Forum Forum ubezpieczeńInne

Religa: Będzie nowe ubezpieczenie

Religa: Będzie nowe ubezpieczenie

Money.pl / 2007-08-29 11:21
Komentarze do wiadomości: Religa: Będzie nowe ubezpieczenie.
Wyświetlaj:
Janry / 89.79.199.* / 2007-08-31 21:48
Proszę sięgnąć do kieszeni najbogatszych, którzy płacą składki ZUS 45% od zarobków w wysokości ok. 7.000,- zł. miesięcznie czyli mniej więcej 250% średniej krajowej, a nie 45% od swoich rzeczywistych zarobków. I tutaj są właśnie duże pieniądze na Służbę Zdrowia. Dziwi mnie też, że media również milczą w tej sprawie
Proszę sięgnąć do kieszeni najbogatszych, którzy płacą składki ZUS 45% od zarobków w wysokości ok. 7.000,- zł. miesięcznie czyli mniej więcej 250% średniej krajowej, a nie 45% od swoich rzeczywistych zarobków. I tutaj są właśnie duże pieniądze na Służbę Zdrowia. Dziwi mnie też, że media również milczą w tej sprawie
Raqq / 85.222.34.* / 2007-09-02 23:33
A zapewnisz im usługę proporcjonalną do płaconych składek?
Waclaw / 62.121.89.* / 2007-08-30 12:47
ubezpieczenie od brudnego powietrza , ubezpieczenie od podrozy po schodach, ubezpieczenie od ubrudzenia sie w windzie itd ...... oddajmy zlodziejowi cale pensje , moze wtedy przestanie glupoty wymyslac !!!!!!!
kajak / 83.25.242.* / 2007-08-29 21:29
czytając ponizsze wpisy ciekawi mnie jak długo zmierzaja
teosoby placic najmniej w europie zaswiadczenia meyczne zadajac poziomu europejskiego od prezczepów serca do doów opieki-za darmo si juz nie da trza placic i ....bedziecie
bo za darmo o sie mozecie podrapac zauchem
Raqq / 85.222.34.* / 2007-09-02 23:49
Hmm.... policzmy. Średnio rozgarniety Polak płaci załóżmy rocznie 3500PLN składki zdrowotnej. Z tą sumę nie może liczyć na przeszczep serca bo zanim się doczeka to i tak umrze chyba że dołoży "dobrowolną składkę". Reasumując te pieniądze mają wystarczyć na leczenie średnio rozgarnietego Polaka z grypy, zatrucia żołądka i złamania którejś kości ale nie skomplikowanego bo za skomplikowane czeka go "dobrowolna składka". A teraz porównajmy. Tego rodzaju usługi w którejś z prywatnych klinik płacimy ok 100 na miesiąc. Kiedy lekarze zrozumieją że ich zarobki powinien regulować wolny rynek a nie widzimisię 5000 PLN dla nowo upieczonego doktora. Jak ktoś jest dobry to zarobi dużo więcej niż 5000 a jak nie uważał na wykładach to ..... Oczywiście pojawi się argument odpowiedzialności za ludzkie życie co sprawia że niby lekarze mają zarabiać więcej niż inne zawody. Bzdura. Jeśli inżynier projektując most pomyli się to w wyniku takiej pomyłki zginie kilkadziesiąt osób. Lekarz zabije jedną no chyba że koledzy nie wykryją jego błędu bo przecież lekarze błędów niw popełniają:) Wtedy może takich przypadków być więcej ale do 10 chyba nie dociągnie :):) A więc panowie lekarze zanim znowu wysuniecie jakieś żądania to może najpierw pochwalicie się swoimi umiejetnościami bo w tej chwili wygląda to na jeden wielki szantaż.
kpiarz / 83.7.168.* / 2007-08-30 16:36
kajak zacznij mocniej wiosłować to może przegonisz Europę:)
antyPISuar2 / 213.192.124.* / 2007-08-30 12:25
zacznijmy od tego że to politycy w sztuczny sposób zaniżyli odpis na służbę zdrowia, płacimy jedne z wyższych podatków które ida na bzdety a nie to co potrzeba, niech ludziom dadzą to co im się nalerzy a nie fundują emerytury grupom uprzywilejowanym gdzie teraz dopłacamy do emerytur 40 miliardów zł
jaki_kwaki / 83.30.93.* / 2007-08-29 20:41
A ja mam pomysł aby wprowadzić dodatkowe ubezpieczenie od uprawiania seksu. Bez względu na jego rezultaty. Tylko teraz jest nie lada wyzwanie dla Pana Z jak kontrolować obywateli czy uprawiali ten seks. Ale myślę, że przy dzisiejszej technice jest to całkiem możliwe. Wystarczy wszczepić odpowiednie chipy, przyporządkować je do każego PESEL-a i stworzyć spójny sytem informacji i inwigilacji. Z resztą Pan Z ma w tym wprawę i z pewnością sobie z tym poradzi. Ot, co!!
JAW / 89.78.40.* / 2007-08-29 18:50
Obiecywali obniżki podatków i teraz się tak poPISują. W dodatku nazywają to jakimś tam podatkiem, a w rzeczywistości to jest podniesienie o 2 pkt. proc. składki na ubezpieczenie zdrowotne. I w ten sposób nie będzie żadnej obniżki kosztów pracy. Szara strefa nadal będzie działać, dalej będzie się kantować fiskusa, a ZUS ciągle będzie niewydolny. A do tego rodzi się pytanie - na co przeznaczana jest dotychczasowa składka zdrowotna? Bo zaraz pojawi się skłądka na lekarza, na dentystę, na pogotowie itd. A płącone do tej pory pieniądze trafią jedynie na utrzymanie NFZ.
rumcajs7 / 157.25.157.* / 2007-08-29 15:54
Najłatwiej wsadzać rekę do cudzej kieszeni i opowiadać, że to na szczytne cele. Mogę takich szczytnych celów podać setki i w ten sposób zabrać Polakom 100% pieniędzy, które ciężką pracą zarobili. Takie rozwiązania to żaden sukces pana ministra tylko prymitywne nadużywanie władzy do okradania ludzi z ich pieniędzy. Potrzeba kasy na pielęgnację to proszę bardzo zajrzeć do budżetu. Tam już jest kasa na takie cele. Zamiast uprawiać socjalistyczne rozdawnictwo na prawo i lewo w celach politycznych proszę się wykazać mądrościa i patriotyzmem i właściwie wydawać publiczne pieniądze.
lciesiel / 2007-08-29 15:22 / Bywalec forum
I znow ktoś się o mnie martwi... jak mi miło!!! Szkoda, że bierze za to forsę, nie pytając się mnie o zdanie, a wręcz wbrew mniej woli!!! Każdego też przecież może coś złego spotkać - ubezpieczmy obowiązkowo wszystkich od wszystkiego!!! W pierwszej kolejności od tego, aby nas szlag nie trafił i krew nie zalała, od tej Waszej troskliwości!!!
...* / 83.12.60.* / 2007-08-29 15:33
To wprowadziłbym obowiązkowe ubezpieczenie od wygranej w wyborach PIS'u.
lciesiel / 2007-08-29 16:25 / Bywalec forum
Ja już od tego nieszczęścia mam polisę. Niestety płacę dość wysoką składkę...
KAP / 162.27.9.* / 2007-08-29 14:04
Duza czesc elektoratu PiS to ludzie w podeszlym wieku. Po zagarnieciu ich ew. glosów beda mieli tak samo fajnie jak cio czekajacy na 3 mln mieszkan. A Religa splaca dlug Kaczkom za rozpieprzenie konkurencyjnego osrodk przeszczepów serca.
mateleo / 2007-08-29 13:47 / Bywalec forum
Panie Religa wracaj Pan na tą swoją wodę i łów rybki bo coś ostatnio ci Słonko przygrzało.
koleś / 89.78.40.* / 2007-08-29 18:51
NIe słonko, tylko rak mu już mózg zżera
up / 2007-08-29 13:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
zalosny dupek,
trzeba bylo zostac w szpitalu,a tak zostalo sie szmata
mkg11 / 212.76.37.* / 2007-08-29 12:53
Jeszcze za mało dudków na utrzymanie molocha tj panstwowej słuzby zdrowia, nie wystarczy dodatkowy podatek w polisach OC i nie wystarczy z nowych podatkow p. Religi bo moloch zeżre wszystko. Polisy pielęgnacyjne tak ale indywidualne , wykupywane przez zainteresowanych i wypłacane indywidualnie bez posrednictwa p.Religi.
man13 / 2007-08-29 11:51 / Tysiącznik na forum
I pomuśleć że to jeszcze jeden wykształcony lekarz.
raqq / 85.222.34.* / 2007-08-29 11:45
"każdy może znaleźć się w sytuacji, gdy będzie potrzebował opieki."
1.Są choroby przewlekłe i nieuleczalne których leczenia nie refinansuje NFZ. Może na nie zachorować każdy ... Może wprowadzić jakiś nowy podatek?
2.Są rodzice któży mają 3 albo 4 dzieci podczas gdy inni nie mają ich wcale Może obarczyć ich jeszcze jakimś podatkiem. Przecież korzystają ze służby częściej niż inni a płacą tyle samo.
3. Może wraz z wiekiem składka powinna rosnąć? Przecież starsi ludzie korzystają ze służby częście a starość spotka każdego... no chyba że wcześniej wykończą go lekarze.

