Forum Forum ubezpieczeńInne

Pomocy! Chorobowe, student, zlecenie, wyjątkowa sytuacja!

Pomocy! Chorobowe, student, zlecenie, wyjątkowa sytuacja!

TrueStory / 2014-07-04 11:13
Witam
Proszę o pomoc, ponieważ mam taką sytuację:
Jestem studentką, wynajmuję mieszkanie sama zarabiam na siebie. Moja praca jak do tej pory jest tylko na umowę zlecenie (w Polsce ciężko o umowę o pracę...;/)
Z początku mi to nie przeszkadzało ale wszystko się zmieniło na gorsze od momentu kiedy poszłam do lekarza.
Mam nowotwór niezłośliwy czeka mnie operacja wycięcia całego jelita oraz odbytnicy.
Po operacji na pewno nie dam rady iść do pracy. Za pół roku mam operacje. Nie wiem co robić aby zapewnić sobie środki finansowe po operacji.

Pracuję na umowe zlecenie, wiem ze mogę dobrowolnie opłacać chorobowe do ZUSU, ale pracodawca mi mówi że nie odprowadzają i że nie ma możliwości abym sama za to płaciła.
To w końcu mogę czy nie mogę?

Czy w urzędach, gdziekolwiek mogę starać się o jakieś środki?

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły i rozwiązania mojej okropnie stresującej i dołującej sytuacji proszę o pomoc. :(
wiwan / 2014-07-04 12:03
Jeśli jesteś w wieku do 26 lat to Twoje zlecenie NIE jest w ogóle tytułem do ubezpieczeń, ani obowiązkowo, ani dobrowolnie.
Czyli nie możesz z niego przystąpić do ub. chorobowego,a potem mieć zasiłku chorobowego, świadczenia rehabilitacyjnego .... ZUS nie oferuje też tego ubezpieczenia w opcji dobrowolnej 'oderwanej' od zarobkowania tj. opłacanej samodzielnie.

Najnowsze wpisy