Forum Forum prawneBudowlane

Podział sądowy nieruchomości

Podział sądowy nieruchomości

roxy399 / 194.169.228.* / 2015-06-03 00:58
Witam,
mój brat złożył do sądu wniosek o podział działki i budynku dwulokalowego, z którego zrobiono 2 osobne części oddzielone ścianą.
On ma pół działki i nowy dom /budowa rozpoczęta ...15 lat temu, jeszcze w trakcie.../, mnie przypada pół działki z domem 60-letnim. Obie części budynkowe można było dzielić linią łamaną (Z), ale dach nowej części ma spad na moją stronę, wiec brat chce podziału linią prostą po ścianie starego budynku...na niej są okna i taras od strony południowej, jedno okno już zamurowano przez ścianę p/poż, a można było zastąpić je luxferami...Niedawno bez pozwolenia/pinb w akcji/ wyburzył mi taras trwale związany z gruntem i budynkiem, wysoki na 1,2 m, teraz kolej na okno balkonowe w pokoju dziennym...Będę miała grobowiec :(
Oczywiście podziału jeszcze nie ma, on bez mojej zgody i pod nieobecność w domu robi te rzeczy. Policję wzywałam, ale mam pytanie, czy stary budynek ma się dostosować przy podziale do nowej części ??? czy nie powinno być odwrotnie?

Czy podział w trakcie budowy jest zgodny z ustawą o gospodarce nieruchomościami ?
pozdr

Najnowsze wpisy