Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polemika: Walka z biznesmamami trwa. Teraz o dziwo przyłączyły się do niej dziennikarki

Polemika: Walka z biznesmamami trwa. Teraz o dziwo przyłączyły się do niej dziennikarki

Wyświetlaj:
sdfsf / 212.244.179.* / 2015-07-06 09:41
Autorka artykułu chyba nie za bardzo ma kontakt z rzeczywistością: po pierwsze jeżeli ktoś chce wyłudzić świadczenie (nie 1000 zł lecz 6000 zł) to jak nie czuje, że coś tu nie gra to gratuluję. Po drugie prowadzący własną działalność może sobie brać urlop jaki tylko chce ale tu zaskoczenie robi to na swoją odpowiedzialność i swoim kosztem. Do tych co mówią, że to nie oszustwo powiem tylko tyle z formalnego punktu widzenia może i nie ale to nieprzyzwoite. Może nie każdy wie ale te pieniądze wyłudzone są od wszystkich płacących składki.
Paweł Łuksza / 85.193.255.* / 2015-07-04 08:58

W tej sytuacji eurodolar nie ma na razie powodu, by przeć silnie na południe, szczególnie, że w odniesieniu do Grecji trzeba po prostu czekać.

No chyba sobie żartujesz, Panie Witczak...
cronik / 109.241.162.* / 2015-07-03 19:33
Oszustwo (za Wikipedia) : przestępstwo polegające na doprowadzeniu innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem własnym lub cudzym za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania jej błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
Gdzie tu jest oszustwo, jeżeli jest to działanie ZGODNE Z OBOWIĄZUJĄCYM PRAWEM.
Prawo mamy beznadziejne, więc niech ZUS żąda odszkodowania od posłów. To oni doprowadzili ZUS do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.
buban / 87.205.218.* / 2015-07-03 19:01
Kazda mama to bohaterka, powinnismy miec szacunek do maciarzynstwa, do tego wielkiegi wysilku.
"Dziennikarki" to jakies przekupne suki dlatego tak pisza.
POwinismy zabrac im a dac MATKA.
ew1212 / 178.56.221.* / 2015-07-03 18:29
Mam jedno pytanie, która z tych kobiet, które mają wysoki zasiłek złamała prawo? O oszustwie można mówić wszakże jeśli dochodzi do złamania prawa. Rząd swoją nieudolność w ustanawianiu aktów prawnych zrzuca na obywateli pomawiając ich, że są oszustami. A kto w ogóle powiedział, że z tej luki prawnej korzystają tylko ciężarne? "Zwykłych" chorych jest równie wiele co ciężarnych, ale każdy z nich skorzystał z możliwości jakie dało obowiązujące powszechnie prawo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ktoś z POlski / 79.186.115.* / 2015-07-03 17:40
najpierw komentarz później wyślij czyżbyście czytali on line to też możliwe
ewcia84113555 / 87.147.196.* / 2015-07-03 17:27
nie wiem czym sie podniecaja...jesli jest takie prawo i ktos zalozyl dzialalnosc legalnie i placil skladki, to w czym problem. a 1000zl to tylko 250 Euro. w Niemczech kobieta , ktora NIE PRACOWALA dostaje przez rok 350Euro. a ja jak pracowalam, to przez rok dostalam 65procent z mojego wczesniejszego zarobku/jakies 1200Euro. Wogole sie dziwie, ze w Polsce rodza dzieci, bo przez rok 250Euro miesiecznie szybko minie, a potem co?....w Polasce trza kombunowac, bo inaczej jest b.ciezko. mnie nie dziwi.
jakotaki / 213.158.222.* / 2015-07-03 16:21
racja że oszustwo moi znajomi na pierwszą córkę wyłudzili 100tysi i zaraz poprawili następną i teraz następna kaska leci bo mają dobrą księgową oszustke jakie luki w prawie jak wypłacać to wszystkim mamom tyle samo a jak nie to niech oddają cwaniary pieniądze tak się właśnie tworzy mafia i tak powstało po i pis też
Wojciech S / 89.76.83.* / 2015-07-03 15:24
Były jednak i to liczne przypadki wyłudzania i to na bardzo duże kwoty. Dlaczego Pani dziennikarka nic o tym nie napisała tylko jęczała i grymasiła. Może sama tak robiła.
przyszły DZIADEK / 193.17.212.* / 2015-07-03 15:07
Oszukańcze państwo w wydaniu PO, wprowadza w życie absurdalne przepisy, te przed i te nowe. Kompromitacja na całą UE. Śmiech na salach sądowych, że ZUS zabiera dzieciom i matkom... A my wyciągamy ręce po zasiłki na dzieci w innych państwach i nasze państwo protestuje, że chcą to ukrócić. Żenada!
zloty566 / 83.238.72.* / 2015-07-03 14:45
zazdrosc przez was przemawia a kto wam broni placic duzy zus albo nie miec dzieci karjerowicze podorabiali sie moze maja po jednym dziecku i placza matki za te pieniadze raczej na wczasy nie jezdza ta kasa wczesniej czy pozniej i tak poplynie na te dzieci tyle w temacie
Ice310 / 195.206.126.* / 2015-07-03 14:24
nie czytam tych tez - widzę co się dzieje - kupa znajomych w ciąży natychmiast zakłada działalność i płaci jedna składkę - śmieją się w twarz ciężko pracującym frajerom którzy ze swoich podatków fundują im trzy lata życia bez ruszania palcem na niezłym poziomie. Masakra co się w tym kraju wyrabia. To jest może i zgodne z prawem ale uważam ze to ku@#$#$two i złodziejstwo.
aasdasdasdas / 46.112.37.* / 2015-07-03 14:21
ponadto do oszutek mnie jak nie było stac na dziecko to nie zachodziąłm w ciąże, a teraz co krowa zrobi po roku jak sie macirzyński skończy co pódzie po alimenty bo do pracy lenie nie chodzą, jeszcze gdyby na zachodze w ciąże otwieram firme i do dnia porodu płace zus to ok. bo pracuje ale te nieroby zaraz idą na zwolenie lekarskie, bo tak źle sie czują, kurcze na 20 znajomych wszyskie 20 znajomych ma zagrozone ciąże - chyba lenistwem a najlepszy numer jjak w 3 miesiacu mówi ,,ze jaą kręgosłub boli od brzucha to juz smiech
dfbdxfbdffdxgdfgfgb / 46.112.37.* / 2015-07-03 14:17
nie bede czytac artykułu ale wiekszkosć moim znajomwych albo pootwierałam firmy dla kasy albo sie zatrudniła dla kasy w ciaży i powiem wku... mnie to że nikt z tym nic nie robi, i tak powinno być, nie pracuja bo niep[aomietam żeby cokolwiek robiły w zyciu a teraz nie oszukujmy sie ja tyram płace podatki i musze im oddac bo one iważaja ze im sie nalezy to od pastwa, może kk... te panstwo by skończył z tym bo sie należy nie wiem siedzą wymyslają przepisy durne o GIODo np zamiast zabrac sie za oszustów zusowych
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy