusznie, trzeba ciagnac ile sie da, a pozniej spokojna starosc z darmowym jedzeniem i spaniem.
wańka / 83.24.183.* / 2016-03-17 00:14
te szacowania są podobne do tzw. uszczupleń w przypadku handlu papierosami z Ukrainy. Urząd celny liczy uszczuplenia od naszych stawek celnych zapominając że po 15 zł nikt ukraińskich fajek nie kupi, a ten co kupuje po 7 zł nie kupi nigdy legalnych po 15 zł bo go na nie nie stać. To taka hipotetyczna strata jeśli,.. gdyby... to znajdziemy 40 mld.
asdasdasd123asd / 83.5.170.* / 2016-03-17 06:56
cos jak tej reklamie... zaoszczedzilem 100zl... a pokaz je na koncie ? i cisza...
prawdziwaPolska / 5.172.239.* / 2016-03-16 23:24
masz rację i te nieuczciwe hurtownie co sprzedają towar bez podatku bo mówią że wrzucą sobie w koszty w zamian za sprzedaż BRAĆ NIE UCZCIWY HANDEL FAKTURY I ZWROTY DLA WSZYSTKICH
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy