Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Premier spotka się z szefem KNF w sprawie frankowiczów

Premier spotka się z szefem KNF w sprawie frankowiczów

Wyświetlaj:
rycho / 46.204.150.* / 2015-01-27 20:01
pani doktor zaleci bankom lewatywę
tronoq / 79.188.157.* / 2015-01-27 12:23
zajmujemy sie frankami, a tymczasem wiekszosc wie, ze jak kredyt to w walucie krajowej i oby sie ludzie tego sluchali bo warto brac kredyty, ale madrze.
dfghfghfghfgh / 212.14.47.* / 2015-01-27 12:13
Ja też jestem "frankowcem" i nie chodzi mi o to, żeby ktokolwiek za mnie spłacał kredyt, tylko jak słyszę polityka który mówi, że pomoc dla nas wiąże się z ogromnymi kosztami, to zastanawiam się z jakiego źródła pochodzi jego pensja, prawdopodobnie z kieszeni bankowców. Wyższa rata kredytu jest niczym innym jak wyższym zyskiem banku (w tym przypadku lichwiarskim), i pomoc dla nas to po prostu mniejsze zyski banków, a nie jakieś dodatkowe koszty. Przy braniu kredytu we frankach (na PLN nie miałem zdolności kredytowej) nie zobaczyłem ani jednego franka na własne oczy, dla mnie frank jest tylko wskaźnikiem do przeliczenia, który to wskaźnik kolejni lichwiarze (czytaj spekulanci) wywindowali do granic absurdu, trzepiąc kasę na setkach tysięcy polakach, którzy chcieli być na swoim i założyć normalne rodziny. Dla mnie przewalutowanie kredytu po kursie z dnia podpisania umowy z jednoczesnym wyrównaniem z mojej strony różnicy pomiędzy ratami w PLN a CHF jest jak najbardziej sprawiedliwe i konsekwencją tego będzie jedynie niższy zysk banku (prezes banku i tak i tak pojedzie na Majorkę na wczasy w tym roku, może tylko nie z 5 razy ale ze dwa). Tak zadaję sobie pytanie, czy nasze wnuki dożyją kiedyś państwa, które będzie za nami obywatelami, a nie za bankowcami i innymi lichwiarzami, bo po co nam państwo, dla którego jesteśmy tylko dostarczycielami "pieniążków" z podatków.
patriot[...] / 78.88.129.* / 2015-01-27 11:23
Chyba raczej "FRANKOWCÓW", a nie frankowiczów. Mówmy i piszmy poprawnie po polsku!!!

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
wujo dobra rada563 / 31.61.140.* / 2015-01-27 10:50
a premier odbija piłeczkę i zamienia franki na ruble albo wariant b cena kuca a potem znowu wybija spekulanci są honorowi i zrobią taki numer ludziom którzy się wpakowali na minę jeśli do współpracy wkroczy nbp tak działa technika ichimoku
dzikkus44 / 194.33.72.* / 2015-01-27 10:31
Bu ha ha - zapomnijcie. Ten żont może Frankowiczów najwyżej opodatkować, oZUSować, ukarać lub znaleźć na nich popularny "bat". Nie zrobią nic dla Ciebie gdyż sami się zadłużają by utrzymać przerośnietą armię urzędowych królików. W myśl prawidła - Ciepłe krzesła albo śmierć.
parodia / 31.61.140.* / 2015-01-27 11:26
no faktycznie kupili mieszkanie za X franków to było np 350 tys zł teraz waluta poszła do przodu więc mieszkanie jest warte 450 faktycznie zarobili i trzeba by zapłacić 22% podatku dochodowego od inwestycji fiskus razem z drukiem pit dorzuci linę w komplecie lub żyletki do wyboru
zoro / 83.6.57.* / 2015-01-27 10:28
Muppet Show z Polakami w tle, a PO i tak ma 34 proc. Żenada i głupota Polków na miarę tej XVIII wiecznej , wasze dzieci za waszą głupotę zapłacą
chris2 / 212.126.5.* / 2015-01-27 10:10
Niech tylko im pomogą. Jak brali kredyty to wiedzieli co robią i śmiali się z tych co brali w złotówkach że frajerzy a teraz nie są lepsi. Chociaż i tak na przestrzeni ostatnich lat wyszli na tym lepiej niż Ci złotówkowi.
Taboooo / 31.61.131.* / 2015-01-27 10:02
widać ze to wielki przekręt zlodziejskich banków z tym CHF. Manipulują kursami od 2007 tak aby jak najwiecej zarobić. Teraz jak się przestraszyli ze przesadzili i grozi im PRZEWALUTOWANE po kursie z dnia podpisania umowy, realizują krotkoterminowe zyski na CHF iwyprzedaja walutę, w ten sposób oslabiajac kursCHF. Myślą ze jak kurs będzie niższy to im się LICHWA upiecze i rząd nie podejmie żadnych kroków
Peyyo / 194.54.189.* / 2015-01-27 10:20
A jak frankowicze padną i bankowcy będą musieli z marszu zamrozić 70 mld PLN na rezerwy to żaden system bankowy w takim kraju jak Polska tego nie wytrzyma. Kto na tym straci - oczywiście depozytariusze trzymający oszczędności życi, które pójdą się...

