Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Opłata reprograficzna - ZAiKS się broni

Opłata reprograficzna - ZAiKS się broni

Money.pl / 2015-02-27 17:57
Komentarze do wiadomości: Opłata reprograficzna - ZAiKS się broni.
Wyświetlaj:
ads681 / 185.5.218.* / 2015-05-17 11:50
za nośniki za telefony opłata? to już nie wystarczy za odtwarzanie ze źródła jakmi śa płyty albo portale muzyczne? Co jeszcze wymyślą? Może niedosłyszący mają płacić jeszcze za aparat słuchowy bo dzięki niemu może słuchać muzyki? Niech wydając płyty podpiszą umowy tak aby precyzowały dokładnie i tyle aby starczało im na życie. Niech za odtwarzanie płacą im radio i TV a nie będziemy płacić za wszelke środki którymi można słuchać muzyki bo istnieje na nich możliwość przechowywania muzyki. Ta muzyka byłą skądś ściągnięta: z internetu, z portali, z CD i tam niech szukają kasy. Dlaczego jeśli kupie 1 CD z muzą muszę płacić jeszcze za możliwość odtwarzania na wszystkich co tylko do tego jest. Kościkiewicz myśli, że jego muza jest popularna i już zakłada, że wszyscy na wszystkim jego słuchają. Niech wyda muzykę na dobrym poziomie i sprzeda w milionach płyty to może z tego będzie dobrze żył a nie myśli o podatki od możliwości słuchania muzyki. To moze ochrona środowiska jeszcze opłaty każe brać od kibli i kranów bo można za pomocą nich brać i wpuszczać brudną wodę tak jak mamy z opłatą klimatyczną za "możliwość oddychania czystym powietrzem"
TIRówka / 91.232.91.* / 2015-05-16 21:25
ciekawe, za ten zaiks płaci tandjemy chinczykom za prawa ałtorskie do papieru , który oni marnują do ich bzdurnej debaty ...
ik / 89.71.144.* / 2015-05-16 19:59
Marek, ty się zastanów dlaczego z całej sumy twórca załapuje się na kilka zaledwie procent.... Po drodze musi się nachapać tyle luda??
Wojtek Warda / 78.88.61.* / 2015-03-02 18:45
a kto słucha lub ogląda polską szmirowatą produkcję ?
.prawda ... / 81.190.59.* / 2015-03-02 18:50
Jedynie ci co sami te szmirę produkują.
AX / 194.63.135.* / 2015-03-01 21:32
ZAIKS chyba sobie ni zdaje sprawy, że to niezgodne z prawem ;)
W każdym normalnym sądzie przegrają tą sprawę z kretesem. Pojawia się tylko pytanie cy u nas takie sądy ;)
Pozdrawiam
none / 87.207.105.* / 2015-02-28 12:57
Znaczy się że jak jest opłata reprograficzna pobierana np za smartfona to mogę legalnie posiadać na nim np MP3 ściągnięte z netu (forma kopiowania)?
hmmmmm to może jeszcze na kartki papieru, zaszyty, długopisy... nałożą taką opłatę bo w końcu jest możliwe że przepisze czyjś wiersz lub słowa piosenki do których nie mam praw. Jak czytam o nowych przepisach to nóż w kieszeni się rozkłada
jajajajjaja / 89.71.166.* / 2015-02-28 11:09
gdyby nie to, ze kasa zamiast do twórców trafia do kółka wzajemnej adoracji- zaiksu. proponuję wprowadzić te opłaty, ale wpływałyby one na konto państwa, które przejęłoby system tantiem zaiksu. przy zastrzezeniu, ze nikt z zaiksu nie może znaleźć zatrudnienia w powstającej przy ministerstwie komórce. i ciekawe, co panowie z zaiksu na takie rozwiązanie..
Zbyszek839 / 176.111.123.* / 2015-02-28 10:40
ZAILKS niech spada na drzewo,albo wezmą poszukają sobie uczciwej pracy zamiast okradać innych.
aveJA / 178.252.48.* / 2015-02-28 10:27
ten kraj jest chory i to powaznie
.prawda ... / 81.190.59.* / 2015-03-02 18:52
A to dlatego,ze służba zdrowia nie funkcjonuje w tym kraju.
zniesmaczony / 84.10.98.* / 2015-02-28 10:26
to jest chore prezes zaiksu niech płaci kasę gorylowi bo jakaś małpa człekokształtna wymyśliła koło.chore najlepiej wyciągać kasę z cudzej kieszeni.
phoenix84 / 83.10.178.* / 2015-02-28 10:32
Zgadzam się z sensem Twojej wypowiedzi, ale używasz rządowej propagandy do jej wykazania. Koła nie wynalazły małpy, a Słowianie (Polacy) 5500 lat temu. Wygoogluj Wspaniała Rzeczpospolita lub Waza z Bronocic i wszystko stanie się jasne. Pozdrawiam.
