Forum Forum dla firmKsięgowość

Prywatny aparat telefoniczny - abonament na firmę

Prywatny aparat telefoniczny - abonament na firmę

patryk / 2014-05-05 22:59
Witam,

Widziałem kilka podobnych wątków na różnych forach, ale żadnego z nich nie mogłem w 100% odnieść do mojej sytuacji, dlatego zapytam:

Od roku posiadam aparat telefoniczny kupiony na allegro. Aby zapłacić mniej sprzedawca dał mi tylko kartę gwarancyjną z rachunkiem (rachunek z salonu na inną osobę za tel na 1zł) - koszt zakupu ok. 2000zł. W styczniu założyłem firmę, a od marca mam abonament na firmę. W pierwszym kwartale wrzuciłem już w koszty pierwszy rachunek za abonament. I teraz pytania:

1. Czy muszę mieć zarejestrowany telefon na firmę, aby płacić abonament na firmę (gdzieś w necie mignęła mi taka informacja i chciałem się upewnić).
2. W jaki sposób wyliczyć wartość telefonu w takiej sytuacji. Rozumiem, że mogę podać wartość rynkową. Czy w razie kontroli mogę powiedzieć, że nie mam dowodu zakupu, a koszty są wyliczone na podstawie wartości rynkowej? Gdzie mogę znaleźć informację o wartości rynkowej?
3. Czy jeśli w marcu nie miałem zarejestrowanego telefonu na firmę, to czy powinienem składać korektę i wrzucić zakup telefonu w koszty?
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - patryk.sosinski@gmail.com.]
Klaudia749 / 83.238.155.* / 2014-06-30 23:42
Mnie się wydaje, iż wystarczą same faktury za abonament. Chyba, że to jakiś bardzo drogi telefon, to wtedy można go wrzucić w koszty, a dokładnie w wyposażenie, jeśli komuś na tym zależy. Aczklowiek pracując w biurze rachunkowym biorę pod uwagi same faktury za abonament, niezależnie czy mam fakturę za aparat.

Najnowsze wpisy