Forum Forum prawneKarne

prosze o pomoc, kodeks wykroczen

prosze o pomoc, kodeks wykroczen

waderpoland / 2009-02-05 19:42
witam, prosze o pomoc bo czegos tu nie rozumiem, nie chodzi o sam mandat i 100 zlotych bo to loozik. szedlem sobie rano do pracy i przeszedlem przez jezdnie na skroty, tzn. dalej, jakies 30 metrow znajduje sie przejscie dla pieszych z sygnalizacja swietlna. przeszedlem sobie na druga strone i zauwazylem straznika miejskiego. on mnie zreszta tez. zawolal mnie do siebie, wiec przeszedlem z powrotem na druga strone jezdni. tutaj moje pytanko do znawcow tematu: na mandacie mam opis zdarzenia; 'przejscie przez przejscie na czerwonym swietle', oczywiscie to troszke naciagane, ale looz. moje pytanie: moze mi ktos podac, gdzie konkretnie (paragraf i punkt), znajduje sie owe 100 zl za taki czyn, albo brnac dalej nawet, gdzie jest jakas oplata za wejscie na jezdnie w miejscu do tego nie przeznaczonym? osobiscie nie podpinal bym tego zdarzenia pod wtargniecie pod nadjezdzajacy pojazd, bo spokojnie przeszedlem na druga strone, zauwazyl mnie straznik, i wrocilem do niego. nie moge jakos tych 100 zl powiazac ani z czerwonym swiatlem, ani z innym zdarzeniem. pobieznie przeszukalem kodeks wykroczen, taryfikator oraz ustawe o ruchu drogowym i nie moge niec na ten temat znalezc.

Najnowsze wpisy