odliczenia vat

pikzz21 / 2009-06-28 22:46
Chciałbym prosić o pomoc w zakfalifikowaniu do odliczenia vatu następujących rzeczy: 1. papa termozgrzewalna 2. styropapa 3.styropian 4. robocizna przy 4a dociepleniu 4b pokryciu dachowym i wykonaniu orynnowania
Wyświetlaj:
krakowiak77 / 83.10.90.* / 2011-06-23 12:41
Witam czy styropian odlicza sie od vatu? a co za tym idzie rowniez mam pytanie o:siatke z wlokna do styropianu,kolki do styropianu oraz tynk akrylowy? Dzieki za pomoc i pozdrawiam.
moni7 / 2009-11-26 10:12
czy można odliczyć vat od
1. styropianu
2. skrzynki na słupa elektrycznego gdzie jest zamntowany licznik za pobieranie prądu (zestaw SP-3F)
belladonna / 2009-11-26 16:41 / Tysiącznik profesjonalny
Styropian tak, co do poz. 2 pojęcia nie mam.... nie rozpracowywałam tego jeszcze :-))
Pysiunia6 / 2009-11-24 17:34
Prosze o porade. Czy moge odliczyc VAT od folii paro przepuszczalnej na fakturze mam symbol 26.82.16 - 30.90 i wkrety farmerskie 28.74.11 symbole swiadcza ze tak a podobno zawsze te materialy byly na 22 % . Jak to dokladnie jest ? Czy przy odliczeniu VAT musimy zawsze sugerowac sie symbolami z faktury ? Prosze tez o pomoc bo nie mam symboli przy materialach :
a) zaślepki do parapetów stalowych wewnętrznych
b) zatyczki do parapetów stalowych
c) klej PSB do płytek wewnetrznych ( a propos czy moge w remoncie odliczyc plytki polozone na balkoniew bloku )
d) Nida Profil - ścianka działowa U50
e) Nida Profil C/75 - 3M
f) oprawa CT 2115 i 2117
g) odpowietrzacz automatyczny 1/2
h) zestaw zaworów term 21.13.13 - 13.31 ( symbol mowi ze nie a przeciez wszystkie zawory podlegaja odliczeniu )
i) taśma szklana do gipsu 20MB
j) siatka Ledugowskiego
k) zasuwka uniwersalna 100MM ( wymiana drzwi )
l) szyld wkładka ( wymiana drzwi )
m) wkładka Gerda - drzwi
n) kłódka mosięzna Gerda
o) zamek oszczędnościowy - drzwi
p) zestaw Lakosta - kabina z hydri brodzikiem
r) kompakt Inker
s) pakuły
Za odpowiedz z gory serdecznie dziekuje :D ;****
belladonna / 2009-11-24 19:47 / Tysiącznik profesjonalny
Pysiunia6 zagadnienia ze zwrotem VAT wymagają, nie tyle wyższej szkoły jazdy, a obycia w temacie, żeby bezproblemowo wyjaśnić Twoje wątpliwości.
Membrany dachowe, czyli folie dachowe paroprzepuszczalne są z symbolem zaczynającym się 25.23 i wchodzą... symbol 26.82.16 - 30.90 ma związek z piankami, ale na pewno nie z foliami :-))
wkręty farmerskie 28.74.11.... a zaglądnęłaś do wykazu, że jest tam "ex" i piszą, że wyłącznie okucia budowlane? a wkręt okuciem nie jest, więc wylatuje.
Poza tym:
a) zaślepki do parapetów stalowych wewnętrznych - raczej tak
b) zatyczki do parapetów stalowych - raczej tak
c) klej PSB do płytek wewnetrznych ( a propos czy moge w remoncie odliczyc plytki
polozone na balkoniew bloku ) - nie wszystkie kleje wchodzą, ale wykazuj... czasami jest przerost formy nad treścią (jak to się czasami mówi), więc trudno wyczuć.... ale dla mnie mieszkanie w bloku zasadniczo ma balkon i jest jego częścią mieszkalną (no cóż dzieciństwo w bloku spędziłam, to może mi łatwiej sobie to wyobrazić.... ;) )
d) Nida Profil - ścianka działowa U50 - tak
e) Nida Profil C/75 - 3M - tak
f) oprawa CT 2115 i 2117 - masło maślane, bo nie wiadomo czy to oprawa oświetleniowa, czy coś innego...
g) odpowietrzacz automatyczny 1/2 - tak
h) zestaw zaworów term 21.13.13 - 13.31 ( symbol mowi ze nie a przeciez wszystkie zawory podlegaja odliczeniu ) - Tak, bo zawory wchodzą z poz 167, bez względu na symbol (może nie będę komentować jak blondynka blondynce (z całym szacunkiem dla blondynek), co oznacza bez względu na symbol)
i) taśma szklana do gipsu 20MB - nie
j) siatka Ledugowskiego - nie
k) zasuwka uniwersalna 100MM ( wymiana drzwi ) - raczej tak
l) szyld wkładka ( wymiana drzwi ) - raczej tak
m) wkładka Gerda - drzwi - tak
n) kłódka mosięzna Gerda - na kłódkę zamykasz drzwi wejściowe? czy może drzwi od piwnicy (która lokum mieszkalnym nie jest)
o) zamek oszczędnościowy - drzwi - tak
p) zestaw Lakosta - kabina z hydri brodzikiem - tak
r) kompakt Inker - tak
s) pakuły - nie

Proszę bardzo :-))
pigwa113 / 2009-07-25 11:32
Została mi wystawiona faktura na parkiet +montaż ze stawką VAT 22%.
Czy mogę ją zakwalfikować do odliczenia VATU.
Bardzo proszę o pomoc.
belladonna / 2009-10-16 17:51 / Tysiącznik profesjonalny
Odliczamy materiały budowlane. Czyli na fakturze maja być wyszczególnione materiały... usługi nie wchodzą
Jak masz napisane parkiet +montaż, to nic z tego :-))
belladonna / 2009-06-29 16:02 / Tysiącznik profesjonalny
1 to jakiś wyrób z asfaltu, czyli podlega odliczeniu, styropian też.
3 raczej nie (chociaż do końca nie wiem co to jest), a robocizna to nie jest materiał budowlany, żeby starać się o zwrot VAT :-))

Najnowsze wpisy