Panie ministrze ja mam jeszcze wiele pomysłów na ogołocenie ludzi ze wszystkiego co mają. Proszę mnie zatrudnić w ministrerstwie albo NFZ jako doradcę. Nie chcę dużo. Wystarczy mi 15000PLN na miesiąc. Jak widać kwalifikacje posiadam.
...* / 83.12.60.* / 2007-08-29 12:53
Pomysł mi się podoba będę kandydował na drugiego doradcę z taką samą pensją.
Mój pomysł jest taki aby placówki służby zdrowia umieszczać w wieżowcach (minimum 10-cio piętrowych) na ostatnim pietrze. Oczywiście budynek musi być pozbawiony windy. Jak chory nie da rady wejść no to leczenie mu i tak nie pomoże i szkoda marnować społecznych pieniędzy. W ten sposób zaoszczędzone środki proponuję przeznaczyć na premię dla doaradcóww NFZ.
Romi / 2007-08-29 13:11 / portfel / Koci Tata
A jak da rade wejść wo jest zdrowy i leczenie mu nie jest potrzebne :))
Ja-Gaar / 2007-08-29 13:45 / Bestia Miiny
To znaczy tez ze symulant i wyłudzacz!

;-)))
...* / 83.12.60.* / 2007-08-29 14:18
A jak symulant i wyłudzacz to powinien się nim zająć "czysty jak łza" minister Ziobro.
Wiadomo, szybki proces w sądzie 24-ro godzinnym i bardzo wysoka kara pieniężna, a pieniądze z kary na premię dla doradców NFZ.
raqq / 87.206.7.* / 2007-08-29 14:55
A ktoś powiedział że problem służby zdrowia jest trudny do rozwiązania:):):) Jak widać ścieżka którą obrał minister zdechlaków jest łatwa do naśladowania nie dziwi więc fakt że tylu w NFZ i ministerstwie naśladowców-darmozjadów. Różnica między nami a nimi polega na tym, że my żartujemy. Oni wymyslają te absurdy jak najbardziej poważnie.
lciesiel / 2007-08-29 15:25 / Bywalec forum
Wobec tego, aby sąd 24-ro godzinny zdążył na czas, piętro niżej powinna być prokuratura i sala rozpraw. A na parterze ABW..
man13 / 2007-08-29 11:50 / Tysiącznik na forum
A ja proponuję usypianie takich ministrów jako metodę na oszczędno ści dla dobra społecznego.
lapek / 2007-08-29 11:41 / Bywalec forum

w rejestrach ministerstwa zdrowia jest około miliona stu tysięcy osób całkowicie niesamodzielnych

To około 3% społeczeństwa! Nie chcę mi się wierzyć, że aż tylu Polaków wymaga opieki z powodu całkowitej niesamodzielności. Może warto najpierw sprawdzić, czy rejestry Ministerstwa Zdrowia zawierają prawidłowe dane - czy nie ma tam po prostu symulantów i naciągaczy. Tak samo należałoby sprawdzić, ile osób pobiera bezpodstawnie renty inwalidzkie. Zaprzestanie świadczeń w stosunku do takich ludzi spowodowałoby, że znalazłyby się pieniądze na opiekę tych, którzy tego na prawdę potrzebują.
...* / 83.12.60.* / 2007-08-29 12:46
Moim zdaniem tych całkowicie niesamodzielnych jest znacznie wiecej niż 3%, widać to w sondażach po poparciu dla PIS'u.
Ja-Gaar / 2007-08-29 11:29 / Bestia Miiny
Temu panu juz dziekujemy.
Mam tylko nadzieje ze nie zdazy przed wyborami.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy