Forum Forum prawneCywilne

opieka prawna nad starsza osoba

opieka prawna nad starsza osoba

poli2 / 2009-08-25 19:46
Dziendobry Wszystkim.
Opiekuje sie w raz z mezem 90letnia kobieta ktora jest dla nas zaupelnie obca osoba,jej najblizsza rodzina jest w kanadzie a dalsza zupelnie sie nia nie interesuje. Babcia (bo tak ja nazywamy) ma poczatki choroby altzhaimera i nie jest w stanie samodzielnie zalatwiac spraw zwiazanych ze swoija osoba.Mieszkamy z nia poniewaz potrzebuje juz stalej opieki a jestesmy jedynymi osobami ktore podjely sie stalej opieki nad chora starsza pania. Prosze o pomoc ,gdzie i jak mam podjac swoje pierwsze kroki. Pozdrawiam Paulina
Wyświetlaj:
Marian33234 / 83.21.215.* / 2009-08-25 21:59
Najbardziej do tej sytuacji pasuje umowa dożywocia (Art. 908 i nast, kc), gdzie "babcia" przeniosłaby własność nieruchomości na Państwa, a Państwo w zamian "utrzymywaliby" "babcię" do końca życia. umowa powinna być zawarta w postaci aktu notarialnego.
poli2 / 2009-08-25 23:18
"Marian33234"
Dziekje za odpowiedz jednak mi nie chodzi o dom lecz o to jak zalatwic opiekeprawna nad "babcia", poniewaz bez takiej opieki ciezko nam co kolwiek zalatwiac w jej imieniu np:odbioru dow.osobitego itp. Wszedzie zadaja ode mnie dokumentu potwierdzajacego opieke. Dziekuje

Najnowsze wpisy