Forum Polityka, aktualnościKraj

MAN zamyka fabrykę koło Poznania. Co 900-osobową załogą?

MAN zamyka fabrykę koło Poznania. Co 900-osobową załogą?

Wyświetlaj:
ehdhdhdhdhhd / 213.158.218.* / 2014-11-03 17:58
4% bezrobocie to nie bezrobocie. Brakuje taniej sily roboczej wiec wynosza sie na tren o duzym bezrobociu. Tak bedzie ze wszystkim. To sa tylko montownie. Szybko mozna to rozebrac przewiezc i zmontowac gdzie indziej.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
bojakipowod / 92.20.57.* / 2014-11-03 21:04
Rzeczywiscie,przenosza tam gdzie wysokie bezrobocie,a pracownik zasuwa I siedzi cicho.
Waniek / 2014-11-03 23:25 / Bywalec forum
jeżeli wynajem 50m2 kosztuje u mnie w mieście na 1 miesiąc 2tyś zł plus media??? W poznaniu i wrocku lepiej o cenach nie wspominać bo niejeden dostaje zawału jak cenę usłyszy!!!!
Waniek / 2014-11-03 22:55 / Bywalec forum
Szukał bym problemów po stronie lokalowej dla pracowników powoli jest drożej jak w Niemczech.
asdsad / 213.92.211.* / 2014-11-06 22:34
Jeśli masz możliwość (od znajomych, rodziny) dowiedz się w jakich cenach są konkretne produkty spożywcze (bez promocji, bo w tedy to tylko płakać) i porównaj je do Polskich produktów, o płacach nie wspomnę. Dla przykładu Mozzarella 55 euro centów, w Polsce najtaniej widziałem za 2,99, choć nie wiem jak w Biedronce, ale z tego co pamiętam cena była i tak wyższa w przeliczeniu, niż 55 euro centów po kursie 4,40 PLN za jedno EUR. Podobnie jest np z szynką szwarcwaldzką - tam od 2 EUR można kupić za 200g (teraz może trochę drożej o jakieś myślę maks 0,2 EUR), w Polsce 8, albo 9 PLN bez jednego grosza za 80g!!! To jest dopiero wyzysk, przy niższych nakładach pracy w Polsce i co by nie było niższym koszcie transportu (paliwo jednak taniej u nas można kupić, naprawa aut jest również o wiele niższa. Mimo to za te produkty płacimy więcej niż Niemcy, reszty za bardzo nie pamiętam, bo jednak to produkty najczęściej kupowałem i dlatego zapamiętałem ceny.

Najnowsze wpisy