Forum W wolnym czasieHobby

Po co rozmawiać o ekonomii/polityce?

Po co rozmawiać o ekonomii/polityce?

Etris / 176.221.121.* / 2015-02-05 00:59
Witam

Wraz ze wzrostem mojego zainteresowania tematami dotyczącymi polityki i ekonomii, mimowolnie zaczynam te tematy poruszać w rozmowie ze znajomymi. Coraz częściej spotykam się jednak z taką oto odpowiedzią:

"Po co rozmawiamy na te tematy? Co mnie np. obchodzi aby zwiększyć/zmniejszyć płacę minimalną i jakie tego będą tego konsekwencje, to jest tylko teoria, takie gdybanie, na co to mi się przyda w życiu? Marnujemy tylko czas na rozmowę o rzeczach na których nie mamy wpływu"

Jak wy odpowiedzielibyście na to? Jak przekonalibyście rozmówce że jednak rozmowa na takie tematy ma znaczenie.
Wyświetlaj:
emporo / 2015-03-21 19:12
Przede wszystkim ludzie muszą zrozumieć, że jako społeczeństwo powinniśmy mieć wpływ na politykę i gospodarkę kraju. Jeśli przestaniemy się tym interesować, to staniemy się bezkształtną masą, którą będzie można manipulować i kontrolować. Trzeba wyrabiać sobie zdanie na każdy temat, szczególnie ten, który nas dotyka bezpośrednio, bo w końcu chyba każdego interesuje to ile płaci za chleb, utrzymanie, paliwo... A to jest przecież polityka!
Etris / 176.221.121.* / 2015-05-23 19:30
No tak, próbowałem także takim argumentem przekonać jednego znajomego że warto rozmawiać i wymieniać poglądy na temat polityki i gospodarki, ale znowu spotkałem się z odpowiedzią :
"I co nam da takie rozmyślanie/rozmowa na te tematy? Przez samą rozmowę nic się nie zmieni, więc po co rozmawiać na ten temat?"

Najnowsze wpisy