Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Miller: 80 procent za L4 jest racjonalne

Miller: 80 procent za L4 jest racjonalne

Money.pl / 2011-02-23 16:05
Komentarze do wiadomości: Miller: 80 procent za L4 jest racjonalne.
Wyświetlaj:
vvvvvv / 89.73.26.* / 2011-05-20 14:31
ja się zgadzam o podniesieniu wieku jak również 80procent chorobowego ale dla funkcionariuszy tych co siedzą za biurkiem bo jest ich bardo dużo -nie narażają swojego życia, z ulicą nie mają nic wspólnego nie marzną zimą -a nie dla takiego biednego policjanta zima ,święta ,deszcz itp na ulicy każdy jest tylko człowiekiem pracując warunkach jak wymieniłem to nie ma możliwości żeby czlowiek w końcu nie zachorowal i jeśli twardo doży się do zmiany to pewne żeczy trzeba rozgraniczyć a nie traktować wszystkich na równo.
hktki / 83.18.131.* / 2011-03-11 10:11
A o Służbie Więziennej zapomnieliście ??? Czy boicie się ruszyć Sędziów i Prokuratorów.
rafał 25 / 188.33.248.* / 2011-03-01 19:53
to dlaczego jak któryś z was taki kozak i chojrak to nie wstąpi w szeregi policji, wojska , jakiejkolwiek z formacji obrony kraju.... założę się ze połowa z Was nigdy na zgonie kilkutygodniowej osoby nie była... a jeżeli juz to nawet nie patrzyła a co dopiero oględziny robiła. a w niedziele patrząc jak rodziny grilują, w sylwestra się bawią, świeta spędzają razem z rodzinami to żal w sercu a Wy ta zje.....na opinia publiczna tylko wady widzi.... zapraszamy... kazdy ma takie same prawo i szanse się przyjąć ale każdy lubi nadawac bo tak jest łatwiej a połowa z Was się nie nadaje .... Brak słów jak się takich idiotów słucha jakie herezje wypisują na forach..... Policja to formacja licząca 100tyś funkcjonariuszy!!! a każdy z nas jeżeli jest chory to idzie do lekarza i bierze druk.... statystyki są takie bo przelicza się to x90tyś., nie ma takiej firmy prywatniej aby porównać te cyfry! dlatego takie przełożenie jest na statystyki. Tak jak pisałem zapraszamy, nie jest tak kolorowo jak to widać w TV... ja juz zakończyłem kariere przez trola bezdomnego wykonując obowiązki służbowe który zaraził mnie virusowym zapaleniem wątroby!!! leki,leki nawet renty nie dostałem bo 5 lat służyłem tylko, mam 25 lat i co mam powiedziec....wstąpcie i wtedy piszcie
ooooooooo / 89.73.151.* / 2011-02-25 11:35
nie wiecie za kogo sie juz brac to uderzacie w budzetówke bo najprosciej .prosze sie wziac za tych co maja kupe kasy a nie za policjantów .najwidoczniej nie potraficie tego zrobic bo najlepiej kopac leżacego .a tak poza tym ciekawe kto bedzie robił w tej policji za pare lat jak otwieraja sie rynki pracy za garnica .to moze bedzie polska bez policji !!
Zau / 46.112.133.* / 2011-07-26 01:10
w policji mogę zrozumieć jeszcze te przywileje, ale w wojsku???!!! siedzą w tych koszarach i czekają na co, na wojnę!!!??? w większości przypadków tak, oczywiście nie mówię o oficerach
zxxxxxxxxxx / 89.73.151.* / 2011-02-25 11:20
panie ministrze a czy w policji sa płatne nocki w swieta 100 procent ?takze robicie super czemu o tym nie rozmawiacie .ciekawe tylko jak wypadnie euro 2012 bez doswiadczonych policjantów poniewaz zmuszacie ich do emerytury>
tiyo / 109.243.178.* / 2011-02-25 08:24
racjonalnie to niech rząd podniesie wiek emerytalnym cywilom do 75 lat może wtedy cywile zaczną myśleć i wypowiedzą się
qqqppp / 156.17.181.* / 2011-02-24 09:24
Mój sąsiad jest policjantem i rzeczywiście ta zmiana spowoduje zmniejszenie jego pensji - średnio raz w miesiącu jest na kilkudniowym zwolnieniu choć z jego aktywności :-) w tym czasie nie wynika aby był chory....
mpepe / 188.47.233.* / 2011-02-23 17:39
bardzo dobrze koniec dokładania do nierobów kolega pracuje w policji L4 to jego drugie imię... bo to ma leki i do psychiatry i 1 mieś L4 to jego kolega ma koszmary nocne śnią im się przestępcy i bach 2 mieś na L4. A siedzą na lawecie i ciągną auta z niemiec i potem handlują. Szlak mnie trafia bo zdrowsi od konia a bajerkę u lekarza mają
TrentX / 2011-02-23 20:42 / portfel / Tysiącznik na forum
Idz wiec do Policji tez bedziesz mial labe ....
marynarz098 / 2011-02-23 16:05 / Tysiącznik na forum
A niby funkcjonariusze wszystkich kolorow, powinni byc przykladem zdrowia.....a tu widac ze bidulki tak niedomagaja.....chore i slabe......k.......wa jego.......sie zdenerwowalem, sluzby mundurowe bronic nas powinni, byc gotowi na kazde wezwanie, a im w glowach zwolnienia lekarskie.....mam kolege w monie, reprezentuje kadre zapasnicza miedzy innymi, od czasu do czasu.....wiem z pierwszej reki.....leci do wracza, po L4 i bam ma 1 miesiac urlopu, zwykle laczy go z urlopem ustawowym i bach.......2 miechy poza sluzba.......i wiecie co robi, bo oczywiscie, najbardziej jest sie chorym, pod koniec czerwca......kebaby w ustrioniu morskim sprzedaje....ku chwale ojczyzny....
TrentX / 2011-02-23 17:02 / portfel / Tysiącznik na forum
Jedna miara sadzisz wszystkich na podstawie swojego kolegi ???
Funkcjonariusze wszystkich kolorow za Ciebie nadstawiaja tylka bo tak rozkazuje wladza. nadstawianie karku na wojnach czy przeciwko przestepcom czesto prowadzi do stresu , urazow psychicznych itp .
dlaczego wiec ktos taki ma byc karaby obnizeniem opensji o 20 % a w konsekwencji zmniejszeniem rowniez nagrody rocznej ???

