Forum Forum nieruchomościBudowa

Planujesz dom pasywny? Musisz to wiedzieć!

Planujesz dom pasywny? Musisz to wiedzieć!

Money.pl / 2014-06-18 16:52
Komentarze do wiadomości: Planujesz dom pasywny? Musisz to wiedzieć!.
Wyświetlaj:
AdamekV / 188.33.232.* / 2023-08-29 22:17
Firma Schöck oferuje najlepsze rozwiązania konstrukcyjne do zastosowania w budownictwie. Polecam ich ofertę.
gomezz / 37.120.232.* / 2022-02-25 10:52
My jesteśmy w trakcie budowy domu pasywnego. Na początku trochę więcej zamieszania, ale koniec końców drugi raz też zdecydowałbym się na tą formę budownictwa. Lepsze rozwiązania, bardziej przyszłościowe. Chyba najprzyjemniejszy był wybór stolarki. Okna winergetic premium passive mogę polecić są super pod względem jakości i mają bardzo wysokie oceny dla budownictwa pasywnego. Niestety fotowoltaika nas dużo wyszła, ale no tak to już jest.
Rafcio90 / 5.62.20.* / 2021-11-14 11:42
Dom pasywny to zupełnie inna bajka. Już sam projekt musi mieć założone inne koncepcje. Przede wszystkim kształt bryły bardziej prosty, z mniejszą ilością zagięć czy zaokrągleń. Wpływa to ogromnie na izolacyjność budynku z tego co czytałem. Druga kwestia to stolarka, w przy wypadku bardziej szczelna, nieco inne parametry. Akurat w tym zakresie pomógł nam architekt - okna pasywne winergetic premium passive z Oknoplast, z kolei drzwi wybraliśmy aluminiowe Aluhaus, ponieważ czytałem, że aluminiowe drzwi do budownictwa pasywnego jest odpowiednie. Pozostałe kwestie ocieplenia już zajęła się firma budowlana ale mieliśmy dobrych fachowców więc jesteśmy zadowoleni z całej inwestycji.
maksiiim0 / 185.246.208.* / 2022-01-02 15:34
Czytałem o tej firmie dobre opinie i również zamierzam od nich zamówić drzwi pasywne. Zastanawiam się, czy ceny za materiały będą faktycznie tak wysokie czy lepiej poczekać trochę. Wycena co prawda za drzwi Aluhaus jest dość korzystna, ale jednak musimy inne elementy wykończyć w domu zanim zamontujemy drzwi zewnętrzne.
WikaChicca / 185.55.65.* / 2019-08-19 15:28
Ja wam doradzę byście zainwestowali w porządne okna pasywne. Bardzo dużo ciepła ucieka przez okna i jeśli nie posiadają odpowiednich parametrów to niestety utrata ciepła będzie odczuwalna. My mamy okna pasywne z Oknoplastu. Winergetic Premium Passive są ładne i na prawdę solidnie wykonane. To nasza najlepsza i najpewniejsza inwestycja. Zasugerowaliśmy się poradą dwóch niezależnych architektów zajmujących się projektowaniem domów pasywnych. Obydwaj wskazali nam te okna.
kamino / 94.198.41.* / 2021-12-16 17:22
Nam też wskazano te okna. Czytałam sporo o modelu winergetic premium passive i przekonałam się, że jest stworzony do takiego właśnie budownictwa. Wszystkie parametry są takie jak należy. Jeśli chodzi o drzwi to zaufaliśmy firmie Aluhaus.
alekplis / 46.170.162.* / 2015-06-25 13:04
Nigdy bym nie pomyslal, ze bede mieszkal w domu pasywnym i powiem wam, ze to na prawde rewelacyjna sprawa. Cieplo idzie przede wszystkim do srodka, a nie na zewnatrz. Duzo na ten temat mozna poczytac tutaj http://www.dedietrich-solary.pl/dom_pasywny_termoizolacyjnosc/
Ozimak / 217.67.197.* / 2014-10-14 11:49
Jestem zdziwiony, że nie poruszono kwestii technologi wykonania takiego domu. Obecnie aby postawić dom pasywny najlepiej jest wymurować jego ściany z betonu komórkowego ponieważ ten materiał ma najniższy wsp przenikania ciepła, co właśnie wpływa o klasyfikację domu jako pasywny. Dodatkowo ten materiał łatwo poddaje się obróbce oraz zapobiega rozwijaniu się grzybów i pleśni.
RaW50 / 77.254.107.* / 2014-10-06 10:05
Jeszcze kilka lat temu to bym nie pomyślał, że będą dostępne energooszczędne okna i drzwi. Były plastiki i tyle. A teraz sam w domu mam okna Energeto energeto-passiv.pl i jestem zadowolony. Utrata ciepła znacznie zmalała. Chociaż w kwestii domów energooszczędnych jest jeszcze wiele do zrobienia, ale kto wie co będzie za parę lat... ;)
kluczyk_ / 2015-06-22 22:16
Patrząc na obecny postęp to zmieni się wiele. Prosty przykład to drzwi stalowe. Do niedawna skrzydło o gr. 40 mm było standardem, płytkie przetłoczenie, wypełnione styropianem, a obecnie tak jak np. robi firma wikęd skrzydło o gr. 86 mm, wypełnione specjalną pianką poliuretanową, ciepła ościeżnica z dwiema uszczelkami i wiele innych. Podejrzewam, że już myślą nad modyfikacją i ulepszeniem tych drzwi. Takich przykładów można wymienić wiele, a i tak zawsze można coś np. dostosować indywidualnie do potrzeb klienta.
Michał2014 / 84.39.175.* / 2014-06-23 13:19
Współcześnie technologia oferuje takie rozwiązania o których jeszcze parę lat temu się nikomu nie śniło. Domy pasywne, wiatraki, baterie słoneczne ...cuda o których nasi ojcowie nawet nie marzyli. A tu proszę, co chwilę jakieś cuda :) ciekawe czasy nastały
m-53 / 95.49.205.* / 2014-06-22 22:37

Są to bramy, których segmenty mają grubość nawet 60 mm, a współczynnik przenikalności cieplnej wynosi zaledwie U=0,39 W/m2K .


To możemy między bajki włożyć. Reklamowe naciąganie. Taki wsp. U ma 6 cm pianka PIR obłożona aluminium, bez uwzględnienia procesu starzenia.
mruk136 / 79.188.73.* / 2014-06-20 21:56
Zdjęcie domu wcale nie pasujące do treści artykułu. Dla mnie przedstawia bliżej nie określoną wizję.
roman470 / 79.188.73.* / 2014-06-19 21:52
Mam garaż w budynku i uważam, że to same korzyści dla auta i jego właściciela, szczególnie w warunkach zimowych.
leon605 / 79.188.73.* / 2014-06-18 16:52
Niestety w tym życiu już nie planuję budowy domu. Za dużo mnie to kosztowało nerwów i zabiegów w latach osiemdziesiątych. Muszę jednak przyznać, że jest tu wiele fantastycznych rozwiązań.

Najnowsze wpisy