Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Premier skierowała projekt "Rodzina 500+" do konsultacji społecznych

Premier skierowała projekt "Rodzina 500+" do konsultacji społecznych

Wyświetlaj:
ela888 / 31.178.231.* / 2016-01-11 14:43
Jest już petycja !!!To od nas rodziców zależy jak zostana potraktowane nasze dzieci.Wszystko zajmuje ok 1 minuty...http://www.petycjeonline.com/500_z_na_kade_dziecko_bez_wzgldu_na_dochod Wystarczy wejsc w link w oddac swoj glos a kazdy jest wazny potem na swoim meilu klikamy w link potwierdzający podpis pod petycją. Obiecali na wyborach na kazde dziecko zresztą to niezgodne z konstytucją każde dziecko jest równe nie można dac jednemu a drugiemu nie.Tak samo jest z rodzinnym.....Czas się za to wziąść.W innych krajach każde dziecko na socjal u nas tylko wybrani lub Ci co ukrywaja partnerow lub dochody .Uczciwym brakuje i nie dostają.Kredyty rachunki i wszystko drogie .Leki itd....Szkoła ubrania dodatkowe zajęcia.Zostało mało czasu .Działajmy! !!Podpisujemy i wysyłamy do innych rodziców,znajomych rodziny ....od wczoraj mamy juz ok 277 głosow
Pupil :-) / 193.108.126.* / 2016-01-08 23:51
Proszę i apeluję do osób mających władzę, aby nowa ustawa mająca na celu przyznanie 500 zł na dziecko posiadała zapis, który nakazuje by pieniądze te były tylko dla obywateli Polski i osoby pracujące z Unii Europejskiej, ewentualnie po specjalnym rozpatrzeniu przez odpowiednią, komisję, dla osób pracujących, a znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej spoza Unii.,
Inaczej będziemy płacić Muzułmanom którzy już w tym roku mają się pojawić w Polsce w liczbie 7 tyś, a w myśl uzgodnień p. Kopacz , a PiS niestety to podtrzymuje.
jajan / 62.182.213.* / 2015-12-31 03:06
przecież była gotowa ustawa,tylko zalklepać w sejmie.te oszustwo dało pisowi z 5% poparcia.pis zawsze kłamie.
Polski obywatel / 5.172.235.* / 2015-12-21 22:44
Oto skutki płacenia za robienie dzieci (inaczej tego nie można nazwać) http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/ciezarne-pija-zeby-uposledzic-dziecko-dla-wyzszego-zasilku,298583.html. Jeśli mają dostać, to niech dostaną Ci, którzy pracują - żeby patologicznych nierobów zmotywować do pracy. W innym przypadku znajdą sobie nowy zawód "dziecioróbstwo", co rok to prorok a później "śliski kocyk" Ten projekt doprowadzi jedynie do tego, że przybędzie niechcianych dzieci, a pieniądze będą przepijane.
Krzysztof841 / 178.216.26.* / 2015-12-21 14:59
To jest bardzo niesprawiedliwe i wkurzające . Mam dwoje dzieci - syna 22 lata na studiach i córkę 13 lat . Oboje z żoną ciężko pracujemy a nasz dochód wyniesie ok 900 zł na osobę. W myśl tej ustawy moja córka nie dostanie 500 zł. Aby utrzymać syna na studiach biorę kredyty a on sam dorabia w marketach . Moi znajomi ( on oficer , ona pracuje w policji) mają również dwoje dzieci 8 i 14 lat. Ich dochody to coś ok. 8 tys. Oni dostaną 500 zł na drugie dziecko. I gdzie tu sprawiedliwość.
mihau_ / 77.115.79.* / 2015-12-20 20:31
Konsultacje społeczne, czyli gdzie i z kim to jest konsultowane?
Ze mną nikt nic nie konsultuje.
.,. / 31.61.141.* / 2015-12-20 22:49
Nie martw się . Pojutrze u Ciebie będzie wysłannik rządowy i zada Tobie kilka pytań w tej kwestii.
Przedtem przygotuj się do wizyty moralnie,fizycznie i psychicznie.
Agata1313 / 5.172.238.* / 2015-12-20 18:16
Czy ktoś widział 18 letniego technika, magistra czy profesora ? Mając tyle lat to można jedynie zasilić grono bezrobotnych i liczyć na rentę babci.
Ankq / 89.228.252.* / 2015-12-20 17:27
Wywiad z p. premier o jedynakach ani słowa, co za cynizm:/
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ZK590 / 37.128.101.* / 2015-12-20 16:57
moje pieniądze państwo przeznaczy na obce dzieci do 18 lat. Co państwo ZAOFERUJE potem: zmywak, opiekę starych Niemców, zbiór owoców, praca na taśmie, na budowie na ZACHODZIE ?
Jedna, jedyna droga na utrzymanie za WŁASNE pieniądze, WŁASNYCH dzieci to PRACA i godne wynagrodzenie.
robi... / 93.105.236.* / 2015-12-20 13:56
Do ' chora rzeczywistość ' po pierwsze na alkoholizm nie dostaje się renty, renta z zusu jest przyznawana na niezdolność do pracy zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami , do tego trzeba spełniać warunki minimum pięć lat pracy w ostatnim dziesięcioleciu 18 m-czny okres składkowy, więc alkoholik który stał pod sklepem całe życie renty nie dostanie, bo gdzie on pracował ? renty nie dostaje się na samą chorobę trzeba jeszcze miec okresy składkwe. A co do 500zł na dziecko to owszem jestem za tym, ale powinno być jakieś kryterium dochodowe !!!. Znam ludzi którzy zarabiają po 3-4 tyś pracują oboje razem mają 6-8 tyś i dwoje dzieci teraz jeszcze dostaną 500zł na drugie dziecko - Prezent od PIS na waciki !!!
Chora rzeczywistość / 94.254.198.* / 2015-12-20 12:13
W tym kraju nigdy nie będzie lepiej. Inne kraje po wojnie się rozwinęły,wzbogaciły, a my nadal borykamy się z wieloma problemami. Dotąd uważałam,że to politycy nie potrafią umiejętnie rządzić, ale jak przeczytałam wasze komentarze to uważam,że jesteśmy tak głupim narodem,że na to nie ma lekarstwa. Pracodawcy nie dadzą zarobić,bo od razu krzyczą,że im się firmy rozpadną. Prawda jest taka,że sami by mniej zarabiali,a przecież nie wyobrażają sobie jak można żyć za 1200 miesięcznie. Pracownik już jednak może,bo przecież od lat pracodawcy przywykli do wypłacania tak niskich wypłat. Teraz 500 zł na dzieci też złe, bo jak tu czytam to każdy kto ma dzieci jest patologią, na pewno pije...Rozumiem,że każdy kto ma dzieci żyje tylko z zasiłków i zajmuje się robieniem kolejnych dzieci...Miło wiedzieć,że należę do patologii,bo jestem rodzicem. A co z tymi,którzy w więzieniach jedzą z pieniędzy podatników, a co z alkoholikami,którzy mają rentę,bo rzekomo są chorzy,a w rzeczywistości mają z czego pić,bo renta wpływa co miesiąc, co z politykami,którzy korzystają ile mogą z publicznych pieniędzy.. Na nich pieniędzy nie szkoda? To już nie patologia? A co z Polakami,którzy wyjeżdżają za granicę i siedzą na zasiłkach w obcych krajach? To nie jest wstyd?? Tu nigdy nie będzie dobrze,nie z takim myśleniem narodu i rządami polityków.
T. / 31.61.141.* / 2015-12-20 23:07