Skoro nasz kochany rzad chce wprowadzic wsrod mundurowych takie naleznosci jak w cywilu dodatkowo zrownac wiek emerytalny , to niech przemysli jak placic nadgodziny za sluzenie Ojczyznie w soboty i niedziele oraz w ponadnormatywnym czasie ponad 40 godzin w tygodniu .... np na poligonach gdzie bywa sie po miesiacu i dluzej przez 24 godziny na dobe .... gdzie bywa sie po miesiacu i dluzej przez 24 godziny na dobe .... czy tez na nie naszych wojnach w Afganistanie Iraku czy gdzie jeszcze powysylaja ,
Dzis za taki luksus panstwo placi dodatkowo niecale 6 PLN za dobe ....a nie za godzine .... Za ponadnormatywny czas nie placi wogole tylko oferuje czas wolny w takim samym wymiarze do odebrania , ktorego nie ma kiedy odebrac , bo ciagle sa sprawy wazniejsze i niecierpiace zwloki.
Skoro wiec chce sie rownac sluzby mundurowe ktore sluza, a nie pracuja z praca cywilna to takze w kwestii naleznosci za taka sluzbe niech zostana one zrownane.
Blagam i tylko nie piszcie o tym co sie dzieje u prywaciarzy ... bo zawsze mozna bylo isc w kamasze do armii, strazy granicznej, policji, czy gdzie indziej ... Malo tego armia wciaz szuka chetnych do krainy miodem i mlekiem plynacej w ktorej jest sama dobroc i dopust Bozy ...
Zapraszamy wiec do WKU a potem do sluzby w dobrobycie i przywilejach na wiecznych zwolnieniach.
############# / 83.19.187.* / 2011-02-23 18:57
Jak mi was żal , biedacy.........
marynarz098 / 2011-02-23 17:22 / Tysiącznik na forum
Marynarka Handlowa to tez sluzba mundurowa......Niedosc ze podczas przemiany ustroju w kraju zbankrutowalo wiekszosc firm morskich w kraju ( Odra, Dalmor, PZM jakos sobie radzi......PLO kuleje) to marynarze, srednio 8 miesiecy w roku poza domem, pozbawieni zostali jakiej kolwiek pomocy socjalnej czy emerytalnej.....zmuszeni zostalismy do pracy najemnej (Na kontraktach, czyli platne tylko na wodzie.)
Wlasnie dlatego nie rozczulam sie nad mundurowymi, bo i nad marynarzami sie nikt nie rozczula.
Swoje dla kraju z przymusu wysiedzialem, 12 miesiecy......bylem wtedy mlodszy i wiekiem i ranga.....ale takie 12 miesiecy kosztowalo mnie 8 wyplat na stanowisku motorzysty, w 99 roku taka stawka wynosila 1200$.

