Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Powstanie europejska platforma przeciwko pracy na czarno

Powstanie europejska platforma przeciwko pracy na czarno

Wyświetlaj:
Janek1111 / 5.172.247.* / 2015-11-21 10:34
W Polsce zezwolenie na pracę legalną jest za drogie jakieś 1100 zł miesięcznie nie ważne czy zarobisz !!!
lysy 35 / 77.253.158.* / 2015-11-21 09:10
Pewnie zatrudnia pare "lewych" sprzataczek i sektetarki pracujace z domu na umowe zlecenie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Pracownik PIP. / 88.156.50.* / 2015-11-21 09:10
Do Pracownika Niepełnosprawnego. Proszę Pana to jest nie istotne czy pracuje Pan w miesiącu 100 czy 120 godzin , Pracodawcy obowiązkiem jest zapewnić Panu normę miesięczną . Jeżeli pracodawca nie zapewnia, musi zapłacić za cały miesiąc. Nie dopuszczalne jest zabieranie urlopów z winy niechlujstwa i zaniedbań przez Pracodawcę .To jest przestępstwem powinien Pan to zgłosić do PIP. Przestępców nie wolno ochraniać .Mogę Panu dodać ze takie Praktyki stosowane są w Zakładach Pracy Chronionej gdzie pracownikami biura są ludzie pochodzenia rolniczego ,ze co Niedziele biegają do kościoła po to by w poniedziałek okraś bliźniego. Proponuje zmienić Pracodawcę a o przestępstwie powiadomić PIP .
dariusz418 / 37.7.109.* / 2015-11-21 10:17
wszystko ładnie i pięknie ,tylko szkoda ze wam ręce PO związało i pracodawca się śmieją .Może obecny rząd coś w tej sprawie zmieni
Pracownik niepełnosprawny. / 88.156.50.* / 2015-11-21 08:48
Olsztyńskie Z.P.Chronionej Zatrudniają emerytów Mundurowych a dla niepełnosprawnych nie ma pracy . A jak zatrudnią niepełnosprawnego to na budowy do najgorszej pracy . Proponuje zlikwidować tą patologię . Pracowałem w ochronie w Olsztyńskiej firmie w jednym miesiącu miałem przepracować 160 godzin przepracowałem 120 godzin ponieważ kierownik dał po 300 godzin emerytowanym Mundurowym a dla mnie zabrał 40 godzin urlopu wypoczynkowego . Czy nie mógł zabrać dla Emeryta Mundurowego którzy pracują na UMOWĘ ZLECENIE.
RS2015 / 83.11.113.* / 2015-11-21 06:54
W Min Fin ludzi i pracowników podległych służb mieli za nic
mb70 / 83.11.113.* / 2015-11-21 06:52
Ostatni baran Boże obraziłem barana
a co robil dotychczas / 83.142.60.* / 2015-11-21 06:19
... to i dalej bedzie szkodzil Polsce, a tak, to co on potrafi? czego dokonal, oprocz "piastowania" stanowiska...
Hgw / 37.47.47.* / 2015-11-21 03:45
Ha ha większej głupoty już dawno nie czytałem, gdyby nie wolna strefa to w EU już dawno byłaby wojna...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
fooky / 111.222.144.* / 2015-11-21 03:29
Co za głupota!!!

Praca zawsze była podstawą wyżywienia siebie i rodziny i to jeszcze zanim wymyślono instytucje (tfu!) państwa i wszelkie(tfu!) daniny.

Teraz wmawia się nam że okradanie z owoców pracy jest legalne, a praca nie obciążona daniną jest nielegalna!

Absurd kompletny, łykany przez stada baranów.

"Platforma ma również obejmować takie zjawisko jak fałszywe samozatrudnienie, stosowane w celu obniżenia podatków i składek na ubezpieczenie społeczne"

Nie ma czegoś takiego jak fałszywe samozatrudnienie. Każdy z nas nawet robiąc siusiu sam siebie zatrudnia do wykonania jakiejś czynności - praca na chleb, czy rachunek z prąd nie jest tu żadnym wyjątkiem.

A to, że biedakowi się wmówiło, że ma od tego płacić ZUS i podatki, że ma się zarejestrować w kilku urzędach i dla urzednika (wkonując właściwie jego pracę, polegającą na zdobyciu informacji o dochodach - czyli wypełniająć samoobciążajace ZEZNANIA podatkowe)...

...i w zamian za to może sobie odliczyć parę rzeczy od podstawy opodatkowania (czyli dobrowolnie, pod rygorem kary za skąłdanie fałszywych zeznań, dostarcz dowody na samego siebie - złóż zeznanie..., na podstawie, którego sam deklarujesz ile masz nam dać haraczu)...
A za wykonanie tej roboty, na zachętę odlicz sobie kilka % z kosztów. W końcu to tańsze niż zatrudnienie urzędnika...
Tańsze dla Państwa oczywiście... bo Ty o ile Cie stać zatrudnisz księgową, no nie?

Noto bidula chce być w porządku wobec (tfu!) prawa, i chce skorzystać z prawa do zmniejszenia zobowiązań podatkowych i to nie dlatego, że jest zły, tylko dlatego, że bieda go zmusza do kombinowania... i nic nikomu do tego.

Ma do tego (tfu) prawo!
Więc o co znowu chodzi temu aparatowi ucisku?
Więcej kasy?
mirin / 193.46.187.* / 2015-11-21 01:49
Przecież Polskie sklepy były i tak na przegranej pozycji, więc trudno mi uwierzyć że protestują. Niech przejdą na sklepy mało powierzchniowe, będąc bliżej ludzi na pewno zyskają.
La verita / 88.78.202.* / 2015-11-20 22:03
Wreszcie może coś ta Unia zrobi pożytecznego.....tylko dlaczego czekali do tej pory, aż kieszenie oszustów będą przepełnione. Jest nadzieja, że niektórych da się jeszcze w skarpetkach puścić...za wyzyskiwanie pracowników bez skrupułów. Tak działa cała branża opieki nad osobami starymi i chorymi, zwłaszcza w kontekście delegowania za granicę. Czas to wszystko wyświetlić społeczeństwom zachodnim, komu płacą za swoje "perły" rozświetlające ich ostatnie dni. A zebrało się tego dużo...bo i proceder pieczołowicie ukrywany coraz to dziwniejszymi przepisami kleconymi na gorąco - trwa ładnych kilka lat. Obowiązuje umowa trójstronna, w której udział biorą - jeden zadowolony, jeden zarabiający i jeden poszkodowany. Kto jest kim - łatwo odgadnąć.... i da się również bezproblemowo udowodnić.
LECH50 / 83.4.234.* / 2015-11-20 21:12
Co na to Lewiatan, Petru, zwolennicy kapitalizmu z maską na twarzy, wyjada z kraju , a może tylko tak jak córa jednej znaczącej kiedyś coś w polityce, tylko się wzburza. UE idzie na lewo, co się dzieje PO?.
szwaGIEREK / 50.92.96.* / 2015-11-20 20:59
wiecej darmozjadow do wyzywienia, co bogatszy kraj to zmniejsza rzad, a uboga Polska zwieksza
Ferdek Kiepski965 / 89.229.171.* / 2015-11-20 19:42
Jak organizacje pracodawców będą brać w tym udział, to na pewno z likwidują szarą strefę. Ha, ha, ha, ha.
yon / 91.240.31.* / 2015-11-20 19:21
to co w Belgii będą nam płacić 8.50 euro a nie 6.00 na sezonie

Najnowsze wpisy