W tym kraju nigdy nie będzie lepiej. Inne kraje po wojnie się rozwinęły,wzbogaciły, a my nadal borykamy się z wieloma problemami.

Też tak uważam, a przeżyłem prawie całe swoje życie i widzę co się w tym kraju robi. Problem leży w samym narodzie polskim i nie tylko polskim.Na Ukrainie jest jeszcze gorzej. Słowianie niestety tak mają.
Zamiast brać się za robotę to wiecznie dyskutują ,spierają się,przeszkadzają sobie w interesach, a gdy tylko jednemu się polepszy to zaraz go dołują. Mam tu na myśli urzędy skarbowe,celne,Sanepid itp. To też społeczeństwo polskie.
Wystarczy zobaczyć jak rozwija się kraj komunistyczny Chiny.
Jeszcze nie tak dawno dosłownie wszyscy chodzili w jednakowych,granatowych mundurkach zapinanych na guziki do samej szyi.
Rower był luksusem.
Dzisiaj Chiny są potęgą gospodarczą. Lokomotywą rozwoju krajów wysoko cywilizowanych. Obywatele zmotoryzowani.
To jest przykład jak państwo komunistyczne może urosnąć do potęgi światowej.
I nie ustrój jest przeszkodą w rozwoju kraju lecz społeczeństwo w nim żyjące. O czym wcześniej wspomniałem.
Sami sobie pod górę robimy i dziwimy się,że stoimy na szarym końcu.
lirada / 93.222.144.* / 2015-12-20 14:48
A co z obecnymi, licznymi pelnoplatnymi rocznymi urlopami zdrowotnymi dla nauczycieli? To juz jest istna plaga. Na tych urlopach pracuja, nierzadko za granicami kraju. A forsa z budzetu leci.
A co z Polakami,którzy wyjeżdżają za granicę
pytek. / 31.61.141.* / 2015-12-20 22:51
A korepetycji po godzinach kto udziela uczniom ?
JEDNA SPRAWA / 90.149.102.* / 2015-12-20 11:49
MAM PYTANIE!!! Dlaczego kryminaliści za kratami maja posiłki za nocleg za darmo, a dzieci w szkole musza za posłkii płacić???!!!
Biuletyn eBT / 188.122.6.* / 2015-12-20 11:30
Dlaczego ustawa o TK nie została skierowana do konsultacji społecznych? Dlaczego dorobiony klucz Antka nie został skierowany do konsultacji społecznych. Akurat 500 zł na dziecko musi być konsultowane?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
grzegorz746 / 77.242.233.* / 2015-12-20 11:21
Równouprawnienie a czym różni się dziecko pierwsze od drugiego Konstytucja mówi jasno każdy obywatel jest równy wiec czy to pierwsze czy drugie z biednych czy bogatych rodzin KAŻDE DZIECKO powinno dostać. Oczywiście bogaci mogą unieś się honorem i nie przyjąć lub w formie innej oddać tomże kwote ale każde dziecko powinno dstać to samo się tyczy becikowego
safdszfgz / 79.184.163.* / 2015-12-20 11:19
Oczywiście dać pracę ale dopiero co tę pracę rodzicom odbierali politycy PO, PSL przez zamykanie wszystkiego dookoła. Dzieci już są i trzeba je nakarmić zadbać o nie i basta!!!
do początku nowsze
1 2 3 4 5 +25

Najnowsze wpisy