Marian2424 / 195.187.156.* / 2015-02-28 10:21
Panie Kościkiewicz, Pana muzyka nigdy mi się nie podobała i jej nie słucham. Za to kupuje często różne urządzenia RTV. Dlaczego chce Pan wyłudzić ode mnie pieniądze przy takich zakupach. Czy mam Pana Wyłudzaczu podać do sądu, za próbę okradzenia mnie pod pretekstem obrony swoich praw autorskich ??
Wojtek Warda / 78.88.61.* / 2015-03-02 18:48
a co to jest demono ??? to jakiś okaz zwierzaka czy chwasta ?
mikemike / 83.22.255.* / 2015-02-28 10:20
hmm ladnie, dajmy na to telefon ktory mi sie podoba kosztuje 1,5tys i do tego dowala 500zl podatku bo w tym kraju mnie nic nie zdziwi i co ja mam placic panstwu ten haracz za to ze zyje w tym poje#$%^banym kraju?? ja nie wiem ludzie dlaczego wy sie tak dajecie zamiast sie zsolidaryzowac wyjsc na ulice wystarczy milion pod warszawe i tyle, nie mowie nic zle, ale w tym kraju jest zle, juz bym wolal zeby moj kraj byl zadluzony po jaja ale cos takiego jak wprowadzanie co 5min nowego podatku nowego udu$%^piania ludzie jest bez sensu albo cos sie zmieni w placach w tym kraju albo ludzia wkoncu skonczy sie cierpliwosc, a najbardziej wiecie co mnie smuci kiedy do tego dojdzie kiedy ludzie wyjda wkoncu i pokaza ze im sie nie podoba te niewoolnictwo wiecie co mnie smuci? ze wiekszosc tych zas#$%^rancow ucieknie z tego kraju mowie o politykach, ci co sa odpowiedzialni za takie machloje uciekna gdzies indziej bo swoje nakradli moga swobodnie zamiaeszkac w dowolnym zachodnio europejskim kraju, i co nie dostanie sie im? zapewne tak a co by zrobil z nimi korwin mikke? czasem dobrze gada dobrze mowi ale czasem zbyt lagodnie
a771 / 91.234.26.* / 2015-02-28 10:13
I jeszcze pytanie dodatkowe, ilu z was ma na smartfonie DeMono?
a771 / 91.234.26.* / 2015-02-28 10:11
Pora skończyć z dyktaturą ZAIKSU i innych "obrońców" praw autorskich. To jest chore. 75% opłat jest nieuzasadnionych, w wielu przypadkach gdyby nie tzw. "piractwo" przy chorych cenach na płyty żaden z artystów oraz "artystów" nie uzyskał by popularności, nie sprzedał by biletów na koncert, nie gwiazdorzył by w telewizji. Niech muzycy uiszczają opłaty za dostęp do dziedzictwa światowej kultury, niech dokonują opłaty na fundacje Mozarta czy Chopina, które będą promowały prawdziwe talenty. Czy obrońca praw autorskich Hołdys (posiadający nielegalne oprogramowanie) gdy usłyszał blues way shoes to uiścił jakieś opłaty? Czy fryzjer płacący abonament aby legalnie puszczać muzykę w zakładzie na prawdę musi dopłacać do ZAIKSU? Ile z tych opłatidzie na twórców, których nikt nie słucha? Czy śpiewak śpiewający "przeponą" uiszcza opłaty za używanie takiej techniki? Pazerność darmozjadów i koniec.
Mtp / 2.242.177.* / 2015-02-28 10:06
Chciałem wczoraj kupić legalną płytę na Empik. Pl w wersji mp3. Mieszkam za granicą i interesuje się polską muzyka. Wiecie że nie da się tego zrobić ze względów licencyjnych? Można taką płytę ściągnąć tylko z terenu Polski. Tak samo jest z serialami na legalnych portalach jak Ipla czy TVN. To jest jakaś paranoja. Po co ten intetnet jak nawet legalnie nie da się tego zrobić? Dzięki Zaiks. Dzięki GEMA.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy