Forum Forum podatkowePIT

Pismo o braku złożenia zeznania podatkowego

Pismo o braku złożenia zeznania podatkowego

Karcia1411 / 46.187.218.* / 2016-10-28 09:24
Witam, wczoraj mojemu chłopakowi NACZELNIK PIERWSZEGO URZĘDU SKARBOWEGO W POZNANIU przysłał Pismo:
Na podstawie art. 155 1, art. 272 i art. 274a 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. - Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015, poz. 613 ze zm.), Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Poznaniu informuje, iż dokonuje czynności sprawdzających dotyczących: braku zaznania podatkowego/deklaracji podatkowej PIT-37 za rok 2014.

W związku z powyższym organ podatkowy prosi o złożenie w/w zeznania podatkowego/deklaracji podatkowej w terminie 7 dni od odebrania niniejszego wezwania, poprzez:
-przesłanie deklaracji za pośrednictwem poczty na adres- 60-965 Poznań, ul. Chłapowskiego 17/18 lub przez internet,
-złożenie w godzinach pracy Urzędu tj. poniedziałek 7.30-18.00 itd....
W przypadku złożenia ww. zeznania podatkowego/deklaracji podatkowej należy wskazać datę oraz urząd skarbowy do którego została ona złożona.

Wiem że się rozliczal bo rozliczał się razem z naszym synem, za co później dostał zwrot. Niestety nie posiadam kopii deklaracji podatkowej z pieczątką urzędu bo zawsze daję do urzędu jedną kopię i tyle. Mam kopię ale bez pieczątki, bez daty wysłania.
Co mam teraz zrobić? Iść do urzędu w którym to złożył i wydadzą kopię? Chociaż jakby mieli kopię to chyba by nie przysylali takiego pisma....
Proszę pomóżcie.
Wyświetlaj:
Karcia1411 / 46.187.218.* / 2016-10-28 12:43
Mam teraz nauczkę żeby zostawiać takie kwity od wszystkiego.
wiwan / 2016-10-28 21:36
Bez przesady, że od wszystkiego. No więc PIT 37 jeszcze raz. Co do ewentualnej kary za wykroczenie KS:

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pit-2014-co-grozi-za-niezlozenie-zeznania,169,0,1779369.html

jeśli jesteście na 100% pewni, że ów zwrot PIT z US był, czyli że PIT 37 był złożony- należałoby jej (mandat) nie przyjąć.

Śmiem twierdzić, że półtora roku po zwrocie nadpłaty PIT urząd zwracający musi mieć jeszcze listy wg. których tych zwrotów dokonywał i do których ma potwierdzenia odbioru z poczty.
Karcia1411 / 46.187.218.* / 2016-10-28 12:42
Pieniądze przyszły przez listonosza, niestety nie posiadam tego kwitu
wiwan / 2016-10-28 11:29
Był zwrot PIT za 2014 na konto, to macie dowód tego zwrotu w postaci potwierdzenia przelewu.
Jeśli na piśmie z US jest wskazana konkretna osoba prowadząca sprawę- proponowałby zacząć od kontaktu z nią i zadanie tego pytania- co robić* i dosłać skan/potwierdzenie przelewu z US.

*tj. czy rzeczywiście powtórka PIT 37 jest konieczna, skoro macie dowód 'pośredni' na złożenie zeznania, a więc bajzel w US.

Jeśli tak, wypełnić raz jeszcze na podstawie posiadanej niepoświadczonej kopii, a potwierdzenie przelewu jako dowód w sprawie dołączyć wraz z pismem przewodnim (wskazującym na nr, datę pisma naczelnika - czyli powód złożenia zeznania za 2014 dopiero w listopadzie 2016 oraz jego ...niezasadność) na wypadek chęci ukarania przez US podatnika za to 'niezłożenie' formularza.

Najnowsze wpisy