Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Przedsiębiorczość ponad wszystko

Przedsiębiorczość ponad wszystko

Fidan / .* / 2003-07-08 19:01
Komentarze do wiadomości: Przedsiębiorczość ponad wszystko.
Wyświetlaj:
studentka przedsiębiorczości / 89.72.35.* / 2013-07-08 22:49
Drodzy, pozostając w temacie poszukuję uprzejmych przesiebiorców (ale nie tylko!), któzy byliby tak uprzejmi by wziąć udział w badaniu do pracy mgr dot. wyborów zawodowych, szczęścia i osobowosci. Trwa średnio 15 min. Wersja angielska (dla tych, którym to nie przeszkadza): http://job.i-test.pl/, wersja polska: http://master.i-test.pl/ (dla tych którzy zdecydowanie wolą j. polski). Będę bardzo, mega wdzięczna za kazde wypełnienie :-)
S.R. / .* / 2003-08-05 12:37
Podsumowując wcześniejsze uwagi : aktualny Pan Premier swoją kampanię wyborczą do Sejmu prowadził , między innymi , pod hasłem "my wiemy jak to zrobić" . Niestety jego wiedza i wiedza osób z nim współpracujących pochodzi z dawnych szkoleń partyjnych . Niektórzy kończyli nawet kursy ekonomii politycznej w ZSRR . Trochę to mało , aby Polska zaczęła się rozwijać . Przyjęty obecnie model gospodarczy to pomysły z epoki towarzysza Gierka . Zwiększenie zadłużenia na niby inwestycje , przy pełnej kontrolii państwa nad gospodarką . Efekty będą podobne . Zamiast kartek na wszystko będzie za to totalne zubożenia społeczeństwa . Ktoś za te wygłupy w końcu zapłaci .
wrafal / .* / 2003-07-16 11:46
mam propozycję :)moxe wspolnie z rządem slowacji przygotujemy projekt - jak szybko i tanio przenieść działalność na slowacje - wskażemy korzysci, sposoby ominiecia kruczkow prawnych...moze taki arytkuł poruszy nasz rzad...
Marek / .* / 2003-08-04 23:17
o tym przenoszeniu sie na Slowacje, to mysli mase osob. Tak moze byc. Teraz odciaga sie przedsiebiorcow do Rosji. Z dobrymi skutkami. Slowacja to kwestia przyszlych 2-3 lat. Tak mysle.Dla Polski to ostatni dzwonek. A glupota urzednikow odbije sie na nich samych.
wrafal / .* / 2003-07-16 11:47
ukraina i litwa tez mile widzane :)
Fidan / .* / 2003-07-08 19:01
Bardzo mądrze autor zauważył, bo większość mediów, albo się nie orientuje, albo nie chce o tym pisać, ze mało skuteczna będzie planowana reforma podatkowa bez obniżenia obciążeń podatkowych i ZUS dla osób prowadzących jednoosobowo małe firmy (praktycznie są to całe rodziny). Niech ktoś z MF odpowie dlaczego zrezygnowano włączenia tych firm do CIT. Zupełnie prawdopodobne, że zejdą one do podziemia, albo powiększą grono bezrobotnych.
esA / .* / 2003-07-10 20:31
Moim zdaniem, osoby prowadzącej małą firmę, trzeba uciekać z tego kraju. To ostatnia chwila. Podatek ZUS rośnie i miażdży wszystko na swojej drodze nie dając w zamian nic. Bezduszni urzędnicy, którzy opłacani są z podatków płaconych także przez mnie, w każdej sytuacji udowadniają własnym zachowaniem i wyrazem twarzy, że prawo to oni i nic ponad nimi (gdzie są ustawy, które powinny nakazać szacunek, partnerstwo i skuteczność, a za ich złamanie karać pozbawieniem pracy). Kodeks pracy traktuje pracodawcę jako przestepcę. Wszystkie kredyty konsumpcyjne ustawione są pod pracujących w administracji państwowej na wysokich stołkach. Przedsiębiorca niczego nie dostanie (każdy kto tego próbował wie doskonale) bo czuje się w tym kraju bandytą (zakładam, że jest uczciwy). Kredyty i umorzenia daje się ciepłą rączką tym co zawsze nie płacili ani podatków ani ZUS-ów (mam na mysli huty, kopalnie i inne potwory, nikomu niepotrzebne). Banki żądają dla humorystycznego kredytu np. 20 tysięcy zł., zabezpieczenia o wartości 100 tysięcy, nawet jak go dam z wyposażenia i magazynu nawet wraz z polisą, to przemądrzały ekscelencja, radca prawny ocenia go jako zabezpieczenie trudne do spieniężenia (znaczy to, że planuje mnie od razu sprzedać ?!). Marzy im się hipoteka, zastawy milionowe, księgi wieczyste, cholera (przepraszam), skąd mam wziąć tę hipotekę i dom (na przykład) jak ja właśnie chcę dopiero na nie zarobić przy pomocy tego własnie humorystycznego kredytu, chetnie większego, ale musiałbym wtedy zastawić chyba łódź podwodną (nie mam jednak tej łodzi). To jest Europa ?, gdzie ?!! nie widzę, chyba oślepłem. To nie jest trzeci świat ale gorzej. Nigdy nie było w tym kraju tak źle, NIGDY, to gułag a nie ojczyzna. Żałuję, że tu się urodziłem. Pracuję dzień i noc, a długi rosną. Powinien to przeczytać przemądrzały rząd i elokwentny premier (tak na prawdę nic by to nie zmieniło). Napiszę tak: zróbcie coś, niech ktoś coś zrobi... (oczywiście nie wierzę, że można coś zrobić a poruszyłem tu tylko kilka tematów wyglądających na dramat, bo ich dotykam na codzień). Jeżeli kogoś uraziłem, przepraszam.Dziękuję za uwagę.Pozdrawiam załogę "money".Rynek MSP tłumaczę sobie tak: MSP - Można Sobie Pomarzyć...
brux / .* / 2003-08-06 10:30
sama czysta nieskazitelna prawda, ale najgorsze że tyle ludzi tego doświadcza, a nic nie da się zrobić.śmiem twierdzić, że będzie jeszcze gorzej, o ile to w ogóle jest możliwei nikt nie powinien czuć się urażonym , bo w takiej rzeczywistości żyjemy i powiem coś co już mówiłam nie raz- jestem pełna podziwu dla Polaków ogólnie, że potrafią jeszcze przetrwać, bo to jest sztukapozdrawiam
bacardi / .* / 2003-07-14 16:38
Niestety, nic dodać, nic ująć.

Najnowsze wpisy