Zolnierze i Afganistan,stres i rozlaka.....jesli sie orietuje tam sie wysla ochotnikow....
A marynarze tez ochotnicy i zatoka Adenska???????My wdodatku bronic sie nie mozemy. Tez sie nie rozczulam.
TrentX / 2011-02-23 20:51 / portfel / Tysiącznik na forum
Marynarzu , ochotnikiem w Afganistanie sa tylko Ci zolnierze ktorzy zaczeli sluzyc na starych zasadach parenascie lat temu , a jest ich juz niewielu , w chwili obecnej kazdy zolnierz chcac sluzyc podpisuje rowniez kwit o dyspozycyjnosci ktory lezy w jego aktach, co znaczy mniej wiecej tyle ze jak sobie wladza wymysli tak sie wykonuje ....Oczywiscie calymi pododdzialami wyjezdzaja am tylko nasze wojska klasy A . Jednak z pozostalych JW w kazdej chwili mozna dokompletowac mlodego zolnierza w potrzebnej specjalnosci i juz jest "ochotnikiem" oby to byl tylko ktos z podpisem dyspozycyjnosci.
poza tym nie licze na wspolczucie, ale na to ze jesli rzad cos wymysla zeby zabrac to sie powoluje na pracownikow w cywilu ,co wzbudza poklask tych w cywilu ( taka socjotechnika typowo polska ze Polak nie mysli o tym zeby mieclepiej np jak mundurowy, Polak chce zeby sasiad mial gorzej) a jak sie mundurowy pyta co z nadgodzinami i placa za nie , to wtedy rzad odpowiada ze nie jestes pracownikiem tak jak w cywilu - Ty przeciez sluzysz ....
marynarz098 / 2011-02-24 13:32 / Tysiącznik na forum
Wiesz, przy okazji tej wymiany zdan, chcialbym oddzielic, zolnierzy na misji, od tych ktorzy siedza w jednostkach, Ci na misji i tak maja przesrane, jesli to co piszesz jest prawda i takiego szeregowego mozna z rozkazu zagnac na misje, to tragedia......choc trudno w to uwierzyc......( nie zarzucam ci klamstwa)......Ja sluze, dla firm handlowych i nas oficerow juz dawno zalatwiono z nadgodzinami tak, ze sa one wliczone w stawke miesieczna.

Jesli sie choruje, naprzylkad grypka, okej dostajesz normalna dniowke, ale jesli zachorujesz na cos powazniejszego, to firma wyplaci ci 3miesieczne wynagrodzenie i na bruk lecisz.......kocham gospodarke wolnorynkowa i kapitalizm.....I nikt z nas nie narzeka.

