Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Niepełnosprawni w Polsce. Ruszyła kampania dotycząca kart parkingowych

Niepełnosprawni w Polsce. Ruszyła kampania dotycząca kart parkingowych

Wyświetlaj:
kaz9 / 91.150.149.* / 2014-11-28 18:01
Mam wydaną kartę parkingową ważną do 2017 roku dla osoby z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności (dwie operacje ortopedyczne na cztery kręgi szyjne i piąty kręg lędżwiowy,uszkodzony rdzeń kręgowy w części szyjnej,niedowład ruchowy prawostronny.Szanowna Komisja w Tychach odrzuciła mój wniosek o wydanie nowej karty.Pani lekarz stwierdziła " że jakoś się poruszam " ORZECZENIE - N10
ela61 / 91.200.69.* / 2014-11-15 21:20
Czuję się głupio, bo niedawno właśnie zostałam uznana przez Niepełnosprawną Komisję za "oszustkę", której należy odebrać kartę parkingową, przyznaną po raz kolejny raz zaledwie w lutym. Wprawdzie bez samochodu mogę pójść co najwyżej do przydomowego ogródka, a bez możliwości dojazdu samochodem stracę jedyną pracę, którą jeszcze mam, nie skorzystam z wizyty u lekarza-specjalisty, czy zabiegów rehabilitacyjnych, do większości sklepów też nie dotrę, ale kogo to obchodzi. Ważne, że komisja wyrobiła normy "ścigania oszustów" ma zostać 1/3 z kartami, a resztę trzeba wyciąć. Niczym w totku na chybił-trafił: częściej chybił, niż trafił. I jeszcze jedno - niedawno spotkałam człowieka, który bez problemu dostał mową kartę. Na co dzień zajmuje się sprzątaniem i choć coś tam mu dolega, to kłopotów z chodzeniem nie ma. Twierdził, że by dostać kartę, trzeba znać właściwe odpowiedzi na głupie pytania. Na moje wątpliwości machnął mi z daleka nową kartą..... Znowu posłowie chcieli dobrze, a wychodzi jak zawsze.
arli / 195.198.40.* / 2014-10-30 17:42
w Polsce emerytom z racji tego ze sa emerytamie rowniez wydaje sie karty parkingowe, tylko nie rozumiem dlaczego przeciez starosc to niepelnosprawnosc!
kraina cudów / 178.36.254.* / 2014-10-28 10:03
Widać pod marketam budowlanymi jak targają wory z cementem do auta na inwalidzkim miejscu.
oszukiwany / 153.100.131.* / 2014-10-28 09:51
Nie do końca! 82 letni Ojciec ma problemy z nogami kiepsko chodzi. Lekarz stwierdza, że Ojciec jest inwalidą natomiast komisja ds. kart parkingowych w Grodzisku Maz. twierdzi, że Ojca kłamie i karta się nie należy! Więc jaki jest prawdziwy motyw organu admin.???
H Szatkowski / 2014-10-28 09:03

mające znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się.

Tyle, że to ograniczenie nie wynika z dotychczasowych orzeczeń, bo wynika z nich przyczyna, stopień i trwałość niepełnosprawności.

Zatem w grę wchodzą w znacznej liczbie przypadków jednak ponowne badania w celu stwierdzenia, czy owe "ograniczone możliwości" występują.

Najnowsze wpisy