Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Program Mieszkanie dla Młodych. Nie będzie limitu wieku

Program Mieszkanie dla Młodych. Nie będzie limitu wieku

Wyświetlaj:
mama 2 dzieci / 5.60.44.* / 2015-01-23 00:42
MOŻE NASZ RZĄD MA ZAMIAR DRUKOWAĆ PLN TO POPROSZĘ JEDNĄ PACZKĘ I PROBLEM Z KREDYTEM WE CHF MAM Z GŁOWY
mama 2 dzieci / 77.115.26.* / 2015-01-23 00:08
MAM ROZUMIEĆ ŻE TO CO PAN MINISTER FINANSÓW DOKONAŁ WE WTOREK TO UWAŻA ŻE JEST OK
16 MLN. NA ŚWIĄTYNIE OPACZNOŚCI
MDM NAWET DO 100000TYS.
TO MOŻE UMORZYĆ KREDYTY FRANKOWICZOM I BĘDZIE SPRAWIEDLIWIE
frankowiczka / 77.115.26.* / 2015-01-22 23:52
A DLACZEGO NIEMA INTERWENCJI W SPRAWIE FRANKOWICZÓW ZE STRONY PAŃSTWA
b1107 / 37.128.119.* / 2015-03-17 07:15
widziały gały co brały
Ania2015 / 159.245.16.* / 2015-03-17 09:14
zgadzam się!to były indywidualne decyzje a nie dyktowane przez państwo!takie jest ryzyko walutowych kredytów
:-) / 176.227.160.* / 2015-01-22 23:32
Nie zgadzam się !!!
Nie chcę dopłacać do kredytów w PLN !!! Tak jak państwo nie chce mi pomóc - mam CHF
WARA od moich podatków ZŁODZIEJE !!!
emigrant zarobkowy / 178.167.218.* / 2015-01-22 21:15
To jest dopiero pętla na szyi: kilkoro dzieci, zona i kredyt na ćwierć wieku... nie mógłbym spać...
Przedsiębiorca budowlany / 88.156.34.* / 2015-01-22 19:05
Buduję domy jednorodzinne, również pod program MDM. Pierwsze moje doświadczenia z tym programem będą prawdopodobnie ostatnimi.Tereny wszystkich większych miast w Polsce dawno wyszły poza granice administracyjne więc co za głąb zróżnicował limity cen m2? Moje tereny budowlane leżą na tejże granicy - 1 metr dalej jest miasto a limit ponad 5.100 zł na 1m2. Limit dla gmin ościennych ok. 4150 zł m2 x 99,9 m2 domu daje ok 415.000 zł brutto, w tym Vat, podatek dochodowy, ZUS, KRUS, podatek od nieruchomości, akcyza, podatek paliwowy, dodatkowy i ch... wie co jeszcze.Koszt samej uzbrojonej działki 150-200.000 zł netto. O dziwo nikt ze sprzedających nie płaci VAT, pomimo sprzedaży kilku czy kilkudziesięciu działek. Niezła patologia,a kasa państwa pusta. To ch.. jeden z drugim sprzedaje tereny za kilka milionów i ani jedna złotówka nie wpływa do budżetu a ludziom na etacie zabiera się 19% dochodowego, 50% ZUS, 23% VAT, akcyza i inne? To gdzie sprawiedliwość społeczna? Coś jest nie tak w NASZYM PAŃSTWIE. Działki w samym mieście jeszcze droższe więc wybudowanie mieszczącego się w limitach graniczy z cudem. Udało mi się nabyć kilka tańszych działek i wybudować domy pod MDM. 99 m2 domu, 450 m2 za 390 tys zł. Od VII 2014 trwają potyczki klientów z bankami o finansowanie zakupu. Ciągłe wymagania, papierki (niektóre te same dokumenty bank żąda kilkakrotnie bo w tym czasie przecież się przeterminowały!!!), niby już ma zapaść decyzja kredytowa i co? I znowu proszą o jakiś dokument. Odnoszę wrażenie, iż jest to świadome działanie celem nie udzielenia dopłaty klientowi. Nie mam zamiaru utrzymywać pustostanów. Budowanie i sprzedawanie domów to moja praca jak każda inna i nie pozwolę wszelkiej maści nierobom, urzędasom i bangsterom na igraszki. W tym czasie wybudowałem i sprzedałem kolejne domy bez MDM i z punktu widzenia biznesowego to ma sens. Sensu natomiast nie ma żadnego wybudowanie domu i ponoszenie kosztów utrzymania pustostanu (koszty ogrzewania, odsetek od kredytu, podatków, zusów i innych p******), bo jakaś pinda zbiera i kolekcjonuje tony dokumentów. "Sorry taki mamy klimat". Niech rząd buduje domy pod MDM bo ja sponsorować tego nie zamierzam. Zamiast Kopacz niech zatrudnią byłego właściciela agencji towarzyskiej. Kwalifikacje ma to im ten burdel ogarnie. Pozdrawiam serdecznie. Caban pisał.
Wszystkich malkontentów przed negatywnymi opiniami zachęcam do otworzenia własnej firmy. Będziemy wówczas partnerami do merytorycznej dyskusji, w przeciwnym wypadku Wasze opinie mi zwyczajnie zwisają.
chłopek roztropek / 194.181.151.* / 2015-01-23 02:34
Ten program jest zbyt skomplikowany.
Ja rozumiem, że w trosce o Polskę należy:
a) Płacić podatki
b) Rodzić dzieci

