Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Płaca minimalna w Niemczech: Rząd reaguje na stanowisko KE

Płaca minimalna w Niemczech: Rząd reaguje na stanowisko KE

Wyświetlaj:
123EMI / 100.12.180.* / 2015-12-24 17:07
Nie ma takiego odwaznego w takim madrym kraju zeby otruc ta wiedzme?
Ja45 / 84.40.134.* / 2015-06-05 20:09
Niech firmy z kraju rodaków Josefa Mengele płacą w Polsce minimalną płacę jaka obowiązuje w kraju potomków hitlerjugend. To będzie sprawiedliwe i jak Szczurkowi wtedy skoczy PKB. I Polska naprawdę będzie zieloną wyspą. Niech Dr Premier Ewa razem z Donaldem skłonią Panią Anielę od Kazimierczaków do takiego kroku. Nie trzeba będzie hejtować w internecie wybory jesienne będą wygrane.
TOM356 / 37.8.255.* / 2015-05-23 02:05
Przecież to absurdalne aby pracownik zatrudniony w innym kraju a który przejeżdża przez Niemcy musiał spełniać wymogi płacy minimalnej niemieckiej. Poza tym jeśli jest to 1473euro to na polskie 6025zł. To jak kierowca tira na trasach miedzynarodowych ma płacone 5000zł to wielkiej różnicy nie ma. Jak polowe czasu spędzi w Niemczech to dostanie 5500zł. Polskich pracodawców to niedotknie ale ukraińskich czy innych którzy w swoich krajach mniej zarabiają pewnie tak.
Ojciec Jan / 85.178.49.* / 2015-05-20 20:35
Nie wiem ile w tym propagandy ale niemieckie media podaja ze chodzi tylko o pracujacych na terenie RFN. Tranzytowi nie musza miec pensji minimalnej. Duza ilosc kierowcow pracuje i przebywa nawet trzy miesiace na terenie Niemiec a pensje dostaje w Polsce. Jest to oczywiscie chamskie wykorzystywanie pracownika poniewaz przez ten caly czas musi kupowac itd itp za ceny niemieckie a nie polskie.
AW189 / 83.4.221.* / 2015-05-20 22:01
Nie wiem co pisza Niemcy, ale wiem co mnie czeka jesli te przepisy zostaną utrzymane.Zatrudniam 8 kierowców DMC 3,5 t. Wykonują transport po całej Europie. Zdarzaja sie sytuacje gdy wykonuja kabotaż w Niemczech, zgodnie z regulacjami niemieckimi.Otrzymują wynadrodzenia, premie, dodatki, diety i dodatki. Rzetelnie rozliczam polski ZUS i US. Kierowcy pracuja u mnie od wielu lat. Teraz czeka mnie zatrudnienie dodatkowej osoby do prowadzenia dokumentów kadrowo-płacowych po niemiecku, zgłaszania pracownikow do Bundesfinanz w Koln zamiaru przekroczenia granicy Niemiec. Np jadącego z ładunkiem z Francji do Danii. To wynika z przepisów MiLog. Obawiam się, że to zakończy moją działalność na taką skalę...Moi kierowcy poszukają sobie pracy gdzie indziej, a ja i mój syn jak dotychczas będziemy jeździc. Milog nie dotyczy właściciela i osoby wspólpracujacej...
AW189 / 83.4.221.* / 2015-05-20 22:00
Nie wiem co pisza Niemcy, ale wiem co mnie czeka jesli te przepisy zostaną utrzymane.Zatrudniam 8 kierowców DMC 3,5 t. Wykonują transport po całej Europie. Zdarzaja sie sytuacje gdy wykonuja kabotaż w Niemczech, zgodnie z regulacjami niemieckimi.Otrzymują wynadrodzenia, premie, dodatki, diety i dodatki. Rzetelnie rozliczam polski ZUS i US. Kierowcy pracuja u mnie od wielu lat. Teraz czeka mnie zatrudnienie dodatkowej osoby do prowadzenia dokumentów kadrowo-płacowych po niemiecku, zgłaszania pracownikow do Bundesfinanz w Koln zamiaru przekroczenia granicy Niemiec. Np jadącego z ładunkiem z Francji do Danii. To wynika z przepisów MiLog. Obawiam się, że to zakończy moją działalność na taką skalę...Moi kierowcy poszukają sobie pracy gdzie indziej, a ja i mój syn jak dotychczas będziemy jeździc. Milog nie dotyczy właściciela i osoby wspólpracujacej...
nio / 159.205.176.* / 2015-05-20 13:15
wprowadżmy minimalną niemiecką w Polskich montowniach i zobaczymy jak zareaguje Angela na tą propozycję
Brońmy niemieckiego porządku / 178.37.245.* / 2015-05-20 10:36
Z drugiej strony jak PKB nam by się podniosło gdyby wprowadzić płace niemieckie w sektorze pań pracujących poziomo.:)))
jack___ / 158.75.24.* / 2015-05-20 10:14
niemieckie prawo jest nadrzędne nad unijnym
Niemcy się o to postarali, a my mamy tylko unijne
rcewtc / 37.8.255.* / 2015-05-23 02:15
Skoro Niemcy mogą mieć swoje prawo nadrzędne to czemu my nie możemy? A co jesli nie będziemy go przestrzegać? A co jeśli nie zapłacimy kar za nieprzestrzeganie prawa. Co nam zrobią ? Wsadzą całą Polskędo więzienia? hahaha jak coś niemcom nie pasuje to możemy śmiało wystąpićz unii. Myślałby kto że tak ta unia nas wspiera finansowo. Kaczyński sprzedał POlską suwerennność za jakieś ochłapy z Uni, które to wynosza jakieś powiedzmy 5% naszego PKB, czy ile tam, w kazdym razie niewielki procent naszego wlasnego dochodu. A wszystko w amian aby niemcy mogly wplywac na nasza politykę. Te jełopy jak nas wpychaly do unni to nawet pewnie nierozumieli o co chodzi w tym traktacie akcesyjnym bo go nie przeczytali.

Najnowsze wpisy