Nawet jesli zolnierz zachoruje na 3-do 5 dni i bedzie mu przez to odciete, nic mu sie nie stanie, i tez nie zostanie na lodzie gdy go naprzyklad jakies powazniejsze cholerstwo dosiegnie, branzowe przychodnie go obsluza.

A brak u was nadgodzin, tak jak u mnie pewnie jest kontraktem zalatwione.......podpisales cyrograf wywiaz sie z niego.......albo bruk........kiepska perspektywa, jak i dla mnie tak i dla ciebie......Nie zycze ci bys mial gorzej, czy mniej, zycze ci bys byl zdrowy i szczesliwy, wtedy bys sie o obcinke nie musial martwic.
TrentX / 2011-02-24 14:39 / portfel / Tysiącznik na forum
Marynarzu zadne kontrakt nie obejmuje czegos takiego jak placa za nadgodziny , po prostu zmienia sie ustawe o sluzbie wojskowej do tego wydaje rozporzadzenia i z dniem obowiazywania masz cos lub czegos nie masz..
Co do zolnierzy siedzacych w jednostkach i innych bedacych w Afganistanie.
jak wiadomo w armii sa jednostki o roznej specyfice , wiec logiczne jest ze w wiekszosci taka misje obstawiaja zolnierze piechoty , jednostek zmechanizowanych czy powietrznodesantowych a takze saperzy itp. Jesli potrzeba zolnierza z karabinem lub w opancerzonym wozie to nikt przeciez nie posle tam specjalisty od stacji radiolokacyjnej czy tez artylerzysty - chyba ze sam bardzo bedzie chcial :)
marynarz098 / 2011-02-24 15:10 / Tysiącznik na forum
Czytam ze masz spora wiedze na ten temat, ja moge tylko porownac moj przypadek do twojego... tak mniemam.
Zaczelismy od tego, ze przywileje ( przyklad o znajomym ) sa wykorzystywane.
Ja zycze wszystkim zdrowia.....wtedy obcinka nie bedzie nikogo bolala.
Jestem za obcinka, bo wtedy mniej bedzie takich co wykorzystuja takie przywileje.
Pozatym skoro marynarze, szeregowi i oficerowie sobie radza, mysle ze i caly MON sobie poradzi,
...wiem ze na przykladzie jednego osadzilem wszystkich, nie to bylo moim celem. Bo nie wszyscy oszukuja...przepraszam jesli Cie urazilem...
TrentX / 2011-02-25 10:05 / portfel / Tysiącznik na forum
Wiem doskonale ze sa tacy ktorzy to wykorzystuja , ale jest wiele przypadkow ktorych np wypadek w drodze na sluzbe i ze sluzby nie obejmie a bedzie zwiazany ze sluzba , a do tego leczenie takowych przypadkow jest dlugie i skomplikowane. Mysle tu przede wszystkim o pourazowym stresie bojowym itp gdzie objawy moga sie pojawic od razu jak i dlugo po zdarzeniach. Jesli delikwent bedzie sie leczyl a nie trwa to krotko to juz widze problemy z udowodnieniem tego ze nie jest wielbladem i nie symuluje wiec nie powinno mu sie zabierac 20 %. Zreszta kazda sroczka swoj ogonek chwali i kazdy z tu piszacych bedzie uwazal ze jego zawod jest czyms szczegolnym i powinien byc uprzywilejowany.
Tyle ze wielu pracujacych w cywilu na czarno lub za nedzne pieniadze po prostu zazdrosci jak Polak Polakowi ze zwyklej zawisci i zawsze bedzie na nie, zamiast rownac w gore.
Tacy ludzie zawsze mysla zeby tego wyzej ciagnac za noge w dol ....bo to takie polskie jest.
Moim zdaniem placic powinno sie wszystkim 100% rowniez cywilom jesli chorobowe jest w zwiazku ze sluzba, a uszczelnianie systemu powinno pojsc w kierunku kontroli zasadnosci zwolnien , aby sciemniaczy wylapywac a nastepnie karac konkretna grzywna,ktora bylaby straszakiem.
marynarz098 / 2011-02-25 16:05 / Tysiącznik na forum
i znowu sie zgodze, ze Polak polakowi wilkiem.....i super by bylo dodac wszystkim, zamiast ciac, wtedy nie mielibysmy o czym pisac, bo chwalic my Polacy nie potrafimy....
Tylko skad brac pieniadze dla wszystkich......po 1000 kroc czytalem i widzialem jakie sie psy wiesza na budzetowce.......az sie niechce wierzyc jakie pomysly przychodza do glowy ludzia.....moja zona, pracuje w Urzedzie Pracy, na reke dostaje 1300 PLN.......k.....wa jak urzednikowi jest tak dobrze, to czemu moja zonka nie ma kokosow, .....ukonczyla studia , dwa kierunki.......ze wzgledu ze ja trzepie kasiorke, moze sobie pozwolic na prace za 1300 PLN.......a ze wyksztalcona jest w kierunku doradztwa pracy i europeistyki to UP jest dla niej srodowiskiem pracy na ktore byla ksztalcona....i dla idei robi, bo przecierz nie dla zlota. Pracuje i wysluchuje klientow ktorzy czesto i gesto bez powodu i od ku......ew i urzedasow ja wyzywaja, a ona, bo nie moze nic zrobic ani powiedziec tylko sie usmiecha.