I wtedy też będzie lament, że nikt nic nie zrobił z sytuacją kiedy jeszcze można było coś zrobić. Mam na myśli przyciśnięcie banków aby zeszły z poziomu okazywanej zachłanności a nie pomoc z budżetu Państwa. To ostatnie nie wchodzi w grę.
Max17971123 / 192.193.116.* / 2015-01-27 09:57
Liczymy na Pania premier. Doszło do sytuacji nadzwyczajnej, a takie dają prawo do rozwiązania umów, gdyby skutkowały rażącym naruszeniem interesów jednej ze stron. Tutaj nie mówimy o ryzyku kursowym tylko nadzwyczajnej uracie wartości PLN do CHF, jaka nigdy nie była spotykana. Banki robią wszystko żeby odwrócić uwagę i szczuć jedną grupę społeczną na drugą, gdzie paradoksalnie kredytobiorcy PLN bronią budżetów zagranicznych banków a nie sytuacji innych Polaków, kótrzy brali kredyty w CHF bo ówczesna polityka monetarna naszego kraju, sprawiała, że WIBOR był tak wysoki, że kredyty w PLN były poza możliwościami większości ludzi. Tak naprawdę nigdy nie kupowały CHFów, tylko indeksowały kredyty do CHF, a teraz żądają do spłaty dwa razy więcej. Ludzie stali się niewolnikami nieruchomości i banków. Inne kraje sobie z tym poradziły. Rozwiązanie, o którym mówił szef KNF wydaje się optymalne- przewalutowanie po kursie z dnia uruchomienia wraz z opłatą wyrównawczą do poziomu rat w PLN o tej smaej marży.
angryone / 160.44.230.* / 2015-01-27 11:57
"Tutaj nie mówimy o ryzyku kursowym tylko nadzwyczajnej uracie wartości PLN do CHF? - od kiedy utrata wartości to nie ryzyko walutowe? Brane były kredyty w CHF bo były bazowane na niższym LIBOR i przez to tańsze. coś za coś. Frankowicze, frankowcy - do książek, do kalkulatorów, do rozumu a nie na żebry.
Raz się walutę kupuje drożej, raz taniej.Jak znowu CHF spadnie za 4 lata będziecie żądać przewalutowania nazad?
lelek115 / 78.10.184.* / 2015-01-27 11:22
Zgadzam się, przewalutowanie po kursie z dnia umowy plus wyrównanie do kosztów kredytu złotówkowego. Tyle że pewnie banki się nie zgodzą - mniej zarobią niż przy duszeniu ludzi przy obecnym kursie CHF.
Mikołaj Bukszpan / 81.18.219.* / 2015-01-27 10:06
Wystarczy wprowadzić do Banków kontrole z prawdziwego zdarzenia. Sprawdzić ile mieli Franków w chwili udzielania kredytu. jeśli Bank nie posiadał odpowiedniej ilości franków, to różnicę przewalutować na złotówki po kursie z dnia udzielenia kredytu. Różnicę można rozłożyć proporcjonalnie na wszystkich klientów z danego dnia udzielenia kredytu. Skoro banki przez kilka lat czerpały niewyobrażalne zyski ze spekulacji cenami waluty i na spreedzie, to niech poczują co to jest ryzyko przedsiębiorcy. Raz się zarabia więcej, raz mniej.
Pani Premier - do roboty...!
bsf / 46.45.103.* / 2015-01-27 09:47
Zwykła PROPAGANDA można rzec BZDURY.
Ten rząd i ten skład KNF NIC nie zrobią ..
CHF2004 / 83.15.34.* / 2015-01-27 10:24
A co z tymi którzy podpisywali kredyt w CHF na 30 lat z marżą 1,7 %, a potem zarząd Banku podniósł im na 3,5% marżę. Państwo pozwoliło na to, żeby Banki dowolnie ustalało naszą zdolność kredytową, więc Banki sterowały tym jak tylko mogły ... w PLN nie masz zdolności a CHF masz duża. A pytanie, co jak frank wzrośnie było traktowane jako dobry żart. Nasi specjaliści to sprawdzili, i proszę się nie martwić. Napewno nie wzrośnie... i co? czy kredyt, czy inwestycja Bank bierze prowizje, a ty całe ryzyko ... A w 2008 mieliśmy być w strefie euro, i CHF miał być na max 5 lat. My na serio liczyliśmy koszty przewalutowania na euro ... tak to wtedy wyglądało. Teraz rynek ma więcej doświadczenia z kursami walut, więcej jest informacji na tematy finansowe. W 2004 nawet w internecie były tylko gołe oferty typu weź kredyt u nas. Bez możliwości sprawdzenia jak to wygląda u innych, bo w 2004 mało kto miał internet w domu.
sdfsdfsdf962 / 212.14.47.* / 2015-01-27 12:01
Bardzo trafny komentarz.

Najnowsze wpisy