Jesli ktoś zarabia i rodzi dzieci, to naturalnym jest, że chce mieć mieszkanie/dom. Co komu do tego, jaki metraż na dziecko i w jakim miejscu? co za znaczenie ma tutaj wiek?

Zróbmy to odgórnie, coś jak dodatkowa ulga na dziecko dla kredyciarzy:
Za każde dziecko poniżej 15(10?) roku życia można ODPISAĆ OD PODATKU XX% każdej zapłaconej raty kredytu hipotecznego.
Ograniczenia:
Dziecko mieszka (jest zameldowane) w lokalu na który zaciągniety jest kredyt
roczny odpis nie może być większy niż YYY
roczny odpis nie może przekroczyć 30% odprowadzonego podatku

plusy:
- pomagamy osobom pracującym, płacącym podatki i wychowującym dzieci
- stabilność przez 15(10) lat dużo łatwiej wówczas starać się o dziecko / mieszkanie
- rząd przyjmuje na siebie część ryzyka kredytowego (czy to zmian WIBORu, czy też kursu franka ;))
- cała dokumentacja będzie się sprowadzać do uzyskania od banku raz w roku potwierdzenia wpłaconych rat hipotecznych i potwierdzenia zameldowania dziecka w danej lokalizacji
BBAR / 188.122.18.* / 2015-01-22 18:55
TO CIEKAWE. POMYJE NA FRANKOWICZÓW SIĘ WYLEWA , ŻE TO NIBY WSZYSCY ZAPŁACĄ A DLA TYCH CO BIORĄ W PLN DOTUJE SIĘ ZAKUP MIESZKAŃ. CZY TU INNI PODATNICY ZA TO NIE ZAPŁACĄ?? ALE W TYM WYPADKU OSTREJ DYSKUSJI I NAGONKI NIE MA
taktowidze / 31.5.44.* / 2015-01-22 18:38
Sąsiad z żoną, zarabia 15 tyś. Ma 3 dzieci. Dostanie kredyt i doplate..ja z żoną mam 3700 i 2 dzieci...nie dostane.. ani kredytu,ani dopłaty..ku chwale ojczyzny !
taktowidzę / 31.5.44.* / 2015-01-22 19:17
Mój błąd..chodziło mi o mają,mamy...A górnik? Ile ?

Najnowsze wpisy