Trudna sprawa. Zostawic czy uciac.
Jak sie zostawi te 20% to skad brac na dziure w kasie panstwa........bo przecierz nie ma dwaznych by kosciol opodatkowac, zmniejszyc ilosc mandatow poselskich i diety, wycofac zolnierzy by okupantami nie byli.
marynarz098 / 2011-02-26 15:38 / Tysiącznik na forum
Gigantyczna afera korupcyjna. Czterej lekarze w zamian za łapówki wystawili ponad tysiąc fikcyjnych zwolnień lekarskich. Ich klientami byli pijani górnicy śląskich kopalń. - Jeśli się to potwierdzi, będą musieli zwrócić wypłacone z tego tytułu pieniądze - zapowiada Kompania Węglowa...
marynarz098 / 2011-02-26 15:42 / Tysiącznik na forum
....sorry nie na temat....
TrentX / 2011-02-28 18:46 / portfel / Tysiącznik na forum
Zgodze sie z wieloma przytoczonymi spostrzezeniami, wsrod cywili tez pokutuje przeswiadczenie ze nie wiadomo jak to dobrze jest w mundurowce , tymczasem mam na reke 2900 po 20 latach sluzby . Czy to duzo dla podoficera pozostawiam Twojej ocenie , moim zdaniem duzo napewno ale "duzo za malo" i nie przekonuja mnie argumenty ze po co placic na armie skoro nie ma wojny ...
Skoro zas nie jest to duzo to domagam sie od panstwa tego co zapisalo w ustawie o sluzbie wojskowej :

"""3. Państwo zapewnia żołnierzom zawodowym godne warunki życia, umożliwiające oddanie się służbie Narodowi i Ojczyźnie, rekompensując odpowiednio trud, ograniczenia i wyrzeczenia związane z pełnieniem zawodowej służby wojskowej."""


Tym bardziej za chore uwazam sytuacje w ktorym panstwo łupi zolnierza z kolejnych pieniedzy , ogranicza kolejne naleznosci np za dzien pobytu na poligonie (bylo 125 % diety podroznej czyli ok 30 PLN a w tej chwili jest 5.67 PLN za cala dobe _SMIECHU WARTE !!!) wiedzac doskonale ze nie broni tegoz zolnierza zaden zwiazek, a prawa do strajku nie ma, tymczasem to wlasnie to panstwo powinno stac na strazy takich rozwiazan dla mundurowego o jakich samo napisalo w ustawie....

Zakladam wiec ze za wyrzeczenia i trud , brak mozliwosci zrzeszania sie w zwiazkach przynaleznosci do partii czyli za ograniczenie swobod zapewnianych przez Konstytucje RP, nalezy sie przynajmniej odpowiednia placa, a jesli jej nie ma to inne mechanizmy rekompensujace w jakims stopniu bycie na rozkaz i sluzbe panstwu .
Stad zapewne ma poczatek platne 100 % zwolnienie lekarskie czy np rozwiazania zwiazane z zakwaterowaniem czy odrebny system emerytalny i to w zasadzie wszystko co zostalo z tzw przywilejow .
marynarz098 / 2011-02-28 21:05 / Tysiącznik na forum
...........i cholera przekonales mnie.Tyle czy zmieni sie dzieki temu twoja i calego MON sytuacja.......widac ze juz piszczycie.....2900 to nie jest duzo.....ale chociaz ja wycofam swoje poparcie dla obcinki. Dzieki temu ze trafilem na inteligentnego.
Mam nadzieje ze drenaz waszych przywilejow, jesli jeszcze takie macie, nie bedzie juz postepowal......ma racjie kolega ponizej, jak w MON jest tak rozowo to zapraszamy.
Zycze powodzenia, i podwyzki,......bo to nie ja na wojne pojde, jesli juz taka by miala wybuchnac.

ps: zostanmy w kontakcie, moze i przy okazji innego tematu bedzie nam sie tak latwo porozumiec.Pozdrawiam.
TrentX / 2011-03-04 17:34 / portfel / Tysiącznik na forum
Nie ma problemu , kontakt mile widziany :) , a po wyswietleniu mojego profilu zauwazysz takze gdzie najczesciej mozna mnie spotkac :) ,
TrentX / 2011-03-04 17:37 / portfel / Tysiącznik na forum
Bywam czesto w portfelu gracza Pietroo :) , jak rowniez mozesz szukac kontaktu w komentarzach do mojego portfela :)
uprzywilejowany / 78.10.32.* / 2011-02-23 19:13
wojsko i policja ma bronic obywatela tego właśnie co odbiera mu ostatnie przywileje, nie mamy już prawie nic . Polaku przypomnij sobie naszą historię już kiedyś ogołociliśmy wojsko i skomleliśmy pod obcym butem . W tej chwili nasza armia jest w opłakanym stanie, gdyby ktoś chciał z was porównać naszą armie tą z 39 roku to stwierdził by z przerażeniem że jesteśmy cofnięci do niej już 30 lat .myśle że pewnym rozwiązaniem jest dla nas armia Niemiecka tam szeregowy dostaje 12 000 zł oni wiedzą że to się opłaca . W mundurówce nie było trzy lata podwyżek i to nie koniec więc jeśli kogoś boli że mamy tak wspaniale to zapraszam mamy Ziły Uazy Krazy Stary 66 jest co robić czasami nie ma czym
yhy / 193.109.225.* / 2011-02-23 20:44
chłopie, oddziel modernizację armii od przywilejów mundurowych!
jak jestem chory, dostaję 80% pensji. a Tobie się należy, bo co? święte krowy?
PRECZ Z KOMUNĄ!
Byku_04 / 188.33.203.* / 2011-02-23 21:42
Żałosny jesteś chłopie jak weźmiesz na swoj kark zachowania naszego wspaniałego kraju i będziesz się za każdym razem użerał tak jak my to robimy z tymi obywatelami mając na uwadze ze wchodząc na interwencję z której nie wiadomo czy wrócisz to proszę obniżyć l-4 do 80%. Skąd można wiedzieć że ty w święta siedzisz w domu a my musimy iść do roboty czy to Sylwester czy Wielkanoc Żałosne jest to że zapomina się że każdy z nas stara się spędzić z rodziną jak najwięcej czasu najlepiej jest narzekać wiec najlepiej zlikwidujmy tą formację bo w zasadzie po co ona jest ........
TrentX / 2011-02-23 20:54 / portfel / Tysiącznik na forum
To nie przywilej , Ty takze powinienes dostawac 100 % na chorobowym w zwiazku z praca , tylko Ciebie łupi rzad za posrednictwem ZUSU .... zeby wiecej zostalo w kieszonce panstwowej.

Najnowsze wpisy